Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vu Solo 4K spełni twoje marzenia.

Wymienić w Polsacie dekoder na moduł CI+ ciężko będzie.

Witam

 

Obecnie Profan wiekszy sklep w 3-Miescie twierdzi ze skonczyly im sie 4K czy Vu+Solo2 wystarczy do mojego sprzetu ?

Wole cos kupic na miejscu zeby miec pomoc , chociaz allegro daje teraz raty 0% ???

Co do modulu konczy mi sie umowa , wyslalem wypowiedzenie i zaproponowali mi modul w opcji Rodzinny HD na 12 m-sc , 1 m-sc gratis

Edytowane przez MZKS1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kaspian0007 z całym szacunkiem aktualizację softu do dekoderów VU+ wychodzą nadal:

 

Dzięki społeczności VTI. Producent nie wspiera już tych dekoderów. Czy to źle? Nie, dopóki mamy dobrych ludzi, którzy pracują nad alternatywami.

 

Offtopic: Przykład: LineageOS i mój Samsung Galaxy S2 :) Otrzymam najnowszego Android 8, chociaż Samsung oficjalnie wydał tylko Androida 4 dla mojego smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzi nic ponad drobne poprawki developerów.Nie ma wsparcia producenta.Nie rozumiesz tego.Błędy w jądrze ,sterownikach juz nie są poprawiane bo producent nie poprawia.I nie będzie wsparcie producenta się skonczyło.Develeoperzy również niedługo nie będą mieli co poprawiać.Zobacz co jest poprawiane, aplikacje typu hbb( nie mające związku z jądrem systemowym, driverami których już ci nikt nie poprawi...)

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie Profan wiekszy sklep w 3-Miescie twierdzi ze skonczyly im sie 4K czy Vu+Solo2 wystarczy do mojego sprzetu ?

Wole cos kupic na miejscu zeby miec pomoc , chociaz allegro daje teraz raty 0% ???

Co do modulu konczy mi sie umowa , wyslalem wypowiedzenie i zaproponowali mi modul w opcji Rodzinny HD na 12 m-sc , 1 m-sc gratis

 

Dwie uwagi:

1) w Profanie nigdy nie mieli w ofercie Vu+ Uno 4K (999 PLN), lepiej zamówić przez Internet (zamówiłem na hollex.pl, żadnych problemów - w tunerze wgrany image VTi);

2) w HD bez UHD się lepiej nie pakuj (z powodu braku obsługi kodeka HEVC).

 

I parę porad - jeżeli masz w dekoder Vu+ wgrany obraz fabryczny, to najlepiej wgrać od razu inny obraz (np. VTi). A legendarny już bug w sterownikach dla wielu użytkowników jest nieistotny...

 

P.S. AX już podrożał - jest już za 849-949 PLN (zależy od oferowanej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ja to ogarne , bo juz pare skrotow to dla mnie czarna magia , ale musze cos wybrac bo ciagle nie bede przepinal kabli pozatym SAgemy wszyscy wiedza jak chodza ...

Zal mi bo nagrania z 4 lat poszly w smietnik bo tuner caly czas chce formatowac nagrania DSI83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Vu+ Ultimo 4K to masz wejście HDMI - podłączasz Sagema DSI83 po HDMI do Vu+ i zgrywasz materiał. Jeśli HDCP pozwoli ;) no i zgrany materiał tylko 720p.

 

Cena tumera Vu ultimo 4K to jakieś ok. 2300 zł. :mrgreen:

 

Chyba że poczekasz na Vu Uno 4K SE też ma wejście HDMI i możliwość zgrywania z innego urządzenia podłączonego po HDMI :mrgreen:

 

Vu Uno 4K SE ma kosztować około 300 Euro czyli ok 1300 - 1350 zł.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ja to ogarne , bo juz pare skrotow to dla mnie czarna magia , ale musze cos wybrac bo ciagle nie bede przepinal kabli pozatym SAgemy wszyscy wiedza jak chodza ...

Zal mi bo nagrania z 4 lat poszly w smietnik bo tuner caly czas chce formatowac nagrania DSI83

Ostatnio jest  coraz lepiej są wtyczki dzięki którym najważniejsze rzeczy ustawisz.Nawet może ktoś za Ciebie to zrobić zdalnie kwestia odszukania takiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na allegro i Ultimo prawie do 3000 dochodzi , UNO 4k jest za 1000zl ale czy jest on lepszy od Ultimo 4k , czy do UNO podepne modul CP,Cameleona i dysk HDD taki 1TB ?


Wiem ze wiele osob pomoglo mi na forum  z umowami , tunerami wiec wiem ze moge tu liczyc na pomoc dlatego wole od was zasiegnac informacji , na dniach przyjdzie mi modul CP i moglbym juz to wszystko konfigurowac , chodzi o wybor poniewaz obecnie allegro daje raty 0% wiec budzetu to tak nei przeciazy a tam ceny sa najnizsze 

Edytowane przez MZKS1929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vu+ Uno 4K ( miałem i będę miał znowu ) działa moduł CP CI+ bez problemów, Karta Cameleon - Conax działa w czytniku. Dysk bez problemu 2,5 cala na USB działa. Nie w każdym takim dysku działa prawidłowo usypianie dysku podłączonym przez USB.

