Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam splitter Clone+. Moduły AstonCrypt i Panaccess. Dwa TV Samsunga. Panaccess w ES8000 działa bez problemu, Aston czasem nie odpala i trzeba go parę razy wyjąć. Nie zawsze ale często. W D6500 Panaccess odpala zawsze ale po zmianie kanału na inny (w HD) wyświetla komunikat o braku uprawnień i pozamiatane, jedyne rozwiązanie: wyjąć i wsadzić ponownie moduł CI. Nie dotyczy to przypadku gdy przełączam na kanał SD, tu wszystko działa prawidłowo. Aston nigdy nie odpala przy włączaniu TV, zawsze trzeba go parę razy wyjąć by 'zatrybił', potem działa już prawidłowo. Miałem też SmartWi ale ten działał kiepsko, na większości urządzeń (w domu są jeszcze dwa tunery) rwał połączenie. generalnie trudny temat...

Mam zapytanie, bo nie piszesz jaką platformę odbierasz, czy to jest C+ ?

Ja mam aston 2.26 TV es8000 [C+] i mam problemy taki same jak Twoje.

I piszesz ''Panaccess w ES8000 działa bez problemu'' właśnie czytałem że działa bez problemu.

 

Tak, mam C+

Konfiguracja ES8000+Panaccess+Clone+ działa, podobnie jak ES8000+Aston+SmartWi.

Z D6500 działa konfiguracja Aston+SmartWi (zobaczymy jak długo...), Aston+Clone+ wymaga 'wachlowania' kartą.

 

Moduł Panaccess z TV Samsung serii D6500 nie działa kompletnie, ani ze splitterami ani z oryginalną kartą C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skoro Aston działa z oryg.kartą, to pytanie - czy to wina karty splittera, CAMa, czy TV. No bo skoro u mnie Aston z Clonem+ i SmartWi działa to chyba jednak TV :idea: (ale głowy nie dam).

No bo skoro divISO u mnie na TV z Astonem działa prawidłowo, a Clone+ już nie to chyba jednak Clone :idea: (ale głowy nie dam). Nie sądzisz :shock: Szkoda gadać fakty są dla mnie jasne, a każdy sam niech sobie dopowie resztę i zastanowi się dwa razy zanim kupi dany splitter :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin79 - czytaj :read: ze zrozumieniem: Astony (w dwóch lokalizacjach) działają u mnie zarówno z Clonem jak i SmartWi. Hmmmm - więc chyba jednak TV... :?: Jak widzisz fakty nie są tak jasne, jak piszesz wyżej :] . Doskonale rozumiem, że Ty masz problem z Clonem, a divISO nie i uważam, że właśnie po to ta dyskusja: może jakiś elektronik/znawca od CAM/CI/CI+ by się wypowiedział jak to jest z przekazywaniem kluczy pomiędzy: kartami splittera -> CAM -> CI i z powrotem. Wtedy byłoby jasne o co cho... :aha:

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taką próbę, tylko włączony TV Samsung [czyli jedna karta] i za każdą razem TV się włączył za pierwszym razem. Problem zaczyna się dopiero gdy jest dodatkowo włączony choćby jeden tuner. Co do samego splittera to nie mam złego zdania o nim [posiadam go ponad 3 lata] wszystkie tunery pracują dobrze. Najgorszy problem jest gdy chcę nagrać program na TV a on się właśnie nie włączy.

Dla tego moje zdanie jest takie że nie jest to wina TV tylko oprogramowanie splittera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zainstalowanych clone+ i dzialaja bez problemow z Aston Cryptem 2.25 i 2.26. Tez mialem problem nie "zaskakujacej" karty przy wlaczaniu TV i tylko wyjecie i wlozenie karty pomagalo, ale klientom czegos takiego nie moge zostawic. Po konsultacji z PYCH'em, dostalem stara wersje softu, ktora pomaga, ale tez ma swoje niedomagania i jeszcze wymaga do aktualizacji kompa z XP. Pod koniec roku otrzymalem informacje, ze zastosowanie miekkiego interfejsu rozwiazuje problem. Nie mialem jeszcze czasu przetestowac, ale jest to oficjalne info po telefonie do PYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po konsultacji z PYCH'em, dostalem stara wersje softu, ktora pomaga, ale tez ma swoje niedomagania i jeszcze wymaga do aktualizacji kompa z XP...
W Win7 zawsze można użyć "XP mode"...

