Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Padlo na SOLO 4K + dysk 1TB z Allegro za 1699 zl. Po waszych podpowiedziach mam nadzieje na pomoc dla laika  w tematach Linuxa. We wtorek ma trafic w moje rece. :)

Milego weekendu.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 20 lat przygody z TV-SAT na odbiornikach platform cyfrowych to jak dinozaur wchodzę w świat niezależnych odbiorników, ale wiem, że piszą tu w porządku goście, więc mogę liczyć na pomoc.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie się boxa może być i tu i trzeba się liczyć, że box nie wstanie np. podczas aktualizacji. Mi np. dysku poprawnie nie potrafiła zainstalować osoba mocno obeznana z tematem. Po prostu nie dało się. Wszystko zależy od tego, jak szybko złapiesz, o co chodzi i ile będziesz grzebał w sprzęcie. Ale jakby nie patrzeć, niezależny box to wygoda, już nie mówiąc, że dużo możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MZKS1929

Moim zdaniem wybrałeś bardzo dobrze :wink:

VU+ to aktualnie najlepsze tunery multimedialne na rynku, ale trzeba było iść za ciosem, jak zdecydowałeś się na VU i kupić Ultimo 4K (wiem, cena wyższa). Dwa CI mogą być z czasem zbawienne. :mrgreen:

Nie posiadam osobiście VU, ale miałem w rękach ten box i zarazem okazję przekonać się jak to pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MZKS1929

Moim zdaniem wybrałeś bardzo dobrze :wink:

VU+ to aktualnie najlepsze tunery multimedialne na rynku, ale trzeba było iść za ciosem, jak zdecydowałeś się na VU i kupić Ultimo 4K (wiem, cena wyższa). Dwa CI mogą być z czasem zbawienne. :mrgreen:

Nie posiadam osobiście VU, ale miałem w rękach ten box i zarazem okazję przekonać się jak to pracuje.

 

Tez myslalem o Ultimo, ale po tym jak musze walczyc  z tunerami nc+, a raczej nie rozstane sie z nimi ze wzgledu na prawa sportowe, postanowilem teraz zainwestowac w Solo 4K, a po roku oddac go corce i kupic nowszy model, ktory bedzie o wiele tanszy lub gdy nc+ odejdzie od Cameleonow.. Wtedy 2x CI bedzie niezbedne

Dzieki, ze poradziliscie mi te marke. Mam nadzieje, ze sie nie zawiode. Jutro ma dotrzec sprzet.

Jedyny "-", ze modul CI zostal nadany na zly adres i musze czekac raz jeszcze na wysylke od CP.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner na miejscu , faktycznie tak jak pisała reszta inna liga

Juz na wstępie male problemy

Ale to chyba temat na inne forum , ponieważ nie wiem czy będzie ktoś skory do pomocy

Przycisk RADIO wyświetla stacje z logo DVBHK domyślam się ze lista jest od nich

Tuner mieli przeskakują kwadraty

Przy Yutube tv przy wyborze zielonym kolorem z pilota instalacji - czarny ekran ... na wyświetlaczu tylko Yutube tv

Instrukcja w kartonie bez polskiego ... za to z czeskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowna instalacja czystego VTi pomoże. Nie wiadomo, co oni tam jeszcze wgrali.

Wgrali to co proponowali na aukcji , czlowiek zielony w temacie a nawet instrukcji obslugi niema w polskim jezyku ...

 

A oto to co dostalem w tym tunerze : 

IPTV Player 

3D Setting 

AudioSync

Info - menadżer

CoolTV Guide 

Crossepg 

DMNapi 

Enhanced Movie Center 

Oscam Status 

Multiquickbutton 

Shoutcast 

WebMedia 

i wiele innych pluginów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tuner z Linuxem to tylko taki, dla którego będzie nieoficjalne wsparcie dla CI+ w pełnym trybie CI+. Inne to szrot.

 

Będzie jeszcze wysyp różnych produktów z rozpędu wykorzystujących modę na Enigmę 2 (choć chyba już to powoli się kończy.... bo kasy na rozwój brak). Przestrzegam przed przykrą niespodzianką, jaką kiedyś było przekleństwo o nazwie IPBox 9000HD - "odrodziło" się pod nową nazwą, bo źle się kojarzyło...

Najważniejszym będzie odpowiednie wsparcie (na poziomie, ale nie chaotyczne, niechlujne zlepki) - niska cena może nie zagwarantować przyszłości sprzętu. Ilość oferowanych boxów / producentów spadnie. Ceny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu posiada tryb "legacy", dzięki czemu działa on także w odbiornikach wspierających jedynie "zwykłe" CI. Nie wiem, jak jest z modułem HD+.

Musiałby się tutaj wypowiedzieć też ktoś, kto posiada któryś z modeli VU+ i korzysta w nim np. z obecnego modułu CAM CI+ platformy nc+, który nie posiada trybu "legacy" i do działania wymaga odbiornika wspierającego natywne CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem właśnie TV i przy okazji chciałbym wymienić tunery. Do tej pory chodziły Arivy 103. Operator: nc+ (karta cameleon), sygnał rozdzielony Clonem+.
Wczoraj pożyczyłem od kumpla przerobionego nBoxa z Enigmą 2. Chciałem zobaczyć jak śmiga IPTV.

Ogólne system fajny, natomiast mam pewne uwagi co do tunera (chodzi strasznie wolno w porównaniu do Arivy, nie wspominając już o pilocie, który nie wygląda).

 

Chciałbym zapytać, co możnaby kupić z Linuxem na pokładzie (nie musi być nowy) w kwocie ok. 600 zł?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post i poniższą odpowiedź na niego do odpowiedniego wątku. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...