Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem właśnie dobre opinie o Dreambox 900, ale znowu wyczytałem, że: z gatunku ciekawostek - w DM900 użyto demodulator SiLabs Si2166B. Podkreślam "B", bo zachodzę w głowę, czemu tak zrobili. SiLabs ma ten sam model z końcówką "D" z DVB-S2X. Wstawiając tańszą wersję "B", niestety okroili DVB-S2X.

 

Czy to ma się jakkolwiek do jakości?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

obecnie użytkuję Miraclebox Premium Mini Plus i chciałbym zmienić tuner na nowszy i z wbudowanym dyskiem. Może też być też opcja podłączenia osobno ale głównie zależy mi na tym aby dobrze działał time[beep] oraz aby miał dwie głowice bo jedno chciałbym nagrywać a co innego oglądać. Obecnie nie mam jeszcze TV 4K ale może mieć już możliwość współpracy z takim telewizorem na przyszłość, jednak nie musi.

 

Czy może ktoś z Was polecić coś w pieniądzach najlepiej do 1000zł ale jeżeli będzie warto, mogę zwiększyć budżet.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Feniks1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum AX 51HD z dwoma głowicami sat - możliwość montażu dysku 2,5 cala sata. W standardzie jedna DVB-S2 - drugą trzeba dokupić - dopłacić.

 

hd51%20-%20mo%C5%BCliwo%C5%9Bci%20instal

 

Vu Uno 4K SE - z 2 głowicami sat FBC - możliwość montażu dysku 2,5 cala sata. W standardzie podwójna głowica DVB-S2X FBC

 

2.jpg

 

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chce kupic dekoder 4K i padl wybor na 3, z ktorego musze wybrac jeden. Ktory polecacie?

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X, czy Vu+ ZERO 4K, a moze ZGEMMA H9.2S?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma głowicy FBC i w tym przypadku lepiej kupić Zgemmę. ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w stosunku do SF8008 TWIN nie jest lepszy Octagon? Choćby ze względu na flash 8 GB vs 256 MB w Zgemma?

Drugie pytanie: jak jest w kwestii pilotów? Ten od Zgemmy jest lepszy od octagonowego?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko VU zero 4k nie ma 2 głowic jak konkurencja - żeby ta jedna była FBC to by był super mini tuner.

A co do pilotów w Octagon i Zgemma to który będzie lepszy np. pod względem "zasięgu" (by nie trzeba celować idealnie w tuner)?

Skłaniam się do kupna Octagona, ale jak pilot byłby katastrofalny to sam już nie wiem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość prosta - jeśli zależy Ci na głowicy FBC, to bierz vu+ uno, duo albo ultimo, a jeśli nie to zgemma. Znajomy ma H7S i jest zadowolony - sprzęt jest dość szybki.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kwestia jest w kasie, Vu+ Uno to koszt minimum 1150zł. Na FBC nie do końca mi zależy (jak Vu+ Zero maiłby 1x FBC to bym go chętnie kupił), bo 2 głowice (w Zgemma i SF8008 twin) mi też starczą

(tuner, powiedzmy, do drugiego pokoju, mało oglądany, więc tym bardziej im tańszy tym lepiej, byle 2 głowice, by nagrywać i oglądać można, ewentualnie czasami PIP wykorzystać).

Ta zgemma ma jedną podstawową: chyba nie obsługuje HDR10/HLG, a to jest dla mnie kluczowe wymaganie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

bardzo proszę o pomoc z wyborem dekodera pod linuxa , mam tu klika przykładów , chodzi o zwykłego oglądacza plus nagrywanie , dekoder 4K , 

 

Zgemma H7s

 

VU+ solo 4K

 

Vu+ Uno 4K SE

 

VU+ UNO 4K SE DVB-S2X  jesli 2 ostatnie to nie to samo :(

 

 

Bardzo dziękuje za poradę i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś z czego będziesz oglądać.

Jak nie potrzebujesz modułu i nagrywania 20 kanałów naraz z różnych częstotliwości to wystarczy np. Zgemma H9.2S za 400zł.

Plus nad tunerami na Broadcom to nie wykastrowane możliwości AV procesora w zakresie np. obsługi h264 w rozdzielczości powyżej 1920x1080.