 

Dlatego lepiej jeśli dysk jest wewnątrz dekodera po S-ATA - tu się kłania Vu Uno 4K SE - ma możliwość montażu dysku wewnątrz dekodera, Możesz też popatrzeć na Vu Solo 4K.

 

Na innym forum ktoś testował dysk 8 -10 TB (tak, to nie pomyłka) i działa bez problemu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze na allegro i Ultimo prawie do 3000 dochodzi , UNO 4k jest za 1000zl ale czy jest on lepszy od Ultimo 4k , czy do UNO podepne modul CP,Cameleona i dysk HDD taki 1TB ?

Wiem ze wiele osob pomoglo mi na forum  z umowami , tunerami wiec wiem ze moge tu liczyc na pomoc dlatego wole od was zasiegnac informacji , na dniach przyjdzie mi modul CP i moglbym juz to wszystko konfigurowac , chodzi o wybor poniewaz obecnie allegro daje raty 0% wiec budzetu to tak nei przeciazy a tam ceny sa najnizsze 

Nie pchaj się w bardzo drogi sprzęt bo tu dużo się zmienia jak i ceny.Dysk zamontujesz choć mi dziś jedna osoba zdalnie instalowała i za nic nie mogła.Dysk mam wewnątrz dekodera a podłączony pod USB, ale to wina zapewne dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi mi o to aby dysk byl w srodku a UNO chyba niema takiej mozliwosci , niewiem czy sens doplacac prawie 2 razy wiecej bo taka jest roznica pomiedzy Ultimo a Solo , szczegolnie ze za chwile bedzie 8k itd ...

 

 

Jak potrzebujesz dekoder 4K do tego 2 x głowice sat - dysk wewnątrz dekodera - bierz Vu Solo 4K albo poczekaj na Vu Uno 4K SE i masz czego oczekujesz.

 

Jeśli dysk po USB na zewnątrz albo nagrywanie na dysk sieciowy po LAN to bierz Vu Uno 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Mutanta. Nie będziesz żałował. Nie bierz nic ze stajni Vu, bo przepłacisz, a po roku zostaniesz z podstawką. W sensie brak wsparcia producenta (nie mowię o developerach, bo póki mogą, będą ciągnąć). A dysku żadnego wbudowanego. U mnie Solo 4K miał jaja z wybudzaniem i uśpieniem HDD... Po USB OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o coś z Vu+ - Uno 4K (wersja bez SE) wystarcza. Korzystna cena, kompaktowy rozmiar (cenna zaleta jak masz np. szafkę TV z systemu meblowego i masz jeszcze np. konsolę do gier czy dekoder IPTV do płatnej TV od operatora internetowego - mój przypadek :wink: ), dysk USB do nagrywania śmiga (tylko trzeba odpowiednio skonfigurować opcje zasilania dekodera, byś nie musiał za każdym razem montować dysku de novo), wiele rzeczy działa (zwłaszcza na image VTi - polecam do wgrania tuż po otrzymaniu dekodera Vu+, jeżeli nie był on wgrany przez sprzedawcę). Jeżeli chcesz mieć obsługę FBC (Unicable), to jedyny taki dekoder poniżej 1000 PLN. Wyświetlacza nie ma, ale nie zawsze jest on potrzebny do szczęścia (zwłaszcza z wersji Solo 4K/Ultimo 4K).

Jeżeli się uprzesz na wersję SE, to licz się z paroma rzeczami:

1) czekanie na sam dekoder;

2) czekanie na first-month patches;

3) czekanie na stabilne wersje alternatywnych image do tego dekodera (np. VTi);

4) wyższą cenę (tylko ok. 100-200 PLN niż Solo 4K);

5) większe wymiary.

 

AX/Mutanta też możesz brać, ujmy nie przyniesie - jest tańszy (i porównywalny w osiągach), ale może być w zamian za to gorzej ze wsparciem społeczności. Z miejscem potrafi być ewidentnie gorzej, bo wymiary ma większe (i nie zawsze może się zmieścić w ramach twojego mebla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od kilku lat użytkuję VU zero i jestem generalnie zadowolony, może z wyjątkiem funkcji nagrywania i wysyłania sygnału po Lanie np do laptopa bo bardzo to kuleje (chyba za słaby procek).
Teraz chciałbym dokupić drugie urządzenie VU i zrobić sobie wewnątrzdomowy sharing. Rozumiem, że obojętnie jaki tuner na E2 kupie to będzie to chodzić?
Z tym że chciałbym tym razem dokupić coś, co ma dwie głowice (zależy mi na PIP i możliwości nagrywania innego kanału, niż się ogląda). Z tego, co widzę to umożliwia to już nawet model Solo SE twin, czyli z dwoma głowicami - koszt ponad 750zł. Czy może warto dopłacić do Solo 2 z dwoma głowicami? Czym te tunery się różnią? Chyba tylko innym prockiem i możliwością podpięcia dysku wewnątrz, no i LAN 1Gb? Ktoś może doradzić, jaki tuner spełnia moje wymagania i nie zabija cenowo? Czyli:
-PIP - dwie głowice
-sharing
-swobodne nagrywanie przy jednoczesnym oglądaniu czegoś innego.

