Skocz do zawartości

Komentarze do Artykułów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj będziemy komentować artykuły będące w papierowej wersji Satkuriera.

Ja chciałbym przyczepić do testowanego w poprzednim numerze tunera Iberosat TDT5000 który ma jeszcze jeden minus - grafikę taką samą jak w Foolproofie DTR-4105 który to posiadam w swoim domu. Pochwalam za to wielkie porównanie tunerów DVB-T bo jest naprawdę niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby iść tym tokiem rozumowania, to na bazie porównania odbiorników DVB-T widać, że jest tylko kilka głównych platform sprzętowych i co za tym idzie wiele produktów ma podobne OSD do innych. W efekcie wszystkie by miały taki minus, że są do czegoś podobne :P Po prostu obydwa sprzęty są zmajstrowane na ALI i producenci uznali, że zostaną z OSD jakie dostali, bo za zmiany się płaci, a po co dodawać sobie kosztów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja skomentuję wstępniak do SK 9.2011 :) mowa jest tam o tym, że w reklamie użyto stwierdzenia "dekoder dvb-T", podczas gdy transmisja wcale nie będzie kodowana. Otóż ja bym nie był taki szybki w krytyce za ten "dekoder", bo uważam że termin jest jak najbardziej słuszny a sama transmisja dvb-T jest owszem "kodowana" (tyle że nie "szyfrowana"). To nie do "dekodera" należy się przyczepić tylko do "kodowania", pod którym to terminem utarło się u nas "szyfrowanie" (a powinny być to terminy rozdzielne, jak po angielsku: encode/encrypt). Nadawca faktycznie "koduje" dane w strumień MPEG (encoding) a urządzenie odbiorcze musi te dane "zdekodować". Co innego gdy nadawca (np. CANAL+) zapragnie dane "zaszyfrować" (encryption), co u nas niestety także utarło się jako "kodowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie kupiłem drugi numer Sat Kurier i zauważyłem że na 84 stronie zakryto :( (modułem) miejsce intymne pewnej kobiety która reklamuje firmę hollex

Tak z ciekawości zapytam czy ktoś już się do tego doczepił? :/ (w styczniowym magazynie była naga :lol2: )

pozdrawiam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dopiero teraz kupiłem papierowy Sat Kurier i na stronach od 44-49 ("Ukraiński rynek medialny") bardzo fajnie są opisane kanały Ukraińskie z trzech satelitów :brawo: tak więc bardzo polecam marcowy numerek

 

Zauważyłem też tu małą pomyłkę na str.46

Na satelicie można jeszcze znaleźć kilka innych kanałów ogólnych z Ukrainy. Na Amos 2/3 (4*W) są dystrybuowane TVi, Tonis i Gamma TV, natomiast z Astra 4A (4*W) - KRT i Pro VSE.

Oczywiście wiadomo że chodzi autorowi o 4,8*E ...pozdrawiam i jeszcze raz polecam marcowy SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ostatnim numerze w rubryce nowe produkty zaciekawił mnie nowy modulator DVB-T z oferty Dipola. Czy można by było zrobić test tego modulatora i umieścić w Sat Kurierze np: dla instalatorów. Wykonać test z różnymi wariantami np: odbiornik sat + odbiornik sat lub odtwarzacz Blue-ray czy odbiornik sat + obraz z kamery lub rejestrator. Wiem, że ten modulator tani nie jest, nie każdego przeciętnego Kowalskiego stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy można się spodziewać w "Satkurierze" pełnego testu nowych modułów "CI+" od "Cyfry+" i "Cyfrowego Polsatu", bo myślę wiele osób (w tym mnie) by one zaciekawiły???

 

Ciekawy mógłby być także test jakiegoś tunera "DVB-S"/"DVB-S2" przystosowanego do współpracy z laptopami (na "usb"), bo taka "zabawka" może w komplecie z kampingową anteną satelitarną stanowić ciekawy zestaw do odbioru telewizji satelitarnej na wakacjach (nie wszędzie można przecież zabrać stacjonarny tuner satelitarny i telewizor) :D .

 

Mnie by najbardziej interesował taki "wypasiony" model tunera na "usb", z uniwersalnym czytnikiem kart i chociaż jednym złączem "CI" (można by wtedy połączyć w nim np. "Cyfrę+" z "Cyfrowym Polsatem" :D ) o ile taki model w ogóle istnieje, ale chyba widziałem w ofercie "Hollex" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CI+ od CYFRY+ już mamy, aczkolwiek nie bardzo jest z czym testować, bo odbiorników z CI+ bardzo mało; dotychczasowe eksperymenty w redakcji nie namierzyły problemów. Cyfrowy Polsat natomiast modułu jeszcze nie dostarczył, nie przerywamy naszych starań o zdobycie sztuki (i przy okazji dekodera TV Mobilnej - tego też jeszcze nie zdobyliśmy ;) ).

