Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.15B8 dla 100/100E/200/120/220


kvasir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To właściwie po co te ciągłe zmiany oprogramowania skoro każda wersja jest taka "cudowna" ze znakomitym obrazem z ostrością żylety, wspaniałymi funkcjami, brakiem jakichkolwiek zawieszeń czy zacięć, doskonałą współpracą z każdym dostępnym na rynku dyskiem twardym oraz wszelkimi kartami dostępu że o modułach nie wspomnę...... :? .

Tylko że skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?

Z doświadczenia polecam 1.05B1, poprzednio testowałem 1.05B6 ale zgubił mi 39 z 42 nagranych programów na dysku (były tam fizycznie) tak, że poszedł w odstawkę. Na 1.05B1 obraz na telewizorze CRT jest bardzo dobrej jakości.

Potwierdzam najlepszy obraz jest na sofcie 1.05B1. Szkoda tylko ze na kanałach HD po pewnym czasie występuje brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Późniejsze softy mają zdecydowanie gorszy, rozmyty obraz ( widać to na kanałach SD wyświetlanych przy 720p lub 1080i ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam plazme Panasonic Full HD mam podłączona Arive 200 Combo , jak powinienem ustawic rozdzielczosc obrazu w arivie bo mam na 720_50 ale jest jeszcze 720_60 i pozniej jeszcze wyższe ustawienia rozdzielczości która rozdzielczość radzicie. Narazie mam ustawiona rozdzielczosc na 720_50 ale po co ta 720_60 bo nie widze roznicy czy mam jeszcze wyższa rozdzielczosc ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym obrazem to jest zdecydowanie gorzej. Tego softu nie mam, ale miałem tuner z wersją 2.14.b4. Mam jeszcze cztery inne Arivy z softem 2.07b8 gdzie obraz jest lepszy (sd).Przy w/w sofcie jest lekka mgiełka na napisach u dołu ekranu.Brak im ostrości. Także czytając opinie kolegów przy najnowszym jest pewnie też do kitu. Zaznaczam że jest to tylko moja opinia.

Jak chodzą splitery WireLinka przewodowe na tym sofcie?

 

jacabad

Daj na 50 bo takie obowiązuje w Europie póki co. Skąd to wiem ? Z forum i parametrów nadawania kanałów przez operatorów.Różnicy i tak nie będziesz widział.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy 50, a 60 Hz zależy wyłacznie od tego, jak nadaje nadawca. W Europie nadawcy korzystają z 50 Hz i tak NALEŻY ustawić dekoder. Ustawienie na 60 albo nie zadziała (czyli nadal będzie 50), albo po prostu tuner będzie dodawał 10 półobrazów w ciągu sekundy, aby wyświetlać prawidłowo, co prawdopodobnie zakłóci płynność obrazu.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy oprogramowanie które zawiera jedynie:

-poprawną prace tunera tzn. odbiór programów

-prawidłowe wyszukiwanie programów

-poprawne dekodowanie

-poprawną pracę ze spliterami

-port USB ma służyć jedynie do zmiany oprogramowania i najprostszego nagrywania na jeden timer

-karta sieciowa jest zbędna, widzę jej użyteczność jedynie w patchowanym sofcie

-poprawną pracę z modułem tnk

Resztę wodotrysków wywalić. Myślę że wielu userów tych tunków oczekuje przede wszystkim normalnego tunerka z podstawowymi funkcjami.

1.04b7 jest bliskie tym wymogom tylko dodać poprawną prace modułu tnk hd, i żeby się nie blokował na włączonym zegarze.

Zbyt wiele wodotrysków powoduje coraz więcej błędów i rozrastające się oprogramowanie.Taki soft byłby jako minimum. Jest tak wiele już wersji że każdy sobie coś wybierze.

 

Pozdrawiam wszystkich twardzieli którzy męczą kolejne wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stara prawda techniki, że im coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ponadto im urządzenie bardziej rozbudowane tym większe prawdopodobieństwo usterek. Często stare urządzenia produkowane w systemie "na jakość a nie na ilość" pomimo braku tzw.wodotrysków działają do dnia dzisiejszego a w przypadku Arivy 200 mamy ciągłe większe lub mniejsze problemy.