Nie interesuje mnie żadne 4K itp.

Mam jeszcze pytanko: jak te tunery VU+ radzą sobie z obsługą Kodi? Czy wygodnie korzysta się z takiego tunera jako media center?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cactus - Dlaczego uważasz, że 4K jest do niczego ci niepotrzebne? Dlatego, że polskie platformy cyfrowe nie nadają jeszcze w tej jakości? Możesz mieć rację, ale w krótkim okresie czasu (tak gdzieś do roku-dwóch lat). Argumentem za kupowaniem tunerów 4K i niekupowaniem tunerów bez 4K jest przede wszystkim kodek HEVC. Opracowano go po to, by pojedynczy kanał 4K nie zajmował całego transpondera. Nieprawdą jest stwierdzenie, że HEVC=4K - dobrym przykładem jest słowacka platforma AntikSAT z 16E, która już nadaje kanały HD i SD (!) w kodeku HEVC. Nie zdziwiłbym się, jakby tak za 2-3 lata nc+ zaczęło robić przenosiny z DVB-S2 MPEG-4 na HEVC (który też korzysta z DVB-S2) - żeby nie było potem płaczu, że np. zwykły AXN nie chodzi...

 

Za nieco wyższą (różnica do 100 PLN) masz AX/Mutant 4K HD51, który już UHD obsługuje i przy okazji w standardzie ma dwie głowice. Vu+ z dwiema głowicami (czyli posiadany przeze mnie Uno 4K) to koszt około 1000 PLN.

 

I jeżeli chodzi o Kodi - u mnie wszelkie problemy prawdopodobnie związane są z korzystaniem darmowej wersji używanej przeze mnie niestandardowej skórki (czasami zdarza się zrzucanie do ekranu z wyborem wtyczki). Lepiej wyłączyć w ustawieniach filmik intro z Kodi, ponieważ filmik ten próbuje odpalić z playera dekodera. A tak poza tym dekoder z E2 jest dość dobrym wyborem, jeżeli chodzi o media center - jest co najmniej tak dobry jak telewizor, a na pewno jest lepszy niż dedykowany dekoder kablówki/platformy satelitarnej. Sam się zastanawiam nad kupnem pilota QWERTY do Vu+, ale nie wiem czy warto (np. do wyszukiwania filmików z YouTube) - może ktoś ma i mógłby mi go polecić (bądź nie)?

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cactus - Vu Uno 4K za 999 zł - 2 x DVB-S2 FBC - lan 1 Gbit/s - wejście na kartę i moduł i nagrywanie oraz stream po LAN działa OK.

Vu Solo SE ma LAN 100 mbit/s.

 

Vu Solo 2 sprzedałem żeby kupić znów Vu Uno 4K  :mrgreen:, które też miałem wcześniej.

 

Jedyna przewaga Vu Solo2 nad Vu Uno 4K to możliwość montażu dysku 2,5 cala wewnątrz dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K to dla mnie melodia następnych 5-7 lat a nie 2-3. Poza tym nawet jak będzie to już w miare popularny standard (powiedzmy 20% kanałów) to i tak nie bede specjalnie dla niego zmieniał TV który jest dość świeży i jak na razie nie ma żadnych wad i powodów do zmiany. I tak szczerze, co daje to 4K? oko ludzkie z odleglosci powyżej 1.5m nie jest w stanie chyba wychwycić różnicy między 1080p a 4K, przynajmniej moje. Przyjrze się temu Uno 4K chodź na pewno nie ze względu na 4k :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójna głowica FBC w połączeniu z konwenterem Unicable to niezależność nagrywania. Głowice są dwie czyli z 8 transponderów możesz jednocześnie nagrywać z dwóch ćwiartek.

Dodatkowo transkodowanie w locie programów.- 2 x USB 3.0 - lan 1 Gbit/s. 2GB pamięci ram i 4GB pamięci flash na dodatki.

Sprzętowe wsparcie HEVC H.265 - MS w Rosji w 2018 mają być w 4K.

Oglądanie kilku kanałów jednocześnie na dekoderze - tv - komputerze - tablecie takie domowe TV GO ;) Zalet jest wiele.

ME 2016 na TRT 4K były mecze z pozycji 42E FTA. Tak samo na RAI 4K - tu była wymagana karta Tivusat.

 

Nie mówię że jest idealny lecz jak za cenę 999 zł warto.

 

Jeden czytnik kart ( Cameleon - Smart HD Conax ) - moduł Polsatu CI działa ok.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...