Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie tani, ale nie chińczyk no-name, dekoder Linux do którego można wgrać zabezpieczenie przed blokadą Cameleona, która z każdym dniem jest coraz realna. Obecnie mam kartę włożoną w Cryptoboxa i w każdej chwili ludzie z nc+ mogą ją zablokować. Nie interesują mnie komentarze typu: dodaj 100-200 zł a będziesz miał jeszcze to czy tamto. Dekoder tylko do oglądania TV z tej karty. Co możecie polecić? 

 

Zgemma H.2S za 349 zł. (nowy).

Edytowane przez brumq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć i kupić Vu Zero 4K - ma wejście na moduł CI/CI+ czego nie mają pozostałe wymienione dekodery.

Cena około 650 zł.

Lepiej dołożyć i mieć święty spokój.

Patrzeć przyszłościowo.

Przyszłościowo?Z jednym moduł cam i jedną głowicą?Ale faktycznie rarytasy to innej cenie.Najpierw niech kupi coś taniego i zobaczy czy się w tym odnajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tani, ale nie chińczyk no-name, dekoder Linux do którego można wgrać zabezpieczenie przed blokadą Cameleona, która z każdym dniem jest coraz realna. Obecnie mam kartę włożoną w Cryptoboxa i w każdej chwili ludzie z nc+ mogą ją zablokować. Nie interesują mnie komentarze typu: dodaj 100-200 zł a będziesz miał jeszcze to czy tamto. Dekoder tylko do oglądania TV z tej karty. Co możecie polecić? 

 

Polecam dekoder operatora jak tylko takie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Poszukuję tunera do 400-500 zł.
Potrzebuję DVB-C, CI+ (mam UPC, a UPC nie ma legacy).
Dobrze by było, jakby posiadał E2 i strumieniowanie na PC do VLC.
Patrzyłem na Optimum Odin Twin. Niestety nie działa CI+. Na forum openATV pisano, że jest błąd.
Tuner nie musi być nowy. ;)

Edytowane przez Barti
Ponieważ pytanie dotyczy w zasadzie tunera opartego na systemie Linux, przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś ma już PACE PVR 500 przerobionego na enigme ? Na allegro jest jeden sprzedawca tylko który oferuje, chwali się że wiekszy dysk i szybsze wifi oraz hardware niż w NBOX BZZB. Jak myslicie warto? Cena praktycznie kilka dyszek wyzsza niz nbox. Ciekawi mnie czy będzie działać ze spliterami dobrze , no ale skoro ma czytnik multistandard to wszystko powinno być teoretycznie bezproblemowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są dostępne 4 ( słownie cztery ) dekodery 4K UHD z 2 ( słownie dwoma ) wejściami na moduł CI/CI+.

 

1. Vu Ulitomo 4K + 2 czytnik kart.

2. Dreambox 920 UHD + 1 czytnik kart.

3. Gigablue UHD Quad 4K + 2 czytniki kart.

4. Kathrein 926sw UFSconnect - brak czytników kart.

Faktycznie, nie ma tego dużo na rynku.. Moja obecna konfiguracja to karty nc+, MTV w czytnikach, Skylink oraz CP w modułach w tunerze Manta. Zakładając, że wkrótce karta nc+ wyleci to i tak jest ciężko dobrać odpowiedni sprzęt (planuję jeszcze tivusat). Nie ma problemów w tych tunerach z jednoczesnym działaniem 2 kart i 2 modułów? Skłaniam się ku VU+ :Uno 4K Se lub Solo 4K. Głowica DUAL FBC DVB-S2X oznacza, że będę mógł podłączyć 2 anteny np. z Hot-Bird? Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójna - Dual FBC to:

 

1. Masz dwa wejścia antenowe

2. Możesz podłączyć z dwóch satelit albo z kilku przez diseqc na zwykłych konwenterach

3. Jak masz konwenter Unicable I ( cztery nośne ) podłączony do wejścia A np. z Hotbird to masz tak jak byś miał 4 osobne tunery i możesz 4 niezależne programy oglądać i nagrywać jednocześnie.

