Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak   sprawa z obrazem   skokowym.  Na kanale  Polsat Sport  News  HD   ,  Extreme Sport HD   także   Eurosport 2HD podczas meczy Bundesligi  widać spore przycięcia. Przy wysokim bitracie.  Ja sam na swoim Duo2 zauważyłem to podczas oglądania WWE na Extreme Sport HD.A wcześniej na meczu   BVB  .

 

O to komentarz

 

 

Jak się sprawa ma z SOLO 4k?

 

 

Jeden  już chce zmienić  pudło

 

 

Heh   tylko  jakie  dla kogoś kto chce miec  sat i naziemną w 1  boxie i to nieawaryjnym.

Chyba zostaje tylko ten Octagon SF4008 UHD.

Sam się zastanawiam co wybrać i ciągle coś ktoś nowego napisze. Byłem już prawie zdecydowany na UNO4K ale jak są takie szopki od tak długiego czasu i nic z tym producent nie zrobił to mam go w d.... tak samo jak on ma w d.... użytkowników, którzy za nie małe pieniądze nabyli ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że ma tylko 1  czytnik  kart. A ja mam 3 karty  jednak mam to szczęście że mam wiecej niż 2  boxy.  Jednak 2 karty chce mieć  w boxie.  Czyli nc+  i  Tivusat. 

 

Jeśli natomiast komuś całkowicie zwisa ziębi i grzeje  taki zestaw kanałów  jak Eurosport 2HD   Extreme Sports  czy Polsat Sport News HD to spokojnie Vu+  może brać.  Miracle jest wycofany z dystrybucji   a obecne Dreamboxy 900 to coraz większy fail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

Mam kartę cyfry + cameleon, niesparowaną z dekoderem. Chce kopic dekoder linuxowy prawdopodobnie będzie to miraclebox micro lub vu+ zero. Z tego co się orientuje to takie urządzenie daje możliwość czytania mojej karty. Jednak zastanawiam się co się wydarzy gdy zmienię operatora lub moja karta się uszkodzi (bardziej prawdopodobna jest zmiana operatora). Z tego co wiem karty w tej chwili są parowane z dekoderami. Czy istnieje sposób na to aby wykorzystać taką kartę w dekoderze który chce zakupić? Nie chciałbym inwestować kilku stówek w coś co będzie w przyszłości bezużyteczne.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem dotyczącym doboru dekodera z systemem Linux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym własny tuner linuxowy. Na tą chwilę wystarczy mi taki, który działa z cameleonem, lecz chciałbym pozostawić sobie wybieg na ewentualne podłączenie karty w module. Zastanawiam się czy są zewnętrzne moduły CAM do dekoderów, które obsłuży linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział uprawnień z modułu nie jest możliwy. Tylko z karty da się zrobić domowy multiroom.

 

Czyli w przypadku modułu CAM podział uprawnień jest niemożliwy w żaden sposób? Mając nową kartę od NC+ mogę obsłużyć kilka telewizorów jedynie za pomocą multiroom od NC+ i żaden customowy dekoder tego nie zastąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, że skoro operatorzy parują swoje karty ze swoimi dekoderami dedykowanymi to po kiego grzyba w ogóle stosowanie tych kart, skoro każda taka karta działa tylko z jednym, ściśle określonym egzemplarzem dekodera, z którym została dostarczona. Dla mnie to też bez sensu. Podobnie z modułami CAM sparowanymi z kartą. :roll:

Jak że nie jest to wątek o tym to koniec dywagacji na ten temat tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie dekodery niezależne tracą całkowicie sens w przypadku nowych ofert telewizji? Ewentualnie dekodery z wejściem CI, ale sens takiego rozwiązania też jest średni, ponieważ moduł CAM trzeba sobie kupić. Chyba, że ktoś bawi sie w sharing od jakiegoś dawcy z zewnątrz, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat, na przykład, udostępnia swoim abonentom moduły CAM CI+ na wypożyczenie. Nie trzeba wówczas takiego modułu kupować na własność.

Od jakiegoś czasu również konkurencyjna platforma, czyli nc+, udostępnia takie moduły, z tym że, w przeciwieństwie do Cyfrowego Polsatu, nie mają one tzw. trybu Legacy, co powoduje, że do działania wymagają odbiornika obsługującego "natywne" CI+.

Tyle na ten temat, bo niniejszy wątek nie jest o tego typu kwestiach. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest bardzo kiepsko ze wsparciem dla polskich platform satelitarnych i modułów CAM CI ( CI+) w tunerach z Linuksem i E2. Dystrybutorzy tunerów rzadko zaglądają na fora Teamów, które kompilują image. W zasadzie dla modułów CI+ potrzebna jest "legalna" licencja, a ta kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...