Sam osobiście kupiłem ten tuner ze względu na to że jest składany w Polsce i nie będę szukał gwaranta po Chinach do tego w miarę słuchająca głosu ludu firma Ferguson "udoskonalająca" oprogramowanie przemówiła za takim wyborem. Niestety po 1,5 roku użytkowania dochodzę do wniosku, że softy z serii 1.0..... są najlepsze z najgorszych i naprawdę kilka z nich nadają się do jako takiego poprawnego działania tego urządzenia. Jednocześnie podpisuje się pod pobożnymi życzeniami kolegi "darbo" co do możliwości tego sprzętu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam takie samo zdanie. Powinni się skupić nad podstawową funkcjonalnością, ale zrobić to dobrze. Sprzęt się super nadaje, tylko trzeba jeszcze dobre oprogramowanie napisać.

 

Softy mają coraz większy rozmiar, coraz dłużej startują i coraz więcej rzeczy jest psutych. Kupiłem Arivę ze względu na cenę, ale to nie znaczy że od taniego urządzenia można nic nie wymagać. Sporo osób niestety nie wie, jak sprzęt powinien działać i chwalą wszystko, nawet takie Arivy.

Część oprogramowań miała pojedyncze defekty. Moim zdaniem powinni bazować na tych softach i naprawiać te pojedyncze defekty a nie tworzyć nowe API, nowe biblioteki i wszystko naprawiać przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Cyfra nadaje częsc kanałów SD o dobrym bitrate np: TVN 24, Meteo, Turbo, TVN Style, Polsat, gdzie obraz jest moim zdaniem w SD rewelka, a resztę kanałów nadaje o bardzo słabym bitrate np. TVP1, TVP2, TVP INFO i mógłbym wymienić wiele innych gdzie obraz nie jest za ciekawy na tych kanałach ze słabym bitrate. Czy Cyfra+ nie może nadawać wszystkich kanałów o jednakowo zbliżonym bitrate SD, żeby jakość obrazu na wszystkich kanałach była bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN 24, Meteo, Turbo, TVN Style nadaje TVN z tp 11.393, a Polsat nadaje z 11.158 z tp. Cyfrowego Polsatu - jakość tych kanałów jest niezależna od Cyfry, dodane jest jedynie kodowanie Cyfry (Seca/NagraMA). Za przekaz i jakość obrazu odpowiedzialne są odpowiednio TVN i Polsat.

 

TVP 1, TVP 2 i TVP Info są z transpondera C+ i tu faktycznie za słabą jakość obrazu odpowiada Cyfra (na pocieszenie powiem, że abonenci Polsatu, N i Orange mają taką samą jakość - za wyjątkami TVP 2 i TVP Info w Polsacie - bo stąd pobierają te kanały)

 

Więc nie da się rozłożyć tej jakości "po równo", bo za każdą paczkę odpowiada kto inny i dodatkowo są na różnych transponderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis bylem u kumpla i przy mnie wywalal ten soft z 200.

ma splitera i niby obraz sie nie zacina (no moze raz na 3 godz )ale dioda mu miga nieregularnie a na sofcie starym 1.06.B7 mu sie nie zcinal wcale a i dioda mruga rownomiernie..

pomijam juz to ze nie rozumie ludzi po co zmieniaja na nowe oprogramowanie skoro mu stare dobrze gralo,haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z "rwanym" dźwiękiem podczas odtwarzania nagranych filmów. Myślałem, że to kwestia pofragmentowanego lub psującego się dysku twardego wykonałem format dysku, problem pozostał . Pliki fat czy ntfs nie miało znaczenia dźwięk i tak chrypi. Zmiana dysku na inny - problem pozostaje. Myślę, że zaczęło to się dziać po wgraniu softu 2.15b5 , a najnowszy 2.15b8 nie naprawił tego problemu. A może to nie soft tylko wysiada mi dekoder. Czy ktoś ma podobny problem? Poza tym jest ok.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...