4. Drugi konwenter Unicable I ( cztery nośne ) podłączasz do wejścia B np z Astry i masz tak jak byś miał 4 osobne tunery i możesz nagrywać jak wyżej

5. Nie dotyczy to oglądania nagrywania z modułu CI/CI+

6. Takie coś to tylko z karty w czytniku.

7. W prosty sposób nie połączysz konweterów Unicable i zwykłych Monoblock - Twin pod jedno wejście żeby podłączyć.

 

d73995eb5a299559.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VU+ Uno 4k (cała seria 4k sądzę) szczerze NIE POLECAM. Może i wydajny (nawet bardzo) może i ma przydatną głowicę FBC, ma linuxa ale w dobie miniaturyzacji gdzie producent oszczędza na chłodzeniu dla mnie jest czymś nie pojętym. Większa temperatura zmniejsza znacznie żywotność podzespołów i to jest fakt niepodważalny.  Obudowa jest gorąco mimo iż jest na zewnątrz 20 stopni a w salonie 23-24st, dekoder trzymany na komodzie więc w miejscu przewiewnym mimo tego temperatura procesora nie spada poniżej 68-71st (tyle podaje soft) a obudowa jest bardzo ciepła.

Już jeden z 2 dekoderów po serwisie (co mnie wcale nie dziwi skoro się tak nagrzewa). Na zagranicznych forach też już jest przypadek że dekoder padł po gwarancji ze względu na jego wysoką temperaturę.  Producent czy też serwis też trudno powiedzieć czy wymienia płyty główne czy naprawia (napisane jest że naprawa płyty głównej a nie wymiana) po naprawie/wymianie grzeje się jeszcze bardziej :/

Edytowane przez Domell1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli VU+ awaryjne? Decyzję już podjąłem i pozostał mi jedynie wybór :UNO 4K SE czy ZERO 4K ale te 2 ostatnie opinie niezbyt zachęcające.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tunera GiGaBlue UHD Quad 4K ? 2 czytniki + 2 CAMy...Cena też niezbyt zaporowa ??

 

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Zgemma H7S mając wcześniej Vu+ Duo. Twierdzi, że sprzęt jest bardzo szybki i póki co, bezproblemowy. Zawsze ceniłem markę Vu+, ale obecnie w modelach 4K, według mnie, aktualna cena nie ma przełożenia na jakość i dla mnie ta marka na dzień dzisiejszy jest skreślona. Zapomnieli, że nie są sami na rynku. :)

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu DMM wpadł w "samozachwyt" i zapomniał, że jego tunery nie są jedyne (najlepsze) na świecie. I wiadomo jak to się skoczyło. Obecnie jest kilka tunerów z procesorem HiSilicon i E2 za 99-139 euro. Co raz więcej ludzi zastanawia się, czy warto dawać ponad dwa tysiące zł za tuner satelitarny.

Edytowane przez Barti
Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi i przestankowymi. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 23:37, markar napisał:

Czyli VU+ awaryjne? Decyzję już podjąłem i pozostał mi jedynie wybór :UNO 4K SE czy ZERO 4K ale te 2 ostatnie opinie niezbyt zachęcające.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tunera GiGaBlue UHD Quad 4K ? 2 czytniki + 2 CAMy...Cena też niezbyt zaporowa ??

 

Gigablue do niedawna był droższy niż Uno 4K SE (o Uno 4K nie wspominając), obecnie zakup w miarę opłacalny finansowo (poniżej 1000 PLN). Dekoder ten może być ciekawą opcją, ale o potencjalnym odbiorze przekazów w DVB-S2X zapomnij - przylutowane głowice DVB-S2 uniemożliwiają jakąkolwiek modernizację sprzętową dekodera.

 

Zgemma - jeżuuu kochany?.  Dystrybucja via AliExpress (z różnych powodów to nie jest najlepsze miejsce do kupowania tak kosztownej elektroniki, nie będę wymieniał tych powodów w tym miejscu), zlutowane głowice bez możliwości rozbudowy/modyfikacji, układy wewnętrzne dekodera (według zdjęć wnętrza dekodera ze stronki na AliExpress) wyglądają na sklecone glutem niczym Famiklony z podobnego źródła. Aż ciekaw jestem, że to może bezproblemowo działać?. Już w tym przypadku wolę Mutanta/AX (z marnotrawstwem miejsca na głowice, gdzie 2xDVB-S2 są możliwe dopiero do dodaniu drugiej głowicy DVB-S2; na szczęście dostępny wariant z DVB-S2X) bądź Octagona - oczywiście jeżeli nie wybierać dekoderów Vu+.

