Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic mi to nie mówi. bo się na tym nie znam.Piszę o czym czytałem na innym forum ale tam jeden pisze drugi zaraz zaprzecza i pisze co innego.A postronny i nie wtajemniczony ma tylko mętlik w głowie.Działa w tym odbiorniku lub będzie działać funkcja transkodowania i druga funkcja nie pamiętam jak sie nazywa i nie chce mi się szukać nazwy chodzi o to że odbiornik wyszukuje sam wszystko co widzi na danej satelicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy brak - tylko Vu+ Ultimo 4K.

 

Podobno ma być Octagon SF4018 ale kiedy to nie wiadomo.

Patrząc na to co się działo z wprowadzeniem do sprzedaży Octagona SF 4008 to termin nie znany.

Podobno Dream 9000 Goliath ma mieć dwa wejścia na moduły CI+ tylko data premiery nie znana.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak   sprawa z obrazem   skokowym.  Na kanale  Polsat Sport  News  HD   ,  Extreme Sport HD   także   Eurosport 2HD podczas meczy Bundesligi  widać spore przycięcia. Przy wysokim bitracie.  Ja sam na swoim Duo2 zauważyłem to podczas oglądania WWE na Extreme Sport HD.A wcześniej na meczu   BVB  .

 

O to komentarz

 

 

Vu+ Duo, Solo2, Duo2, Ultimo4k, Miraclebox Ultra - te same objawy.

"Tunery operatorów", Dreambox 8000, Dreambox 7080, Dreambox 900 - brak problemu.

 

Jak się sprawa ma z SOLO 4k?

 

 

Jeden  już chce zmienić  pudło

 

 

Extreme Sports HD czasami też Tvn HD i Polsat HD. Zaraz wgram Oryginalny soft i zobaczę czy tam jest to samo.

wgrałem oryginał i to samo jest, sterowniki głowicy? daję na luz. czas na inne pudełko do zabawy

 

Heh   tylko  jakie  dla kogoś kto chce miec  sat i naziemną w 1  boxie i to nieawaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja instalacja: HB 13E i Astra 19.2E (zez).

Konwertery Inverto (podwójny skierowany na HB 13E ale podpięty tylko jeden kabel - drugi będzie podpięty w późniejszym czasie) oraz Inverto pojedyńczy na Astrę 19.2E - oba kable podpięte do DiseqC i jednym kablem podpięte do dekodera. Tylko tyle - nie mam w planach ganiać po orbicie :)

 

Chcę kupić tuner bo Sagemcom DSI74 WifiBox+ od nc+, który teraz użytkuje denerwuje mnie. Jedyne co w nim jest ok to jakość obrazu na TV 4K. Właśnie w związku z zakupem 4K TV oraz chęcią powrotu do systemu Enigma2 planuje zakupić tuner.

 

W tej chwili użytkuję kartę nc+ Cameleon. Nie używam modułów. Założenie jest jednak takie aby zakupiony tuner obsłużył moduły operatorów (szczególnie nc+, pol[beep]u nie uznaje) w razie sparowania kart w przyszłości. Jak się ma na dziś obsługa przez tunery niezależne mediamodułu CI+ od UPC ? Pytam bo w przyszłości tylko NC+ lub UPC (no chyba, że Pol[beep] wykupi naszą ekstraklasę :))

 

Bardzo zależy mi również aby uzyskać najlepszą możliwą jakość obrazu.

 

Po wielu godzinach czytania, zainteresowały mnie takie oto tunery:

 

4K:

VU+ Uno 4K (głowice FBC i dobrodziejstwa nagrywania i oglądania niezależnie kanałów nawet przy podłączonym jednym kablu/konwerterze)

Octagon SF4008 (bardzo czuła głowica gwarantująca stabilny odbiór w trudnych warunkach atmosferycznych)

AX HD51 (w sumie cena - używkę można nabyć za około 800 zł)

 

Który wybrać ?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem o tej tematyce. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VU+ działa z natywnym CI+ nc+ (z kartą Cayman) na sofcie VTI bez problemów, działa również z UPC.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007, dzięki za odpowiedź. A jak to wygląda na dwóch pozostałych ?

Istotną dla mnie funkcjonalnością jest również transcoding - działa to bez problemu ?

I teraz tak dla uporządkowania:

 

instalacje mam tak zrobioną, że ciężko mi ją przerobić.

1.jpg

Tam gdzie X - kabel jest zwinięty i nie podłączony - są takie przełączniki DiseqC lub inne cuda wianki abym mógł wprowadzić dwa przewody z konwertera skierowanego na HB i jeden na Astrę aby wyjść jednym do tunera ?

Czy po prostu kabel nie podłączony musiałbym podciągnąć bezpośrednio do tunera aby uzyskać możliwość nagrywania/oglądania dwóch niezależnych kanałów jednocześnie ?

 

Przy takiej instalacji jak moja z założeniem jednego przewodu HB i jednego Astra do DiseqC -> jednym do tuneran będę mógł oglądać/nagrywać jeden program na TV a drugi streamować po LAN do smartphone'a lub notebook'a na VU+ dzięki głowicom FBC prawda ?