 

Z kartami DVB z CI na USB jest niestety biednie, tu trzymam rękę na pulsie na bieżąco. Model z CI i czytnikiem istnieje i był jakiś czas temu w sprzedaży (Anysee E7 S2 Plus), ale zapasy się skończyły i (co gorsze!) urwał się kontakt z dystrybutorem. Na horyzoncie jest produkt z CI, ale bez czytnika (opcja - czytnik na USB): TBS 5980 (jest już w sprzedaży w Polsce, w Hollexie na razie brak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ups :oops: Błąd przemknął niezauważony przez korektę - przepraszam :oops:

 

Sam test był ciężki, ponieważ plan był taki, żeby nie iść na łatwiznę i wyjść przed redakcję a następnie zachwycać się, że działa, tylko solidnie pochodzić ;) Efekt końcowy jest pozytywny (po szczegóły zapraszam do artykułu), a w kwestii samego fragmentu (nie licząc błędu :oops: ) dodam, że o ile w Krakowie faktycznie ze standardowymi MUX-ami nie jest kolorowo z odbiorem na M-T 5000, to już w innych miastach może być lepiej, w zasadzie wszystko zależy od mocy i lokalizacji nadajnika. Ale to już nadaje się do osobnego tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest akcja, ale nie związana z wymienianiem anten na cyfrowe, bo takich nawet nie ma, tylko po prostu jak ktoś ma starą antenę, rozwaloną i planuje wymianę - to może ją przynieść i dostać rabat na nową wybraną przez siebie z oferty sklepów, które są dołączą lub zrobią coś podobnego. Szczegóły są na 3 stronie i nieco jeszcze na stronie 5 (skąd to się wzięło). Istotna uwaga - nikt z tą akcją nie będzie chodził po domach, czy coś - dobrowolna sprawa, jeśli po prostu ktoś chce się załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzykliwy i wprowadzający w błąd tytuł. Czy to czegoś Wam nie przypomina? ;) No ja rozumiem, że Holler chce zarobić, ale reklamę mogliście umieścić przynajmniej na drugiej stronie, a nie na okładce. :) Czyżby to była zapowiedź jak będzie wyglądał SatKurier po odejściu @Mr.Orbity? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy na okładce były nie raz, po prostu trzeba to traktować jak reklamę jakiejkolwiek innej firmy ;) Nawet jakbym był to w takich sprawach nie mam nic do gadania ;) Jednocześnie nie ma co skreślać samego pomysłu, przecież to jest nie głupie, jeśli przykładowo ktoś i tak planuje podmienić antenę, bo po sprawdzeniu odbioru sygnał nie idzie tak jak trzeba, to i tak starą antenę miałby do wy[beep]a. Zamiast kombinować może ją "wykorzystać" do załatwienia rabatu na nową antenę. Korzystanie dobrowolne, nic na siłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś na tematyce sat się zna to jest ok, ale tacy co nie za bardzo wiedzą to mają problem. Ale to lepiej SK będzie się sprzedawać, ja na pewno nie wezmę już prenumeraty na kolejny rok, MAC informuje że nie potrzeba tv specjalnych i anten specjalnych a tu coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pisze tam, że trzeba specjalnych anten (strona 3, strona 5), po drugie - SAT Kurier nie raz informował, że specjalnych anten nie trzeba (i w sieci i w druku i to jeszcze zanim MAC cokolwiek łaskawie zaczął robić i zanim w TV były jakiekolwiek mętne spoty o cyfryzacji) i mało tego - przecież cała akcja, pomysł nie jest obligatoryjny, a tylko dla chętnych/zainteresowanych. Zaprawdę powiadam: bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obiektywnie rzecz oceniając-niezależnie,czy analog,czy cyfra-zasada jest podobna:kiepska antena-kiepski odbiór.

Z jedną małą poprawką-przy odbiorze cyfrowym kiepski sygnał oznacza najczęściej brak obrazu.

Więc stwierdzenie,że wymiana anten jest niepotrzebna jest grubą przesadą.Często jest konieczna,jeszcze częściej próba reanimacji np.starej siatki kończy się porażką i niepotrzebnym wydatkiem.Ośmielę się również zauważyć,że większość starych anten "widzi" sygnał do 60 kanału,zaś anteny VHF będą jeszcze długo nieprzydatne.Lub wcale,najczęściej emisja cyfrowa stacji radiowych będzie powiązana ze zmianą kanału nadajnika.

Czym różni się rabat na nowy samochód otrzymywany przy kasacji starego?

Czy deklarujemy zerwanie związków z supermarketem oferującym zniżki na wyprzedażach?Te są spowodowane wymogami mody,zaś wymiana anten z powodu wymogów postępu techniki jest również korzystna dla obydwu stron.

Argument,że właściciel czasopisma nie umieszcza swych reklam na mniej eksponowanych stronach jakoś-delikatnie mówiąc-do mnie nie przemawia...Podejrzewam,że gdyby reklama była na stronie trzeciej-zawsze może paść zarzut,dlaczego nie na następnej.

