Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2018 o 05:07, azzazel78 napisał:

Witam , 
Niedługo kończy mi się umowa z CP , postanowiłem kupić tuner z systemem Enigma2
Wymagania jakie przed nim stawiam to :
- dysk twardy 
- dwugłowicowy tak żeby jeden program nagrywać drugi oglądać 
Troszkę pobiegałem po różnych stronach i tak naprawdę widzę tylko 
VU+ UNO 4K SE 1xDUAL DVB-S2X FBC ale że jestem laikiem , stąd prośba do Was. 
Czy jest jakaś alternatywa dla w/w tunera ?
Wiem , że są droższe modele , ale nie chciałbym nadszarpnąć domowego budżetu.
Dziękuję za sugestie.

 

Jak pisałem we wrześniu br. - w zasadzie wszelaka tańsza alternatywa dla Vu+ Uno 4K SE to pójście jakiś kompromis (czegoś zawsze będzie brakowało: a to DVB-S2X, a to FBC, a to sensownej podwójnej głowicy); najbliższą jest starszy model Uno 4K (bez dopisku SE), ale tam musisz kupić odpowiednią głowicę DVB-S2X i zewnętrzny dysk twardy we własnym zakresie.

 

O Zgemmach też napisałem wcześniej we wrześniu br. - do mojego zdania dopiszę tyle, że oferty na polskich portalach aukcyjnych w tym przypadku to na 100% sprowadzanie z AliExpress (bądź innym sklepem handlującym chińszczyzną o różnej jakości) za wyższą cenę (która moim zdaniem niewarta świeczki, bo cena na AliExpress wynosi i tak ponad 500 PLN).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to że aktualnie jest zaledwie jeden kanał 4k który nadaje po polsku z HB 13E i jeszcze dostępny w tym przypadku tylko poprzez modul CAM, to według mnie decyzja z zakupem dwóch tunerów 4k nie do końca przemyślana ale to moje zdanie. Kupując sprzęt 4k należy patrzeć na to jakich możliwości oczekujesz od sprzetu oraz czy sprzęt ma support, a nie czy support będzie miał użytkownik na forum. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nBox to najniższa półka i też największe dziadostwo po zabawie w przeróbki i wymianie kondensatorów. Stąd też nie ma sensu zgemmy porównywać do tego sprzętu. Zgemma szybkością działania jest porównywalna z vu+ o ile nie szybsza. Dlatego pod każdym względem zgemma lepsza od nboxa. Porównując modele na e2 nBox to najgorszy sprzęt bez względu na to do którego innego modelu go porównasz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie 10+ lat różnicy to róznica między Nboxem a Zgemma.   Nboxy różnią się tym że 1 jest z HDD do zamontowania a a 2 bez .  BXBZ jest na modchipie  i jest szybszy.  Tyle.

Zarówno  Nbox jak i Zgemma  uwali się w nim coś  i leżysz bo nie masz żadnej gwarancji producenta  bo gdzie wyślesz do Chin?

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, asiafan napisał:

Zgemma  uwali się w nim coś  i leżysz bo nie masz żadnej gwarancji producenta  bo gdzie wyślesz do Chin, bo na pewno nie klienta?

Na zgemme kupioną od polskiego sprzedawcy jest rok pisemnej gwarancji potwierdzonej przez sklep. Kogo obchodzi wysyłka do Chin, bo na pewno nie klienta. Jeśli kupisz od chińczyka to i owszem - wysyłka do Chin.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tail# napisał:

nBox to najniższa półka i też największe dziadostwo po zabawie w przeróbki i wymianie kondensatorów. Stąd też nie ma sensu zgemmy porównywać do tego sprzętu. Zgemma szybkością działania jest porównywalna z vu+ o ile nie szybsza. Dlatego pod każdym względem zgemma lepsza od nboxa. Porównując modele na e2 nBox to najgorszy sprzęt bez względu na to do którego innego modelu go porównasz.

Jasne, tylko Nbox jakością wyświetlanego obrazu bije na głowę Zgemme i całe inne chińskie dziadostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tail# napisał:

Na zgemme kupioną od polskiego sprzedawcy jest rok pisemnej gwarancji potwierdzonej przez sklep. Kogo obchodzi wysyłka do Chin, bo na pewno nie klienta. Jeśli kupisz od chińczyka to i owszem - wysyłka do Chin.

i 2 lata rękojmi (jeśli to nowy sprzęt)

 

4 godziny temu, vigoo napisał:

Jasne, tylko Nbox jakością wyświetlanego obrazu bije na głowę Zgemme i całe inne chińskie dziadostwo...

Brzmi to tak idiotycznie, że aż poproszę - rozwiń co masz na myśli.

Edytowane przez radk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo

Tylko że do n-boxa ,od lat oprogramowanie (image) praktycznie nie jest wspierane/rozwijane .Ogranicza to działanie ,co raz większej ilości wtyczek i będzie co raz gorzej . Era tunerów z procesorami STi przeminęła i nie zmieni tego "zaklinanie rzeczywistości " ,typu jakość obrazu . To tak jak z Fergusonami z serii AF xx18,było minęło i już nie wróci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox dobry jest jedynie jako dekoder dodatkowy - jak chcesz korzystać jako drugi - trzeci w domu,

Do oglądania programów HD z satelity w zupełności wystarczy.

Oczywiście trochę cierpliwości wskazane i paczka kondensatorów na wymianę co jakiś czas.

 

W dobie parowania kart z modułami to już potrzeba przynajmniej jedno wejście CI/CI+.

Żeby było dostępne w dekoderze satelitarnym na Linux - E2 albo Android.

W dekoderach na Linux - E2 brak wtyczek typu Netfilix - HBO GO - Showmax.