 

...Pod koniec roku otrzymalem informacje, ze zastosowanie miekkiego interfejsu rozwiazuje problem...
Ciekawe co też ten miękki moduł tak naprawdę daje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym miękkim modułem to bzdura [mam taki]

Dwa dni temu dostałem z PYCH taką odpowiedź:

Przeanalizowaliśmy technicznie tę kwestię. Okazuję się, iż zagadnienie to nie dotyczy urządzeń Clone+, bowiem ten sam komplet urządzeń, przy zastosowaniu modułu CAM AstonCrypt v2.26 na jednym odbiorniku TV (jednego producenta) działa prawidłowo a na drugim (innego producenta) nie. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów staramy się tę kwestię rozwiązać poprzez nowe oprogramowanie dla urządzeń Clone+. Dokładna data publikacji takiego rozwiązania nie została jeszcze ustalona, jednak powinno ono najpóźniej pojawić się do końca pierwszego kawartału tego roku, o czym będziemy informować poprzez nasz Newsletter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p.saw - jeśli nie zrozumiałeś (a może to ja nie zrozumiałem Twojej odp...) :? to chodziło mi o to w jaki sposób miękki moduł rozwiązuje ten problem... Może ktoś z PYCH miałby odpowiedź :?:

Pisałem z pewną dozą ironii. Oczywiście miękki moduł nie rozwiązuje żadnego problemu bo nie do tego został wymyślony. To tylko przedłużka. Poza tym miękki moduł stosują też inni (wszystkie muszą być kompatybilne - styki w czytnikach są w tym samym miejscu). Ja do Clona zastosowałem moduł innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miękki moduł nie rozwiązuje żadnego problemu bo nie do tego został wymyślony. To tylko przedłużka.

I wg producenta clona nie tylko. Przeczytaj co mi napisali w kwestii clone+ z Astonem w Samsungu:

"Zagadnienie, które Pan porusza w swojej korespondencji może być spowodowane zbyt dużym polem elektromagnetycznym, które wytwarza wspomniany przez Pana odbiornik telewizyjny lub też zbyt dużym napięciem podawanym na gniazdo CI telewizora. Proszę o informację czy próbował Pan przeprowadzić takie same testy ale z użyciem miękkiego interfejsu https://ecommerce.pychinternationalelec ... -interface, który pozwoliłby na znaczne oddalenie karty klienckiej od odbiornika i tym samym przyczynił się do stabilnej pracy całego systemu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin79 w sumie to jednak po zastanowieniu nie wiem czy nie mają racji. Dla przykładu mam miękki interfejs zamontowany z modułem (kartą) Clona w Fergusonie ariva 200C i w zależności gdzie znajduje się moduł są kłopoty lub ich nie ma. Czyli samo umiejscowienie modułu ma jednak znaczenie i to dzięki "miękkiemu". Bez niego nie byłoby możliwości "latania" z modułem np. pod tuner, gdzie być może wpływ pola magnetycznego jest mniejszy i wszystko działa cacy.

Chyba coś w tym jest. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mam jedno pytanie czy ktoś w logiczny sposób wytłumaczy dlaczego w Clone+ ten problem występuje, a w divISO AIR nie?

Przecież to bardzo proste w divISO pracuja programiści którzy znają sie na rzeczy i robią lepsze softy dlatego ten splitter jest najstabilniejszy i jak na razie najlepszy na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miękki moduł nie rozwiązuje żadnego problemu bo nie do tego został wymyślony. To tylko przedłużka.

I wg producenta clona nie tylko. Przeczytaj co mi napisali w kwestii clone+ z Astonem w Samsungu:

"Zagadnienie, które Pan porusza w swojej korespondencji może być spowodowane zbyt dużym polem elektromagnetycznym...

Dokladnie taka odpowiedz otrzymalem od pracownika PYCH. Sam nie testowalem z miekkim interfejsem i CAM w TV, ale jak przeczytalem koledzy maja doswiadczenie w tej kwestii. Dobrze ze mam soft, ktory dziala z Astonem bez problemu na 5 TV i dwoch fergusonach ariva 100E i 102E w 4 kondygnacyjnym domu, a zgloszen przerw czy czegokolwiek nie mialem od listopada, a klient nalezy do wymagajacych. Ja nie mam zlych doswiadczen z Clone'm i Green Eight, jak pisza koledzy i nie zachwalam tutaj urzadzenia. Dziala i tyle. Zaluje, ze nie chce chodzic z dekoderami Sagem, ale z informacji wynika, ze jeszcze nikt nie potrafi "dogadac sie" z tymi dekoderami.

Przy najblizszej okazji napewno sprawdze divISO Air z przyjemnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie? Na Allegro/tablicy się za nimi nie oglądaj, bo zakup takiego sprzętu na własność to paserstwo. Można je dostać tylko i wyłącznie w drodze najmu od Cyfry+, nie na własność.

 

Co do tanich dekoderów współpracujących z Clone+ to ktoś inny musi się wypowiedzieć. Przy współpracy tradycyjnie proponowanego przeze mnie Fergusona Ariva 102E z Clone+ są jakieś problemy, bo trochę ludzi o nich pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...