P.S.Przypowieść o góralu:ten,w odpowiedzi pani,twierdzącej,że przestanie u niego kupować,rzekł-to nie kupujta,za nogi wos obłapioł niebedee... :wink:

 

Pozdrawiam obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym wypowiedzieć , się na temat artykułu "Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce" . Zastanawiam się , czy jest jeszcze jakaś szansa by takie kanały jak : FX , FOX Crime , FOX Sports , RMF TV , Dragon Cinema, Animax , Televisa - mogły wystartować ?

 

Teraz spróbuję przeanalizować sytuację :

 

FX raczej jest kanałem niepotrzebnym , bo w Polsce byłby kopią obecnego FOX Polska . Co innego FOX Crime - ta stacja mogłaby wypełnić lukę po AXN Crime . Ten kanał mógłby odnieść sukces dzięki szerokiej bibliotece seriali kryminalnych i dobrej kampanii reklamowej , którą FOX niewątpliwie umie zrobić . Problem z AXN Crime polegał na tym, że miał bardzo słabą reklamę i nadawał ciągle to samo.

 

Kanał FOX Sport mógłby namieszać w Polsce , pod warunkiem , że podebrałby prawa sportowe innym stacjom takim jak C+ , Polsat Sport , Eurosport oraz uzupełnił o sporty niszowe takie jak : futbol amerykański , baseball , rugby i inne.

 

Czas na kolejny kanał - jest to jest RMF TV . Ten kanał największe szanse miałby w internecie ... Jednak może udałoby mu się podbić satelitę gdyby na jego antenie były takie audycje jak Kontrwywiad . Świetnym pomysłem byłoby rozwinięcie programów takich jak : "Gdzieś już to słyszałem " , a do tego dużo muzyki wymieszanej ze szczyptą humoru i ... reklam .

 

Kolejne dwa kanały( "Dragon Cinema" i "Animax" ) powinny połączyć się w jeden kanał emitujący klasykę kina azjatyckiego , nowości i anime . Ten kanał nie powinien być premium , bo inaczej "daleko by na tym koniu nie zajechali" i wywróciliby się gdzieś po roku (dwóch) nadawania.

 

Co do "Televisy" to ten kanał miałby szansę gdyby oprócz Televisy w tej stacji były emitowane telenowele z Argentyny , Wenezueli . Ten kanał mógłby zastąpić Zone Romantica w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz ;) (w końcu nie ja pisałem ;) )

 

Szanse na Animax zmalały niemal do zera, bo 31 marca br. kanał zniknął z okolicznych rynków m.in. w Czechach. Nie wyłączaliby go z innych miejsc, jeśli miałaby być planowana ekspansja - zwinęli się. Stacja w Europie została tylko chyba w Niemczech i UK. Obfita dyskusja w kwestii kanału z anime (sporo o Animax): viewtopic.php?f=11&t=1627

 

FOX Crime IMHO łatwo odpalić, ale FIC tego nie robi, bo jest już C&I Network, który współpracuje z Polsatem i być może nie byłoby łatwo wprowadzić konkurencję do Cyfrowego Polsatu, a znowu bez CP urywa się jednak istotny kawałek tortu medialnego.

 

FOX Sports musiałby pozyskać dużą ilość praw, bo bez tego to zobaczylibyśmy kanał na poziomie Sportklubu/Orange Sport, raczej niszowy i nie mogliby liczyć na dużą oglądalność. Za granicą FOX kupił konkretne mocne prawa, żeby startować. Tak to nie ma sensu. Zresztą mamy ogromniastą dyskusję na ten temat: viewtopic.php?f=11&t=33657

 

RMF TV też mógłby łatwo ruszyć, najprościej w sieci, zresztą RMF Maxxx TV znowu leci od jakiegoś czasu. Tyle że ktoś się tym musi zajmować, jest pewien problem w łączeniu klipów i muzyki w wersji radiowej, a znowu całkiem odrębny program wymaga jeszcze więcej wysiłku produkcyjnego. Przy nasyceniu kanałów muzycznych na rynku zapewne (całkiem słusznie) nie widzą dla siebie miejsca. Produkują wprawdzie materiały wideo, ale powiedzmy sobie szczerze - to za mało, żeby zapełnić ramówkę. Kilka audycji nie pomoże, albo by musieli odpalić konkretną produkcję (kasa) albo połączenie radio-TV (problematyczne technicznie). Szanse na przebicie się nie są duże, przespali czas, gdy startowała Eska TV, teraz jest po zawodach. A popatrzcie - jeszcze w 2006 roku mieli takie plany: viewtopic.php?f=11&t=218 Eska wystartowała dopiero w 2008 roku, a dopiero w maju 2009 poszli na satelitę. Było bardzo dużo czasu na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...