Na dekoderach z Android już są - działają lepiej albo gorzej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tail# napisał:

Np. na all*gro większość sprzedawców daje tylko rok  gwarancji na ten sprzęt.

Pisałeś o sklepie. Jeśli kupujesz u przedsiębiorcy (także na allegro) nowy sprzęt, to przysługują Ci dwa lata rękojmi. Poza tą ustawową gwarancją sprzedawca, producent, dystrybutor itp. może niezależnie dać także swoją na różnych warunkach.

2 godziny temu, tweed77 napisał:

Na dekoderach z Android już są - działają lepiej albo gorzej.

Android to koszmar. Zasobożerny, zero wartościowych aplikacji, poszanowania prywatności, wsparcia, aktualizacji. Być może chroni interesy dystrybutorów treści, ale na pewno nie użytkowników. To jest platforma marketingowa - powinni dopłacać do urządzeń z tym ?.

 

E2 też daleko do ideału, ale ułamek otwartości robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, asiafan napisał:

E2  to jest projekt  można powiedzieć  zakończony .

Nie jest to prawdą. Jeśli by tak było to nie pojawiały by się kolejne release-y. Wystarczy spojrzeć np. na projekt openpli 4 czy najnowszy 6. Cały czas ludzie coś tworzą, poprawiają itp.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wróciłem do tematu zakupu sprzętu do domu. Satelitarna w salonie (4k) i sypialni (HD).

W tej chwili mam chodzący ITI 2850 TNK HD +HDD1TB (tuner muli niemiłosiernie) oraz przeterminowaną kartę TNK HD - BSKA (kupiłem Phoenixa, karta daje się odczytać, logi ze skryptu zgrałem).

Właściwie, to doładowujemy kartę raz na rok by przedłużyć jej działanie, bo oglądamy niemal wyłącznie rzeczy które są na kanałach jak Focus, TVP1/2/TVN etc + jakieś bieżące wiadomości etc. Zero sportu, bajek, muzyki. Nawet po opłaceniu konkretnego miesiąca Pakietu Domowego oglądamy niewiele innych. I jakieś programy ogólno-rozrywkowe i filmy do nagrania i oglądania gdy się w końcu znajdzie na to czas. A tego mało na tyle, że nieobejrzane filmy z przed półtora roku nadal leżą. Bardzo chętnie widział bym streaming danego kanału po sieci domowej LAN (kabel Eth.),  bo chętniej niż przed TV siedzę wieczorami przy kompie. Pójście i przełączenie kanału to nie duży problem. Nagrywanie wybranych materiałów kodowanych tak, by dało się je przegrać / zapisać na PC było by bardzo miłe, nawet jeżeli będzie wymagało transkodowania.

 

Myślałem, by ten mulący 2850 przenieść do sypialni gdzie się mniej ogląda (opłata 20 PLN na rok nie boli, sam fakt opłaty i klikanie to większy problem :) ) natomiast do salonu kupić nowy sprzęt który będzie szybki i mało kłopotliwy.  Dwugłowicowość nie jest mocno istotna bo i tak zwykle oglądamy z nagrań. 

 

Do wyboru mam:

VU uno 4K SE  +1T w kieszeni (podobno dobry sprzęt, ale czy poprawnie będzie pracował z kartą BSKA (nie w CI !) - bo ludzie z VU solo narzekają na problemy. Jak to jest.  

Octagon SX88 +1T USB.

 

Pierwszy to koszt około 370€ drugi 140€ -więc różnica w cenie znacząca.

Rozbudowy/abonamentów nie planuję. Jak byście to zrobili na moim miejscu?

A może pominąłem jakiś sensowny model/rozwiązanie? Zakup tylko z Amazona/Ebay'a/Ali - polskie odpadają z powodu cen przesyłek kurierskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc w doborze dekodera 4K, koniecznie na Linuxie. Jest ich tak dużo, a czym więcej czytam, tym mniej już wiem, a nie chcę popełnić jakiegoś błędu przy kupnie. Aktualnie posiadam Dreambox 800 HD SE, ale ze względu na to, że udało mi się zmienić TV na 4K to chciałbym zacząć oglądać kanały 4K.

Zależy mi na tym, żeby uzyskać jak najlepszą jakoś kanałów. Nie zależy mi na ilości kart CI/CI+.

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego takie ważne jest, żeby dekoder miał teraz wsparcie DVB-S2X? 

Czytałem ostatnio recenzje dekodera 4K UltraBOX+ od nc+ i było tam napisaneDekoder dokonuje upscalowania materiału do rozdzielczości 4K, czyli 2160p. O  co w tym chodzi? Mam rozumieć, że każdy kanał HD można poprzez dekoder upscalować do wyższej rozdzielczości? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

 

Budżet na dekoder: do 1400 zł, ale jeśli są jakieś tańsze to chętnie wezmę pod uwagę.

Edytowane przez Barti
Połączono wątek z istniejącym już podobnym wątkiem w odpowiednim dziale forum. Wyjątkowo poprawiono też bardzo niechlujną i chaotyczną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sz3wcu napisał:

Aktualnie posiadam Dreambox 800 HD SE, ale ze względu na to, że udało mi się zmienić TV na 4K to chciałbym zacząć oglądać kanały 4K.

Kanały 4k? O jakich konkretnie kanałach piszesz? Bo jeśli chodzi o polskie to na razie jest aż jeden i to nie na zasadzie że włożysz kartę do czytnika i oglądasz. Dziwne że posiadając wcześniej dreamboxa zadajesz tak banalne pytania. Jeśli zakup boxa ma być tylko związany z tym że chcesz oglądać kanały 4k to szkoda pieniędzy, chyba że masz dostęp do innych platform cyfrowych.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...