 

W przypadku pozostałych dówch boxów - musiałbym dociągnąć drugi przewód niezależnie do tunera aby taka funkcjonalność była możliwa ?

 

Sorry za kompletny banał ale: Zwykłe konwertery Inverto wystarczą do odbioru programów 4K czy trzeba je wymieniać na jakieś specjalne ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dwa konwentery Unicable - jeden na Hotbird - drugi na Astrę i masz po problemie.

 

Zbędne będą ci przełączniki Diseqc.

 

Jednym kablem pójdzie sygnał z Hotbird do tunera A w Uno 4K a drugim kablem pójdzie sygnał z Astry do tunera B.

 

2 x Unicable idealnie nada się do Vu Uno 4K.

 

http://telewizja-cyfrowa.com/2016/06/inverto-unicable/

 

Odpowiednio skonfigurujesz w Vu Uno 4 K głowice FBC i masz to co chcesz.

 

 

 

Co do Inverto konwneter TWIN MONOBLOCK INVERTO BLACK PRO i bez problemowy odbiór programów 4K - UHD z Hotbird - Astra.

 

konwerter_inverto_monoblock_b_1.jpg

 

Octagon SF4008 - AX HD51 nie ma głowic FBC.

 

 

Octagon SF4008 ma głowice DVB-S2X na Astrze jeden kanał który można dzięki temu odbierać.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zmieniać konwerterów jeśli nie jest to absolutnie konieczne - DiseqC musi być użyty w tej instalacji bo wychodzący z niego kabel do tunera mam w ścianie i nie uśmiecha mi się kombinować z wprowadzaniem przewodów z zewnątrz budynku na nowo. 

Tak więc czy jest to możliwe z udziałem uno4k i jego głowic przy założeniu podłączenia dwóch LNB na zasadzie zeza z użyciem DiseqC:

Oglądanie niezależnie jednego kanału na TV bądź jego nagrywanie i w tym samym czasie streamowanie innego na smartphone lub notebook.

 

 

 

Octagon SF4008 - AX HD51 nie ma głowic FBC.

 

Octagon SF4008 ma głowice DVB-S2X na Astrze jeden kanał który można dzięki temu odbierać.

Wiem :)

Edytowane przez scOOtt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi kabel do mieszkania musisz wprowadzić .

Masz wtedy do jednej głowicy sat podpięty kabel tylko z Hotbirda.

Na drugiej głowicy masz sygnał Hotbird - Astra przez przełącznik Diseqc.

 

Inaczej to się nie da tanim kosztem i żeby to działało bezproblemowo jeśli się w ogóle da zrobić.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawi mnie to :

GŁOWICE FBC FULL BAND CAPTURE – JAK TO DZIAŁA? Zmiana jest także w temacie głowic – wspomnieliśmy, że odbiornik jest wyposażony fabrycznie w dwa tunery satelitarne, ale z dopiskiem FBC – o co w tym chodzi? FBC to skrót od Full Band Capture. Głowice te mają możliwość przechwytywania sygnału jednocześnie w całym paśmie, ale trzeba odnotować, że z punktu widzenia głowicy „całe pasmo” to zakres 950 MHz do 2150 MHz – już po konwersji wykonanej przez konwerter, który do odbiornika puszcza tylko sygnał z jednej wybranej aktualnie polaryzacji (poprzez napięcie) oraz pasma (poprzez sygnał 22 kHz). W efekcie w normalnych warunkach przy standardowym konwerterze satelitarnym głowica tego typu byłaby w stanie przechwycić jednocześnie 1/4 wycinku pasma Ku – aktualnie wybrane pasmo poprzez sygnał 22 kHz (górne lub dolne) i polaryzację wskazaną przez zasilanie LNB 13 V lub 18 V (pozioma – H lub pionowa – V). Ponieważ głowice mamy dwie, to powinno dać się uruchomić wiele zapisów z różnych transponderów, ale z dwóch „ćwiartek” zakresu pasma Ku.


Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=1

I dalej tak jak np. w moim przypadku bym to konfigurował (pogrubię dla łatwiejszego zobrazowania):

