Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tweed77 - akurat ten sam sprzet proponował sprzedawca, tylko pytanie czy mając 2x FBC to mam rozumieć, że osiągnę 2x to co na solo 4k:-)? W tym opisie na jednej głowicy FBC osinągeli chyba nagrywanie 25 kanałów....

 

Z drugiej strony urządzenie jest nowe no i ciekawe jak ze wsparciem dla niego...no i kosztuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na testy  cała 2kę która wyszła ostatnio i : dalej powielono błąd sterownika obrazu.( zapy mają czarne kreski ) VU+solo 4k  cierpiał na to UNO4k cierpi no i nasz najnowszy twór również.Nie podoba mi się to.Byłem pewny że sterowniki obrazu dopracują i problem zniknie.Jedyna zaleta to ceny bardziej przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Mam umowe z Cyfrowym Polsatem, dekoder od Polsatu Sagemcom ESI-88.

Niestety sprzet nie spelnia moich oczekiwan.
Chce miec mozliwosc: odbior sygnalu z 3 konwerterów (Hot Bird - Cyfrowy Polsat , Astra 4A - kanały FTA , Amos - kanały FTA).
Dzwonilem do Cyfrowego Polsatu i zaden ich dekoder nie radzi sobie z odbiorem sygnalu z 3 konwerterów.

Zaproponowali moduł CAM CI+.

W zwiazku z tym mam pytanie: jaki Panstwo polecaja tuner HD (nie wiem, czy chce miec na Linux) do odbioru z powyzszych 3 satelitow z uwzglednieniem koniecznosci odbioru Cyfrowego Polsatu przez modul CAM CI+?

Optowałbym, aby tuner miał CI+.

Prosze o propozycje tunerów HD (moze byc tez propozycja tuneru z Linuksem).
Dodam, ze nie zalezy mi na dysku.

Musi miec czytnik kart i gniazdo na moduł CAM CI + od Cyfrowego Polsatu.
Cena do 600 PLN (moze lekko przekroczyc).

Pozdrawiam,
jkazan

Edytowane przez Barti
W związku z tym, że dyskusja zeszła na temat tunera opartego na systemie Linux, przeniesiono dyskusję do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem. To jest ten co ja podawalem /ma jeden wolny slot wiec moze byc z 1 lub z 2 glowicmi/

W mailu od Kaspian00007 zmylił mnie opis .....650.

 

Jaka jest roznica miedzy tym tunerem (koszt ponad 600 pln) a przykladowo Ariva 102/253/203 (koszt od 200 do 350 pln) która przemawia zdecydowanie na korzyśc MiracleBox?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zakupić tuner do telewizji satelitarnej ale aby miał również głowice do odbioru telewizji naziemnej.

Mam aktywny abonament NC+ i dwie karty (tzw multiroom) po dawnej C+ nie mam modułu CI do tej karty.

Do wydania maksymalnie do 1300 zł

Zależy mi na dobrym obrazie na TV 60 calowy ale tylko FULLHD

Szybkim przerzucaniu (zmianie) kanałów.

Możliwości nagrywania na dysku.

Rzadkim zawieszaniu się dekodera a najlepiej jakby wcale się nie blokował zawieszał.

Nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to tuner na LINUKS-ie czy innym systemie ale nie chciałbym więcej czasu spędzać na klikaniu w ustawieniach tunera niż na samym oglądaniu kanałów TV.

Do tej pory używam dekoderów które otrzymałem od NC+ niestety szczytem technologii one nie są a i często się zawieszają :(

Czy możecie mi podpowiedzieć na jakie Tunery powinienem zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam

TP
Edytowane przez tomsiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne myślisz o:

Miraclebox TWIN+ HD TRIPLE TUNER PVR
Pytanie czy:
512MB Pamięci RAM
512MB Pamięci FLASH
To nie za mało pamięci i czy nie będzie zbytnio mulił?
 
W wycofanym już:
Miraclebox Ultra HD TRIPLE TUNER PVR
1GB Pamięci RAM
2GB Pamięci FLASH
Tej pamięci jest ponad dwukrotnie więcej.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko chwyty marketingowe tak naprawdę jak z dyskami HDD+ a twin+ mam i nie muli nic porównując do Ultry az tak wolniej nie działa wiadomo minimalnie. Ultrę na dziś tylko z odzysku można zdobyć i też kosztuje z 3głowicami okolo 800zł. Za stan idealny z nowym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak z odzysku.

Oczywiście u polskiego przedstawiciela nie jest dostępny (dostałem maila) ale od producenta sprzętu otrzymałem odpowiedź że mogę zakupić nowy u naszych południowych sąsiadów nawet adres internetowy sklepu mi przesłali :)

Dlatego też pytanie czy Miraclebox TWIN+ HD TRIPLE TUNER PVR czy Miraclebox Ultra HD TRIPLE TUNER PVR ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do tego sklepu za jaką cenę i jakie są koszty przesyłki Miraclebox Ultra HD TRIPLE TUNER PVR do PL a w związku z tym że dziś sobota to odpowiedź będę miał dopiero w poniedziałek.

Ale nie rozumiem polityki firmy Miraclebox ale to już nie temat do tego wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te dekodery nie są już produkowane.Stąd nie zamawiają.Będzie pewnie wysyp czegoś nowego jak pogonią to co mają.I wydaje mi się że uderzą w 4k;D Ale prawdę mówiac  zrobili dobre dekodery z dobrym wsparciem jak coś jest nie tak to producent zaraz programista poprawki wysyła a to się chwali.Nie tak jak z VU+ miałem czy dm który na posiadaczy dm800hd się wypioł. Co producent to inne zachowanie wobec developerów czy też klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku skłaniam się aby poczekać i popatrzeć co się pojawi na rynku może czymś nas producenci jeszcze zaskoczą :)

A w sprawie Miraclebox Ultra HD TRIPLE TUNER PVR i zakupu w sklepie u naszych południowych siadów można kupić, ilość tunerów jaką się chce, odpisali mi że mają tego dużo na stanie, cena taka jak podaje producent na swojej cenie czyli 366 EUR i darmowy transport do polski ale jest jeden myk czas gwarancji tylko 12 miesięcy, znalazłem jeszcze ten tuner w sklepach w Szwecji ale co do szczegółów ile mają na stanie ceny transportu i honorowania gwarancji przy tak zakupionym sprzęcie już się nie dopytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miraclebox może byc z 1 albo 2 głowicami sat. Może też byc tzw. combo sat + dvbt.

 

W tunerach na linux - e2 masz soft ktory możesz zmieniac dogrywac dodatk - zmieniac modyfikowac itp itd. Nagrania na dysk są niekodowane.

Ariva - Cryptobox tak rozbudowanych opcji nie ma.

 

Nie zależy mi na niekodowanych nagraniach na dysk.

Tak jak pisalem: Musi miec czytnik kart i gniazdo na moduł CAM CI + od Cyfrowego Polsatu. + odbior z 3 satelit.

Dlatego zapytalem co przemawia na korzysc MIRACLEBOX w por. do FERGUSSON /patrz moje zastoasowania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę wymienić dekoder pod nc+, mam kartę po starej C+ (cameleon). Mój budżet to ok 300 zł. Chciałbym coś co płynnie będzie przeskakiwało kanały, posiadało dwie głowice dvb-s i najlepiej dysk. Zastanawiam się nad:

- nbox z e2

- cryptobox 652 combo

- ariva 253

Co byłoby najlepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...