Jump to content
cenoley

Jaki dekoder z systemem Linux?

Recommended Posts

Posted (edited)

@dafior01

Dodatkowo przy Vu Uno 4K SE i 2 głowicach sat FBC oraz konwenterze Twin na Hotbird będziesz mógł ogldać - nagrywać kilka kanałów z kilku transponderów z dwóch ćwiartek.

Nie zaś tylko z dwóch transponderów.

Możesz jeszcze popatrzeć na:

Octagona SF4008 z 2 x DVB-S2X możliwość montażu dysku wewnątrz - cena około 900 - 1000 zł.

Gigablue UHD UE 4K - 2 x DVB-S2X FBC - możliwość montażu dysku wewnątrz dekodera - cena około 900 - 1000 zł.

@GrubyBubu tak to jest jak się idzie po kosztach a później będzie narzekanie

Vu Uno 4K SE jak pisałem - idealny stosunek cena - jakość - wykonanie - możliwości - wsparcie.

Edited by tweed77

Dzieki, czyli chyba bardziej opłaca się kupić zgemmę h9 2S niż zwykłą H9

Witam, wszystko zależy do czego ten sprzęt ma służyć, jeśli ktoś tak jak ja ogląda sporadycznie czasem chce coś nagrać to nie ma co przepłacać. Szukałem opinii co teraz najbardziej się opłaca jest dostępne itd. Od 10 lat miałem tylko sprzęt od nc+ zawsze jakiś najnowszy model. Alternatywny z 2 głowicami dyskiem w środku itd. zawsze kosztował grubo ponad 1k i jakoś nie paliłem się z wydaniem na pudło którego jakoś i tak bardzo nie używam. Kończy mi się umowa z nc+ i zacząłem szukać co teraz za ile itd. i nadszedł czas widzę na powrót do domowej zabawy z chińczykami. Polecam Zgemmę, właśnie kupiłem h7s i jestem mile zaskoczony śmiga naprawdę bardzo szybko, dysk można zamontować w środku bez problemu, nagrywanie timeshift  wszystko dostępne bez problemu w sieci domowej można odtwarzać na kompie, tel, tablecie. Obraz wydaje się ciut lepszy od obecnego wifi premium boxa od nc+. Zastanawiałem się nad Vu+ Uno 4K SE tylko cena 2 razy większa. 

Zgemma ma za to dodatkową głowicę DVBT a potrzebuję bo mam jeszcze stary TV. Ogólnie jestem mega zadowolony z zakupu ;)

Wsadziłem kameleona ruszył od strzała, dodałem oscama też bez problemu, a ma jeszcze moduł w razie W 😜

Z wyglądu vu+ wiadomo biję na głowę chińczyka ale coś za coś;)

Posted (edited)

Gdybym nie potrzebował głowicy fbc, to wybrałbym ten model. Vu+ droższy ale za to mam fbc, gdzie można oglądać jednocześnie na kilku urządzeniach kanały z różnych transponderów. Oprócz tego vu+ jest mocniejszy sprzętowo. Co do kameleona i oscama nie ma to znaczenia czy zgemma czy inny sprzęt np. nanopi - działa tak samo.

Edited by tail#

Witajcie!

Mam 3 konwertery quattro z multiswitchem na 13,0,19,2 i 23,5 podlaczone do vuduo2. Czy po wymianie na gigablue quad 4K coś się zmieni w mozliwościach oglądania TV i nagrywania niezaleznie z kilku satelit? 

Tak zmieni się bo dekoder GigaBlue 4K ma podwójną głowice FBC.

W skrócie masz 2 fizyczne głowice i 6 wirtualnych - czyli jakbyś miał 8 tunerów sat w dekoderze.

Będziesz mógł wtedy oglądać / nagrywać z jednego - dwóch pasm z 4 dostępnych z danej satelity a nie z jednego - dwóch transponderów.

Tu masz opis:

https://satkurier.pl/news/150480/test-odbiornika-vu-solo-4k.html?news_page_id=1

Edited by tweed77

Ja mam już rok czasu dekoder Gigablue 4K UHD. To mogę coś więcej napisać. Obraz super,  szybki. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nawet raz mi się nie zawiesił. 

22 godziny temu, tomek6680t napisał:

@suchy0070s

Z takim opisem możliwości jakie Ty potrzebujesz dla tunera ,to "polecam" Technisat SONATA 1 4K . Obraz "żyleta" :) .

Żeby Ci uprościć, choć nie wiem czy zdołam...jaki dekoder 4K pod Enigmę polecasz do 500 zł. Ewentualnie może się odniesiesz do dwóch zaproponowanych bo widzę, że mocno siedzisz w temacie pomocy innym na forum, i nie wiem czy nie za prosty wybór, żebyś chciał w ogóle podjąć się chęci doradzenia .

Edited by suchy0070s

22 godziny temu, tomek6680t napisał:

@suchy0070s

Z takim opisem możliwości jakie Ty potrzebujesz dla tunera ,to "polecam" Technisat SONATA 1 4K . Obraz "żyleta" :) .

Pojechałeś równo ponad 4 klocki.A myślałem że najdroższy u nas to Ultimo 4K.😃