 

Więcej IMHO nie ma sensu wydawać. W TV i tak nic nie ma, a częściej zaglądam do serwisów VOD ipla/player/tvp vod + zasoby z nas przez mi box.

Edytowane przez kozaa
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za szybko odpowiedz ,

 

chodzi Ci o odbiornik UE55KU6500 czy o sygnal ?

 

a co myślisz o Zgemma H7s  , wolałbym dołożyć parę groszy żeby śmigało jak należy 

 

i zależy mi przynajmniej na nagrywaniu jednego kanału i oglądanie drugiego

 

pozdrawiam

Edytowane przez Pawel - 4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vu Uno 4K SE w pierwszej wersji był produkowany z podwójną głowicą ( tunerem ) DVB-S2 FBC.

 

Aktualna wersja tego dekodera jest z podwójną głowicą ( tunerem ) DVB-S2X FBC.

 

Standard DVB-S2X umożliwia odbiór programów MS i PLS np z Eutelsat 5W.

 

77c069ed030f8bf9.jpg

 

 

Można jeszcze gdzie nie gdzie kupić dekoder Vu Uno 4K ( bez SE ) - ten zaś nie ma wyświetlacza i wejścia na dysk twardy i ma podwójną głowicę DVB-S2 FBC.

 

Kup Vu Uno 4K SE będziesz pan zadowolony. Do tego dokup konwenter Unicable I i masz nieograniczone możliwości nagrywania z Hotbird.

 

Podwójna głowica DVB-S2X FBC to tak jak byś miał 8 tunerów - dekoderów.

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuje bardzo kozaa i tweed77 za rzeczowe odpowiedzi i pomoc.

Oba posty były bardzo pomocne , w tym przypadku sięgnę głębiej do portfela i zafunduje sobie Vu Uno 4K SE, 

ale przy okazji już wiem jaka alternatywę można zaproponować znajomym bo nie raz ktoś się dopytuje a co to takiego xd.

 

Pozdrawiam , milego dzionka wszystkim

 

 

 tweed77 ps. masz może jakiś konkretny Unicable model  na myśli proszę  ?

 

 

 

edit

wypado na 

 

Konwerter Unicable Inverto SCR + Twin,

IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP, 

 

pozdro 600

 

 
 

 

 

 

 

Edytowane przez Pawel - 4k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 03:25, Pawel - 4k napisał:

chodzi Ci o odbiornik UE55KU6500 czy o sygnal ?

 

O to, czy w tuner masz zamiar włożyć karte, moduł czy idziesz w lewizne i linie z internetu.

Karta nie ogranicza nagrywania.

Moduł ogranicza nagrywanie.

Lewizna z internetu - tutaj też nikt ci nie pozwoli nagrywać x-kanałów naraz.

 

Tak to wygląda i dlatego zapytałem co masz zamiar wsadzić w dekoder.

Wszystkie teraźniejsze tunery śmigają jak należy, dopłacasz tylko ewentualnie do głowic fbc/marki czy mikroskopijnego, słabej jakości wyświetlacza na froncie.

Dlatego zastanów się co masz zamiar robić i zdecyduj.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 7.06.2019 o 13:46, tweed77 napisał:

 

Vu Uno 4K SE w pierwszej wersji był produkowany z podwójną głowicą ( tunerem ) DVB-S2 FBC.

 

Aktualna wersja tego dekodera jest z podwójną głowicą ( tunerem ) DVB-S2X FBC.

 

Standard DVB-S2X umożliwia odbiór programów MS i PLS np z Eutelsat 5W.

 

77c069ed030f8bf9.jpg

 

 

Można jeszcze gdzie nie gdzie kupić dekoder Vu Uno 4K ( bez SE ) - ten zaś nie ma wyświetlacza i wejścia na dysk twardy i ma podwójną głowicę DVB-S2 FBC.

 

Kup Vu Uno 4K SE będziesz pan zadowolony. Do tego dokup konwenter Unicable I i masz nieograniczone możliwości nagrywania z Hotbird.

 

Podwójna głowica DVB-S2X FBC to tak jak byś miał 8 tunerów - dekoderów.

 

 

Vu+ Uno 4K wspiera też głowice wymienne FBC Dual DVB-S2X. Można sobie do niego dokupić i wymienić głowicę w nim. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...