 

Jeżeli miałbyś wybierać z dekoderów Vu+: najlepiej poszukać Uno 4K (bez SE), jest dekoderem tańszym i pod względem specyfikacji niewiele słabszym (brak wyświetlacza, dysk tylko poprzez USB), aczkolwiek trudniej dostępnym (obecnie na rynku głównie resztki magazynowe, a rynku dekoderów używanych jeszcze nie ma). Zero 4K jest marnym wyborem ze względu na jedną głowicę (a cena jak za jeżuuu kochanej Zgemmy), zaś Uno 4K SE może trochę odstraszać ceną (choć teraz na hollex.pl jest promocja i cena robi się bardziej akceptowalna).

Edytowane przez lukis90el
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el

Są dwa modele 4k Zgemmy, H7 i H9 i są dostępne na Polskich portalach aukcyjnych . Zgemma H7 ,faktycznie nie jest "cudem wykonania" ,ale działa . H9 to najtańszy tuner 4k z E2 ,za taką kasę nie ma co "wybrzydzać" .

Gigablue 4k ,też są dwa modele GiGaBlue UHD Quad 4K ,GiGaBlue UHD UE. Różnią się ceną i możliwościami  .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el

Różnica w cenie pomiędzy Zgemma jest na tyle duża, że nawet jeśli Zgemma padnie po gwarancji to mogę kupić drugi. Natomiast nie jest powiedziane, że Vu+ będzie działał dłużej, zwłaszcza, że niektóre modele mają problemy z chłodzeniem. Według mnie przesadzasz, bo nie te czasy, kiedy na rynku były tylko Dreamboxy i Vu+.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.09.2018 o 23:37, markar napisał:

Czyli VU+ awaryjne? Decyzję już podjąłem i pozostał mi jedynie wybór :UNO 4K SE czy ZERO 4K ale te 2 ostatnie opinie niezbyt zachęcające.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tunera GiGaBlue UHD Quad 4K ? 2 czytniki + 2 CAMy...Cena też niezbyt zaporowa ??

 

Znajomek ma  Vu+  SOLO 4k. Najstarszy model ale jeden z pierwszych 4k .  Prawidłowa praca modułu  CI+  z NC+  ? Chyba tak  . Nie wiem jak Polsatu

GIGABLUE  4k QUAD  ktoś na słynnym forum   komentował że  mając we flashu  ATV  6.2  a na boocie   Inne  Open i  niby pojawiły się lagi   że pilot reagował z opóźnieniem tylko na Canal+ 4k. 

 

Także na teraz  tylko Dm900  / SOLO4k/GIGA 4k  UE lub Quad HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zapytać, co w tej chwili wypada najlepiej, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości?

Jestem również ciekaw, czy przepaść cenowa pomiędzy odbiornikami z Enigmą i androidowymi boxami z tunerami ma jakieś uzasadnienie? Pierwsze często mają możliwość instalacji kilku głowic (co jest świetne), ale drugie mają konfiguracje CPU/RAM porównywalne do Ultimo 4K, za ułamek jego ceny...

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 11:18, lecho napisał:

Mam gigablue 4K UHD jestem bardzo zadowolony, tylko karta cameleon. Oprogramowanie openatv, muszę zmienić na inne tak dla testów. Obraz super, przełączanie kanałów bardzo szybkie. 

Masz  ich dekoder  czy same karty?   Czy jak włączysz   Canal UHD  to mimo iż masz ciemność    nic się nie przeciąża?

Sprawdź  plugin   bitrateviewer z open ATV  czy działa  ? Mówią że przy video jest 0  .

Nikt się nie wypowiadał w sprawie CI+  . 

 

Takie porównanie w sprawie GIGA BLUE 4k QUAD/UE    vs  SOLO4k.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 
Niedługo kończy mi się umowa z CP , postanowiłem kupić tuner z systemem Enigma2
Wymagania jakie przed nim stawiam to :
- dysk twardy 
- dwugłowicowy tak żeby jeden program nagrywać drugi oglądać 
Troszkę pobiegałem po różnych stronach i tak naprawdę widzę tylko 
VU+ UNO 4K SE 1xDUAL DVB-S2X FBC ale że jestem laikiem , stąd prośba do Was. 
Czy jest jakaś alternatywa dla w/w tunera ?
Wiem , że są droższe modele , ale nie chciałbym nadszarpnąć domowego budżetu.
Dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...