I tak też jest w praktyce – przeprowadziliśmy test z wykorzystaniem oprogramowania OpenATV w wersji 5.1 Beta z 20 listopada 2015. Założyliśmy następującą konfigurację tunerów: A – z DiSEqC A/B, dla portu A satelita Hot Bird (13°E) dla B Astra (19,2°E), a tuner B – równy do A. Gdy wejdziemy w konfigurację tunerów (Menu, Ustawienie, Wyszukiwanie kanałów, Konfiguracja tunera), to zobaczymy, że poza tunerami A i B mamy pozostałe (C-H), ale opisane „This tuner is configured automatically”, czyli ten tuner jest konfigurowany automatycznie. Tak też ma zostać, nie zmieniamy tego. W redakcji uruchomiliśmy nagrywanie TVP1 HD (11,449 GHz, pol. H – pasmo dolne, polaryzacja pozioma). Zgodnie z informacjami na wyświetlaczu użyty został tuner A. Przełączyliśmy na CANAL+ Seriale HD (11,411 GHz, pol. H – pasmo dolne, polaryzacja pozioma) – zgodnie z wyświetlaczem został użyty tuner… C. Dlaczego nie B? Bo poruszamy się nadal w obrębie jednej „ćwiartki” pasma satelitarnego (pasmo dolne, polaryzacja pozioma), użycie tunera B zablokowałoby możliwość zmiany pasma (tuner ustawiłby się na tę samą „ćwiartkę”). Kolejno włączyliśmy zapis na kanałach: CANAL+1 HD (trzeci transponder – 11,488 GHz, pol. H – nadal pasmo dolne, polaryzacja pozioma) i TVP Polonia (czwarty transponder – 11,179 GHz, pol. H – nadal pasmo dolne i pol. Pozioma). Przypisane zostały tunery D i E. Czyli jak widać – mimo obecności dwóch głowic już można było obsłużyć cztery różne częstotliwości – tyle, że wszystkie w jednym paśmie i polaryzacji. Nadszedł czas, aby podnieść poprzeczkę… Przełączyliśmy odbiornik na bezpłatny muzyczny kanał STARS.TV – jego przekaz jest realizowany nadal w paśmie dolnym, ale już w polaryzacji pionowej. Zgodnie z redakcyjnymi podejrzeniami, uruchomił się w tym momencie tuner B, gdyż zmieniliśmy ćwiartkę. Jednocześnie już w tym momencie na liście kanałów część stacji była „wyszarzona”. Konkretnie dotyczyło to wszystkich stacji, które znajdowały się w pozostałych „ćwiartkach”, tj. w paśmie górnym i polaryzacji pionowej oraz poziomej. Uruchomiliśmy zapis STARS.TV, przełączyliśmy odbiornik na Mango (szósty transponder – 11,393 GHz, pol. V, pasmo dolne, polaryzacja pionowa) i rozpoczęliśmy nagrywanie. Został przypisany tuner F. Następnie włączyliśmy zapis jeszcze dla TVP HD (11,258 GHz, pol. H – pasmo dolne, polaryzacja pozioma – celowo, aby sprawdzić, czy w jednej ćwiartce można zapisywać więcej niż cztery transpondery – odpowiedź brzmi: można) oraz TVN HD (ósmy transponder – 11,508 GHz, pol. V – pasmo dolne, polaryzacja pionowa). Nadal wszystko pracowało, ale zmieniła się ponownie sytuacja na liście kanałów. Tunerów jest 8, co oznacza, że przy ósmym transponderze zajęliśmy tuner H (zgadza się – potwierdził to wyświetlacz). Na liście więcej kanałów miało nazwy w szarym kolorze. Ponieważ nie było więcej tunerów satelitarnych, to odbiornik nie ma już możliwości przejścia na dziewiąty transponder. Na biało pozostały kanały, które były obecne na dowolnym spośród ośmiu transponderów, z których prowadziliśmy zapis. Mogliśmy nadal przełączyć na dowolny kanał z któregokolwiek z transponderów i go oglądać (mimo zapisu 8 innych stacji), a nawet… nagrywać. W tym teście udało się zrealizować nagrywanie 9, odbiornik nawet nie zwolnił, nie było wyczuwalnego obciążenia, ani też żadnych problemów ze stabilnością. Po wejściu w konfigurację tunerów po zakończeniu eksperymentu okazało się, że pozostałe tunery od C do H zostały faktycznie automatycznie skonfigurowane i same ustawiły się jako „pętla do” z literą wcześniejszego tunera z tej samej „ćwiartki” pasma satelitarnego. Zatem mieliśmy Tuner A i B skonfigurowane niezależnie, a następnie C jako pętla do A, D jako pętla do C, E jako pętla do D, F jako pętla do B, F do E, G do E, a H do F. Tunery A (TVP1 HD), C (CANAL+ Seriale HD), D (CANAL+1 HD), E (TVP Polonia) i G (TVP HD) pracowały w paśmie dolnym i polaryzacji poziomej, a B (STARS.TV), F (Mango 24) i H (TVN HD) – w paśmie dolnym i polaryzacji pionowej.


Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=2

Czyli z tego wychodzi, że przy mojej instalacji podłączając drugi kabel do tunera B bezpośrednio z konwertera skierowanego na HB i konfiguracji tunera A podłączonego kablem z DiseqC: A: 13E B: 19.2E i dalej tuner B równy do A - będę miał możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania nawet większej ilości kanałów niż 2.

Dobrze kumam ?

Jak ktoś to widzi inaczej lub jestem w błędzie - proszę o wyprostowanie mojej wizji :)

Tak czy owak muszę wprowadzić jeden przewód (ten aktualnie nie podłączony patrz. rys) do mieszkania i podłączyć go do drugiej głowicy w tunerze.

 

Zatem różnica między zwykłymi głowicami DVB-S2 (X) a FBC: Przy DVB-S2 (X): jednoczesne oglądanie/nagrywanie dwóch niezależnych programów. Przy FBC  jednoczesne oglądanie/nagrywanie większej ilości (chyba 6?) niezależnych programów.

Edytowane przez scOOtt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...