Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi doradzić który ze splitterów wybrać (Power 3 Turbo, Medium IV, Smart Card II) do współpracy z Pace HD PVR 500 GB, Ferguson Ariva 200 i Ariva 100E? Czy może jakiś inny byłby lepszym rozwiązaniem? Zależy mi żeby był tani i niezawodny w obsłudze w/w dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich użytkowników. Uprzedzam że jestem laikiem w dziedzinie tv satelitarnej i czym więcej tu czytam tym mniej wiem :D

 

Mam wielki problem z doborem splittera do moich potrzeb. Mianowicie. Splitter ma dzielić sygnał na 4 tv. Niestety konfiguracja którą wybrałem jest skomplikowana. Mianowicie:

1- tv to http://www.philips.pl/c/telewizory/6000-series-119-cm-47-cale-easy-3d-dvb-t-c-s2-47pfl6007k_12/prd/;jsessionid=41B271AED4B597C36AA4F2BFF7C59069.app120-drp2?t=specifications

chcę w niego włożyć moduł AstonCrypt 2.26

 

2 - tv tohttp://www.philips.pl/c/telewizory/5000-series-117-cm-46-cale-full-hd-1080p-dvb-t-c-s2-46pfl5007k_12/prd/;jsessionid=1B5EAF50F5A216E5A20949DC35B88D60.app120-drp1?t=specifications

w niego również chcę włożyć moduł AstonCrypt 2.26

 

3 - tv to wysłużona plazma do której podpięty jest PACE PVR HD

 

4 - to jakiś kineskopowy model sony do którego podpięty jest PACE DSR 2221

 

Pytanie nasuwa się samo czy da się to w ogóle jednym splitterem pogodzić ??

 

Tak jak Ci napisano jeżeli tv zobaczy moduł to nic do tego nie ma splliter. Ja bym brał pod uwagę Clon+ jeżeli zależy Ci na wyglądzie lub Diviso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o jakieś rady mam moduł AstonCrypt 2.26 i Clone+ w TV Samsung ES6800 wszystko niby chodzi ok z tym, że przy włączeniu tv musze to robić dwa, trzy razy aby moduł odkodował kanały. Wygląda na to, że moduł działa prawidłowo bo tv go widzi od razu, a na karcie clone+ świeci się tylko pierwsza czerwona dioda po ponownym uruchomieniu (czasem po trzecim razie) tv wszystko działa poprawnie. Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić który ze splitterów wybrać (Power 3 Turbo, Medium IV, Smart Card II) do współpracy z Pace HD PVR 500 GB, Ferguson Ariva 200 i Ariva 100E? Czy może jakiś inny byłby lepszym rozwiązaniem? Zależy mi żeby był tani i niezawodny w obsłudze w/w dekoderów.

Smart card II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość Clone+ tak jak pisałem wyżej TU Clone+ z modułem AstonCrypt 2.26 w telewizorze Samsung serii ES6800 nie działa poprawnie, a fachowcy z PYCH International Electronics proponują mi kupno miękkiego interfejsu i sprawdzenie na nim bo to powinno wg nich pomóc bo niby mój odbiornik wytwarza zbyt duże pole elektromagnetyczne lub też podaje zbyt duże napięcie na gniazdo CI telewizora. No i gdybym nie posiadał miękkiego interfejsu na drugim tunerze to pewnie bym wyciągnął ze skarpety kolejne monety i kupił go, a tak to mam możliwość sprawdzenia i niestety nic się nie poprawia jest tak jak było czyli na karcie klienckiej Clone+ czerwona dioda Ready i nic więcej do ponownego uruchomienia TV. Ale żeby nie było tak, że winien jest mój sprzęt (a nie Clone+) ostatnio byłem w chwilowym posiadaniu splittera divISO AIR i tam ten problem nie występuje. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

I tym sposobem Clone+ leci na handel, ktoś chętny? Jak coś PW 8)

Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem splittera divISO AIR kosztem Clone+ na którym się mocno zawiodłem. I tak jak opisywałem wyżej na divISO wszystko działa poprawnie (AstonCrypt 2.26 w telewizorze Samsung serii ES6800) w przeciwieństwie do Clone+ i tylko szkoda, że przez Clone+ straciłem parę złotych mogłem od razu brać divISO co każdemu polecam bo nie wygląd w tym przypadku jest najważniejszy choć muszę przyznać, że Clone+ pod tym względem bije raczej wszystkie splittery i w moim przypadku tylko tyle bo pod względem funkcjonowania nie poradził sobie, a zdaje mi się że taką miał spełniać rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin79

Jakbyś poczytał wątek to byś wiedział jaki splitter wybrać.

Od dłuższego czasu używam divISO i jestem b zadowolony.Nie reklamuje - bo i tak nic z tegonie mam,ale splitter godny polecenia.

Co do wyglądu to masz racje ale na tym się kończy,bo najważniejsza jest funkcjonalność/stabilność działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne Clone+ działał u mnie bezawaryjnie na posiadanych dekoderach niestety nie poradził sobie w tv z modułem Astona gdzie divISO jednak radzi sobie doskonale, a w tym temacie nic nie znalazłem na ten temat więc po co ta nagonka na moje "narzekania"? Pozwoliłem sobie napisać moje spostrzeżenia dla tych co by mieli podobną konfigurację czyli tv i Aston i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.. jestem tu nowym użytkownikiem... choć już przerobiłem rozdzielenie cyfry z pełnym sukcesem... wówczas jeszcze nie miałem dekodera HD... zwykły PACE i Ferguson FK7000 (zwykły nie HD).. wszystko działało super... do wczoraj

przedłużyłem umowę z C+... wziąłem tym razem pakiet z kanałami HD... i dostałem nieszczęsnego SAGEMCOMA :evil::evil::evil:

Niestety włożyłem już do niego kartę... wszystko działa dobrze... tylko, że już nie mogę rozdzielić cyfry..

Moje pytanie jest następujące... czy jeśli kupię inny dekoder HD, który będzie obsługiwany przez splitter który mam... to ta karta będzie działała w tym kolejnym dekoderze??? Bo jest teraz taka sytuacja.. że gdy włożę tą kartę do splittera... to na SAGEMCOMIE wyskakuje, że niewłaściwa karta... a na Fergusonie są kanały zakodowane (czy trzeba od nowa wyszukać kanały)????

Dzięki za odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcomy HD nie działają ze splitterami. Mogłeś przy przedłużaniu wziąć multirooma, to dostałbyś 2 karty i jedną włożył do FK7000, a drugą do Sagemcoma i by działało.

 

W takim wypadku, jak masz jedną kartę, to Sagemcoma możesz schować do szafy, na necie znaleźć listę zgodność/opinie działania Twojego splittera z tunerami i kupić coś taniego, np. wspominanego tu co chwilę Fergusona Arivę 102e. Ale najpierw upewnij się, że splitter, który posiadasz będzie go obsługiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przypisuje się. Włóż kartę z Cyfry (a nie ze splittera) do FK-7000, upewniając się czy jest dobrą stroną i sprawdź te programy. Jeśli dalej będzie ciemno, to wejdź na ICA/zadzwoń by ponowić uprawnienia przy włączonym dekoderze na TVP 1 czy tam TVP INFO.

 

Ta sama karta Cyfry (w zależności od tego, do jakiego odbiornika jest włożona) może działać w dwóch trybach: albo na czystej Nagra MA (Sagemcom HD) albo na Seca Mediaguard (np. FK-7000 itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jak już pisałem, znajdź na necie model Twojego splittera i najpewniej będzie tam lista tunerów z jakimi współpracuje. Ewentualnie pogogluj wpisując interesujący Cię model dekodera i nazwę splittera - może gdzieś pojawią się opinię. Tu lepiej być ostrożnym, bo te tanie dekodery (np. Ariva 102e) bywają kapryśne i lepiej posprawdzać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...