Jump to content

Kanał HydePark i z grami ASTRA lata 90

Recommended Posts

Pamiętacie kanały live na pierwszej Astrze 19E, gdzie nie było jeszcze szeroko pojętego internetu, ludzie dzwonili przez videofony na kanał, który nadawał bodajże tylko w określonych porach (głównie poranno popołudniowych) i naciskając klawisze tonowe telefonów grali w gry lub rozmawiali ze sobą?

Może ktoś pamięta co to było i po co?

• 1 year later...

Nie wiem czy to to samo ale zapamiętałem coś co nazywało się Piazza Virtuale lub coś w tym stylu. Nadawało w sobotnie przedpołudnia na 3Sat. To co zapamiętałem, zrobiło na mnie największe wrażenie, to możliwość sterowania kamerą przez tv. W reżyserce czy gdzieś tam była zamontowana ruchoma kamera. Dzwoniło się na określony numer i po dodzwonieniu można było zdalnie sterować tą kamerą. 4 i 6 na boki 2 i 8 góra dół. Nie wiem czy nie było jeszcze zoomowania. A to wszystko na początku lat 90-tych. :) Później, nie wiem czy w ramach tego samego projektu, były gierki. Łódka na rzece, którą sterowało się lewo-prawo i zbierało skarby lub omijało przeszkody. Taka gierka znana z 8-bitowców. Na końcu można było się wpisać do najlepszych wyników. Nie dam sobie reki uciąć ale było jeszcze coś w rodzaju Painta :) Strzałkami na telefonie wybierało się pędzel, ołówek, figurę i można było sobie bazgrać po ekranie który oglądała cała Europa :)

A potem przychodził rachunek za telefon ...

Mi się nigdy nie udało dodzwonić do hugo, a często próbowałem (dobrze ,że to był bodajże warszawski numer, bo dzisiaj byłby już pewnie 0700)

• 9 months later...