Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o merytoryczną odpowiedź - dlaczego ten splitter i tylko ten :D

 

Pytam, ponieważ ja używam BIG Splitter-a na 4 TV i wszystko hula bez najmniejszego problemu. Aktualnie działa z modułem Aston Crypt w TV LG 42LM640S, potem są tunery: PACE 500 gb, Ferguson Ariva 200 i Philips HD PVR.

 

Może jest coś, o czym nie wiem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten splitter jest przewodowy, ale pytam w kontekście "najlepszego ze splitterów przewodowych" właśnie. Dlatego to mnie interesuje. Na razie mój sprzęt działa super, ale chciałbym poznać opinie użytkowników tego drugiego splittera lub nawet innych modeli. Ja cenię dodatkowo BIG SPLITTER-a za łatwość aktualizacji oprogramowania na kartach.

 

A widzę na aukcjach, że istnieje zarówno wersja przewodowa jak i bezprzewodowa splitera divISO.

 

I widzę, że strzeliłem babola i kajam się - bo Koledzy wypowiadający się wcześniej - mają wersje bezprzewodowe. Aczkolwiek chętnie poczytam wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to choć ja mam SmartWi i Clone to teraz bym już ich nie kupił (miewam problemy, choć teraz chodzą bez zarzutu). Z opinii na tym i innych postach wynika, że divISO jest najmniej zawodny. Więc, żeby się nie powtarzać

Panowie, proszę o merytoryczną odpowiedź
, @tu_es, prześledź ten post od początku, to będziesz miał wiele konkretnych odpowiedzi na swoje pytanie :D

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie dlaczego splitter divISO ja mam akurat bezprzewodowy i odpowiadam , ano dlatego ze jak go podłączyłem trzy lata temu to chodzi do teraz bez najmniejszych problemów zacięć i jakiś innych dziwnych zdarzeń, a jeśli chodzi po wsparcie techniczne to nawet w niedziele i święta można liczyć na pomoc telefoniczna w razie jakiś nietypowych pytań lub uzyskać pomoc przy podłączeniu i aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o merytoryczną odpowiedź - dlaczego ten splitter i tylko ten :D

Wersja AIR dostępna w porównywalnej cenie do Clone+ daje ci możliwość połączenia klienta przewodowego oraz bezprzewodowego, możliwość zwiększenia zasięgu bezprzewodowego przez zastosowanie lepszej anteny zarówno w serwerze jak i na kliencie, wsparcie jak na razie jest bardzo konkretne, żadnych zawieszeń itp., w przeciwieństwie do Clone+ divISO poprawnie współpracuje z modułem Astona 2.26 w telewizorach Samsung (i tu powtórzę po raz kolejny) o czym osobiście zaświadczam bo ten temat przerabiałem (niestety na swojej kasie) zarówno z Clone+ jak i divISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie... czy można poprzez splitter użytkować w jednym pomieszczeniu tuner SD a w drugim HD?

Jeszcze raz powtórzę prośbę o polecenie jakiegoś tunera HD które bezproblemowo współpracuje ze splitterami

Możana mieszać: same HD, same SD oraz HD i SD. Ja, poza CAMami, mam stary Electron (SD, chyba niemiecki, kupiony za 40PLN na portalu aukcyjnym) i działa bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam splitter Clone+. Moduły AstonCrypt i Panaccess. Dwa TV Samsunga. Panaccess w ES8000 działa bez problemu, Aston czasem nie odpala i trzeba go parę razy wyjąć. Nie zawsze ale często. W D6500 Panaccess odpala zawsze ale po zmianie kanału na inny (w HD) wyświetla komunikat o braku uprawnień i pozamiatane, jedyne rozwiązanie: wyjąć i wsadzić ponownie moduł CI. Nie dotyczy to przypadku gdy przełączam na kanał SD, tu wszystko działa prawidłowo. Aston nigdy nie odpala przy włączaniu TV, zawsze trzeba go parę razy wyjąć by 'zatrybił', potem działa już prawidłowo. Miałem też SmartWi ale ten działał kiepsko, na większości urządzeń (w domu są jeszcze dwa tunery) rwał połączenie. generalnie trudny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam splitter Clone+. Moduły AstonCrypt i Panaccess. Dwa TV Samsunga. Panaccess w ES8000 działa bez problemu, Aston czasem nie odpala i trzeba go parę razy wyjąć. Nie zawsze ale często. W D6500 Panaccess odpala zawsze ale po zmianie kanału na inny (w HD) wyświetla komunikat o braku uprawnień i pozamiatane, jedyne rozwiązanie: wyjąć i wsadzić ponownie moduł CI. Nie dotyczy to przypadku gdy przełączam na kanał SD, tu wszystko działa prawidłowo. Aston nigdy nie odpala przy włączaniu TV, zawsze trzeba go parę razy wyjąć by 'zatrybił', potem działa już prawidłowo. Miałem też SmartWi ale ten działał kiepsko, na większości urządzeń (w domu są jeszcze dwa tunery) rwał połączenie. generalnie trudny temat...

Mam zapytanie, bo nie piszesz jaką platformę odbierasz, czy to jest C+ ?

Ja mam aston 2.26 TV es8000 [C+] i mam problemy taki same jak Twoje.

I piszesz ''Panaccess w ES8000 działa bez problemu'' właśnie czytałem że działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały czas powtarza się u różnych osób historia z Clone+ z modułem Aston 2.26 w Samsungach wniosek jest jeden Clone+ nie działa w takiej konfiguracji i koniec po co temat Clone+SamsungTV+Aston2.26 dalej wałkować skoro takie są fakty. Albo wypuszczą nowy soft albo zapomnijcie o poprawnej pracy w takim zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skoro Aston działa z oryg.kartą, to pytanie - czy to wina karty splittera, CAMa, czy TV. No bo skoro u mnie Aston z Clonem+ i SmartWi działa to chyba jednak TV :idea: (ale głowy nie dam). A temat potrzebny własnie po to, żeby inni wiedzieli :idea: , no i żeby ktoś z Astona oraz LG czy Smasunga zajął się tym tematem skoro nie jest to odosobniony przypadek. Chyba też między innymi po to są te fora :?: . Ale może się mylę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...