Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, zgadza się, masz rację. Ale, jak już wspomniałem, niniejszy wątek tyczy się wyłącznie tunerów opartych na systemie Linux.

Proszę zatem nie poruszać tutaj kwestii związanych z innymi tunerami, nie opartymi na tym systemie. Będzie to traktowane jako off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ograniczenia modułu. Będzie on wykorzystywany jako drugi w domu i jego głównym celem ma być właśnie streamowanie.

Posiadam łącze 250/20 Mbit/s, także z uploadem nie powinno być problemu.

 

Pytanie - który model byłby najbardziej odpowiedni?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam dekodera, który będzie współpracował z modułem CI+ od UPC i będzie posiadał funkcjonalność streamowania "do internetu" kanałów w jakości HD (min. 720p).
Czy któryś z dekoderów opartych na Linux oferuję taką funkcjonalność?

 

Tunery na Linux są w większości satelitarne. Ewentualnie tuner combo z obsługą DVB-C na Linux mógłby być, bo UPC to jest sieć kablowa.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle... Wstępnie wybrałem przyszłościowo Vu+ Solo 4K ze względu na bebechy, czyli mega szybki dekoder. 4K na dzień dzisiejszy nie mam i raczej planuję za jakieś 2 3 lata przesiąść się z TV na 4K.
Czy i jaki warto w taki razie? Może być inny, tańszy tuner? Ma być szybki, odtwarzać full HD po sieci, czy to z PC czy innych. Aplikacje typu IPTV, YT mają dosłownie pędzić, tak samo jak zmiana kanałów, EPG.

Mam wysłużonego nBox'a i już nie mogę z nim.

Z góry dziękuję za każdą sugestię.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Bardzo niechlujna pisownia w poście! Post częściowo nieczytelny. Na forum piszemy poprawnie po polsku. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jesieni tego roku. Wchodzi do sprzedaży Vu+ Uno 4K SE - coś pomiędzy Vu+ Uno 4K, a Solo 4K. Cena około 1400 - 1500 zł. Dodatkowo odbiór kanałów w standardzie DVB-S2X - czego nie ma Vu+ Uno 4K, ani Vu+ Solo 4K.

 

https://www.orbitadigital.com/en/Receivers/4k-uhd/2654-vu-plus-uno-4k-se-black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, czytam, co tu co niektórzy piszą, i można z krzesła spaść ....  jak kolega @tweed77 piszę, tuner prosty w obsłudze, do tego soft VTI naprawdę działa stabilnie, a do tego wszystko co niezbędne znajdziesz na feed, czyli dostępne z poziomu odbiornika, wystarczy kilka kliknięć pilotem .

 

Dreambox, niestety, to Firma, która obecnie została już tylko z nazwy, ich obecne produkty są kiepskie jakościowo, a sama enigma też już nie ma takiego rozwoju, jak jeszcze kilka lat temu. Widać to, zresztą po ilości softów, jakie są wydawane przez poszczególne teamy. Wybierając jednak produkt tej firmy, możesz wgrać newnigma to taki odpowiednik vti na vu+. Zalecany jest jednak wariant soft producenta + gemini.

 

Pojawia się tu też propozycja " mutanta". Odbiorniki najmniej popularne, co zresztą widać tu na forum .. marka polecana przez jedną osobę :) ... na forach opinie bardzo różne, myślę, że można firmę obserwować, ale na dziś z kupnem bym się wstrzymał.

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mutant to przyszłosc i własnie mniejsze firmy. Dreambox oraz VU już pokazują braki wsparcia po roku czy dwóch.Vu+ przestaje wspierać wszystkie dekodery poza najnowszymi 4k.( solo 4k rownież zostaje pozbawione suppotu ze strony producenta= producent wydaje nowe sterowniki ,jądro itd developer ma na podstawie czego robić soft= jak brak od producenta to i devel nie da rady poprawić czegoś co leży głębiej. )VU+ dalej ma bugi w dekoderach zwiażane z obrazem w tych swpoich 4k...i nic nie zrobili do tej pory choc solo juz jakis czas na rynku.Dobra co ja moge wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wielu ludzi, którzy "promowali" małe firmy ....

 

Dziś nie ma już tych użytkowników ani tych firm.

 

Prawda jest taka, iż obecnie rynek tunerów sat jest rynkiem dla wąskiego grona użytkowników i zostaną tylko najlepsi. Czym większy wybór tym lepiej dla nas. jednak te male firmy niewiele nowego wnoszą. W takiej sytuacji wolę wybrać odbiornik firmy która już jest dłuższy czas na rynku.

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak firma po roku czy 2 postanowi cie olać?Akurat Mutant , Atemio czy Miraclebox sa już jakiś czas na rynku i nie zapowiada się by znikli.( za tymi projektami stoją ciut większe firmy niż się zdaje;) ) Nie są to firmy słupy jak pewne modele dekoderów które to były suppotowane 3-4mieś jak byłoa darmowa tv;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Besciakos

Za "znaczek" VU+ czy DM na tunerze ,trzeba dopłacić 2-3 stówy ,jednym to odpowiada ( bo niby wsparcie) innym nie . W obecnych czasach tunery kupuje się na trzy może cztery lata . VU+ solo 2 jest już box-em przestarzałym ,Solo 4k ma już "najlepsze czasy" za sobą (jak na razie brak głowicy DVB-S2X) . DM 900 ma sporę problemy z oprogramowaniem i głowicami ,nikt już nawet nie wspomina o DM 7080 czy 820 .

Jest wybór w tunerach i każdy Sam decyduje na co wyda własną kasę :)   .

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...