Skocz do zawartości
cenoley

Jaki dekoder z systemem Linux?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2018 o 23:37, markar napisał:

Czyli VU+ awaryjne? Decyzję już podjąłem i pozostał mi jedynie wybór :UNO 4K SE czy ZERO 4K ale te 2 ostatnie opinie niezbyt zachęcające.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tunera GiGaBlue UHD Quad 4K ? 2 czytniki + 2 CAMy...Cena też niezbyt zaporowa ??

Znajomek ma  Vu+  SOLO 4k. Najstarszy model ale jeden z pierwszych 4k .  Prawidłowa praca modułu  CI+  z NC+  ? Chyba tak  . Nie wiem jak Polsatu

GIGABLUE  4k QUAD  ktoś na słynnym forum   komentował że  mając we flashu  ATV  6.2  a na boocie   Inne  Open i  niby pojawiły się lagi   że pilot reagował z opóźnieniem tylko na Canal+ 4k. 

Także na teraz  tylko Dm900  / SOLO4k/GIGA 4k  UE lub Quad HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam gigablue 4K UHD jestem bardzo zadowolony, tylko karta cameleon. Oprogramowanie openatv, muszę zmienić na inne tak dla testów. Obraz super, przełączanie kanałów bardzo szybkie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym zapytać, co w tej chwili wypada najlepiej, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości?

Jestem również ciekaw, czy przepaść cenowa pomiędzy odbiornikami z Enigmą i androidowymi boxami z tunerami ma jakieś uzasadnienie? Pierwsze często mają możliwość instalacji kilku głowic (co jest świetne), ale drugie mają konfiguracje CPU/RAM porównywalne do Ultimo 4K, za ułamek jego ceny...

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.10.2018 o 11:18, lecho napisał:

Mam gigablue 4K UHD jestem bardzo zadowolony, tylko karta cameleon. Oprogramowanie openatv, muszę zmienić na inne tak dla testów. Obraz super, przełączanie kanałów bardzo szybkie. 

Masz  ich dekoder  czy same karty?   Czy jak włączysz   Canal UHD  to mimo iż masz ciemność    nic się nie przeciąża?

Sprawdź  plugin   bitrateviewer z open ATV  czy działa  ? Mówią że przy video jest 0  .

Nikt się nie wypowiadał w sprawie CI+  . 

Takie porównanie w sprawie GIGA BLUE 4k QUAD/UE    vs  SOLO4k.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , 
Niedługo kończy mi się umowa z CP , postanowiłem kupić tuner z systemem Enigma2
Wymagania jakie przed nim stawiam to :
- dysk twardy 
- dwugłowicowy tak żeby jeden program nagrywać drugi oglądać 
Troszkę pobiegałem po różnych stronach i tak naprawdę widzę tylko 
VU+ UNO 4K SE 1xDUAL DVB-S2X FBC ale że jestem laikiem , stąd prośba do Was. 
Czy jest jakaś alternatywa dla w/w tunera ?
Wiem , że są droższe modele , ale nie chciałbym nadszarpnąć domowego budżetu.
Dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze ceniłem markę Vu+, ale od czasu pojawienia się modeli z 4K już tak nie jest. Nnie są warte tej ceny. Popatrz na modele o nazwie Zgemma - bez FBC, ale znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.10.2018 o 05:07, azzazel78 napisał:

Witam , 
Niedługo kończy mi się umowa z CP , postanowiłem kupić tuner z systemem Enigma2
Wymagania jakie przed nim stawiam to :
- dysk twardy 
- dwugłowicowy tak żeby jeden program nagrywać drugi oglądać 
Troszkę pobiegałem po różnych stronach i tak naprawdę widzę tylko 
VU+ UNO 4K SE 1xDUAL DVB-S2X FBC ale że jestem laikiem , stąd prośba do Was. 
Czy jest jakaś alternatywa dla w/w tunera ?
Wiem , że są droższe modele , ale nie chciałbym nadszarpnąć domowego budżetu.
Dziękuję za sugestie.

Jak pisałem we wrześniu br. - w zasadzie wszelaka tańsza alternatywa dla Vu+ Uno 4K SE to pójście jakiś kompromis (czegoś zawsze będzie brakowało: a to DVB-S2X, a to FBC, a to sensownej podwójnej głowicy); najbliższą jest starszy model Uno 4K (bez dopisku SE), ale tam musisz kupić odpowiednią głowicę DVB-S2X i zewnętrzny dysk twardy we własnym zakresie.

O Zgemmach też napisałem wcześniej we wrześniu br. - do mojego zdania dopiszę tyle, że oferty na polskich portalach aukcyjnych w tym przypadku to na 100% sprowadzanie z AliExpress (bądź innym sklepem handlującym chińszczyzną o różnej jakości) za wyższą cenę (która moim zdaniem niewarta świeczki, bo cena na AliExpress wynosi i tak ponad 500 PLN).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Vu+ Uno 4K oraz 4K SE.

Decyzja o zakupie tych dekoderów była właściwie podyktowana przekonaniem, które zdobyłem na oficjalnym forum VTI. 
Jestem tam aktywny i zawsze znalazłem wsparcie.

Objektywnie jest pełno innych i lepszych propozycji niż ta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na to że aktualnie jest zaledwie jeden kanał 4k który nadaje po polsku z HB 13E i jeszcze dostępny w tym przypadku tylko poprzez modul CAM, to według mnie decyzja z zakupem dwóch tunerów 4k nie do końca przemyślana ale to moje zdanie. Kupując sprzęt 4k należy patrzeć na to jakich możliwości oczekujesz od sprzetu oraz czy sprzęt ma support, a nie czy support będzie miał użytkownik na forum. :)

Edytowane przez tail#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.10.2018 o 00:43, asiafan napisał:

Masz  ich dekoder  czy same karty?   Czy jak włączysz   Canal UHD  to mimo iż masz ciemność    nic się nie przeciąża?

Sprawdź  plugin   bitrateviewer z open ATV  czy działa  ? Mówią że przy video jest 0  .

Nikt się nie wypowiadał w sprawie CI+  . 

Takie porównanie w sprawie GIGA BLUE 4k QUAD/UE    vs  SOLO4k.  

Mam też pace. Plugin bitrateviewer działa tylko na programach 4K tutaj jest problem. Modułu nie posiadam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi