Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do voitek nie bedzie żadnego parowania po co wałkować ten temat i ludzi denerwować, by musieli wszystkim powymieniać dekodery na co ich nie stać a dodatkowo cyfra pozwala na korzystania z dekoderów nie należących do nich by strzelili sobie gola wiedzą o tym i bedzie po staremu , ale na twoim miejscu bym nie ryzykował kupna Clone sporo ludzi ma z nim problemy bierz divISO na znanym portalu aukcyjnym i nie będziesz miał najmniejszych problemów z odbiorem może tylko gorzej wygląda ale działa super to najlepszy splitter na rynku bezprzewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do voitek nie bedzie żadnego parowania po co wałkować ten temat...
@jackowski, a Ty jesteś w Zarządzie Cyfry+ i n-ki, że masz takie "pewne" wiadomości?

 

...by musieli wszystkim powymieniać dekodery na co ich nie stać...
Właśnie o tym pisałem
... - to się trochę mija z ich celem zarobkowania' date=' bo KAŻDEMU obecnemu użytkownikowi musieliby dać nowy dekoder...[/quote'], czytaj ze zrozumieniem. A to że NOWYM klientom (a może i "odnawiającym") za rok mogą oferować parowane to wcale nie jest tak mało prawdopodobne.

 

...bierz divISO na znanym portalu aukcyjnym i nie będziesz miał najmniejszych problemów z odbiorem może tylko gorzej wygląda ale działa super to najlepszy splitter na rynku bezprzewodowy.
...też to pisałem wcześniej - popieram w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackowski to chyba dla DIVISO pracuje...miałem ten wynalazek i co??? mnóstwo problemów...zasięg zaledwie klika metrów i co chwilę przerywało...A jak kupiłem Sagemcom'a to też nie działało. W końcu rzuciłem to do kosza i kupiłem Clone+. Od tego momentu mam święty spokój. A w sprawie Sagemcom'a to przynajmniej coś robią, bo DIVISO się poddało totalnie:

 

"Przy obecnym stanie naszej wiedzy (a cały czas szukamy nowych pomysłów i

bacznie śledzimy poczynania konkurencji) uważamy, że opracowanie splittera

stabilnie pracującego z tym dekoderem nie jest możliwe. Po prostu jego

oprogramowanie zostało tak przygotowane by skutecznie utrudniał korzystanie

ze splittera."

 

Bierz Clone+, bo i lepiej wygląda i lepiej działa...Zresztą jakość widać od razu, na ''Dzień dobry" wystarczy porównać stronki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem z Clone+ jest taki, że trzeba go aktualizować co kilka miesięcy :? (jak tylko Cyfra+ coś nowego prześle w aktualizacji swoich kart, czyli co ~2mies.). Po aktualizacji działa ok :smile: zarówno na Ferdku, Opticum-Globo (ale również Opticuma raz do roku trzeba aktualizować), Arrivie, jak i z CI+ na moim Panasie. Więc tu zdania są podzielone: ja używam co jakiś czas Clone+, ale wiele osób bardzo sobie chwali divISO. Co do pracy z Sagem to się nie będę wypowiadał (bo uważam, subiektywnie :] , że to może być problem samego dekodera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo uważam, subiektywnie :] , że to może być problem samego dekodera

Moim zdaniem to nie jest problem dekodera, tylko próba ogarnięcia 2 systemów kodowania na 1 karcie, gdzie karta musi się przełączać między 1 a 2 trybem (a konkretnie dekoder ją przełącza)

 

Mogliby wypuścić 2 wersje oprogramowania dla Clone+:

- jedną która działa tylko i wyłącznie z urządzeniami opartymi na Seca (Pace, Philipsy, urządzenia niezależne) - to co mniej więcej jest teraz,

- drugą która działa tylko i wyłącznie z urządzeniami działającymi na czystej Nagrze (Sagemcomy HD, DiGYBOXX, Moduł CI+)

 

I byłoby lepiej niż jest teraz :) bo z tej obsługi Sagemcoma póki co jest drugie Duke Nukem Forever :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale nie wszyscy wiedzą co mają :? . Np. ta większość, która nie jest na forach (np. takim jak to), nie wie, co to CAM i CI, a używają spliterów jako "takie pudełko - co mam wtedy dwa telewizory do satelity"). ...i byłby problem, bo Clone miałby zwroty od tych co nie wiedzą co wybrać, i jak, i czym ("i po co w ogóle?") robić uaktualnienia, bo: Clone+Nagra nie działa z Pace, albo Clone+Seca nie działa z CAM/CI+. Ale oczywiście ze strony wyedukowanego użytkownika jest w tym jakiś sens :idea: ... Nie wiem, czy Clone(PYCH) na to pójdzie, ale jest nadzieja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem z Clone+ jest taki, że trzeba go aktualizować co kilka miesięcy :?
Uważam, że aktualizacje to dobra sprawa - wszystko się zmienia, nawet soft dla tunerów -więc jak ma działać dobrze coś, co nie jest aktualizowane na bieżąco...Czasy kiedy instalowało się splitter i można było o nim zapomnieć już dawno minęły - zbyt często pojawiają się zmiany po stronie Cyfry albo np.Orange. U mnie to jest tak -jak widzę, że coś się dzieje, to robię aktualizacje Clone+, co zajmuje mi nie więcej niż 5min. i jest spokój. Ale na pewno nie muszę robić tego co 2 lub 3 m-ce. Co do Sagem'a to u mnie działa poprawnie i z tego co czytam na różnych forach, to raczej jest problem konkretnego egzemplarza - jednym działa, innym nie działa...Poza tym bardzo rzadko zdarzy się jakaś zawiecha, bo to przecież fale radiowe, ale nie tak często jak to było na DIVISO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Czasy kiedy instalowało się splitter i można było o nim zapomnieć już dawno minęły - zbyt często pojawiają się zmiany po stronie Cyfry albo np.Orange.
...no właśnie :!:

 

U mnie to jest tak -jak widzę, że coś się dzieje, to robię aktualizacje Clone+, co zajmuje mi nie więcej niż 5min...
Właśnie o to chodzi, że nie wszyscy to wiedzą i umieją (tak jak pisałem wyżej)

 

...i jest spokój. Ale na pewno nie muszę robić tego co 2 lub 3 m-ce...
trochę zaprzeczasz sam sobie :shock: tym, co napisałeś (Twój cytat wyżej), bo ja w tym roku musiałem robić to trzy razy ze względu na Cyfrę.

A z nową kartą Orange (czarna, v.5.0) mój sprzęt nie działa: ani CAMy z kartą Orange w Panasonicu, ani ich własny dekoder z kartą Clone+ :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby wypuścić 2 wersje oprogramowania dla Clone+:

- jedną która działa tylko i wyłącznie z urządzeniami opartymi na Seca (Pace, Philipsy, urządzenia niezależne) - to co mniej więcej jest teraz,

- drugą która działa tylko i wyłącznie z urządzeniami działającymi na czystej Nagrze (Sagemcomy HD, DiGYBOXX, Moduł CI+)

 

I byłoby lepiej niż jest teraz :) bo z tej obsługi Sagemcoma póki co jest drugie Duke Nukem Forever :mrgreen:

 

No super, fajnie i w ogóle ekstra pomysł. A co z ludźmi którzy mają sagemcoma, pace pvr, fergusony i moduł CI+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voitek cytat

trochę zaprzeczasz sam sobie tym, co napisałeś (Twój cytat wyżej), bo ja w tym roku musiałem robić to trzy razy ze względu na Cyfrę.

Jesteś posiadaczem clone czy diviso ?

 

bo jeśli clone to nie zazdroszcze tych aktualizacji !!!

od roku ponad używam diviso na karcie c+ i nie aktualizowałem nic , bo potrzeby nie ma !!!!

zero tzw. zwiech wydatku nie żałuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, fajnie i w ogóle ekstra pomysł. A co z ludźmi którzy mają sagemcoma, pace pvr, fergusony i moduł CI+?

To mają obecnie "rozwijane", koślawe oprogramowanie na oba systemy, które przecież jest tak wspaniałe i działa bez zarzutu? :mrgreen:

 

Linijkę nad Twoim cytatem jest skrótowo wyjaśnione dlaczego nie będzie splittera działającego na dłuższą metę z 2 systemami naraz. :smile: Clone+ w kwietniu 2011 było bliskie wydania działającego softu. 29 września 2012 wciąż jest bliskie wydania działającego softu. Więc jeśli nie są w stanie stworzyć działającej hybrydy to niech chociaż osobom, które mają wyłącznie Sagemcomy/DiGYBOXXy/CI+ dadzą możliwość podzielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo jeśli clone to nie zazdroszcze tych aktualizacji !!!

Bzdury piszesz. Ja clona nie aktualizowałem od ponad roku. Jadę na sofcie z lipca 2011. Celowo, bo jest sprawdzony. Pace PVR działał zawsze na clonie niezależnie od wersji softu a fergusony przestały świrować gdy nie eksperymentuję z softami. Aktualny (mój) soft to 3.0.0.0. Brak problemów z zasięgiem (a do Pace jest całe 10 metrów pietro niżej po skosie), od dłuższego czasu żadnych zwiech na ferdkach.

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam splitter pic i wszystko ogólnie jest ok, problemem jest to, że on nie przepuszcza aktualizacji karty. Mianowicie raz na jakiś czas cyfra wysyła klucz na kartę i to właśnie nie przechodzi przez splitter i muszę wszystko wyciągać, dzwonić do cyfry itp. Jest jakies rozwiązanie tego? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez spliter nie przepuszcza uprawnien, ale mam na to dwa sposoby:

1. karte wkladam do tunera wchodze na ICA robie reaktywacje karty i po kilku minutach wszystko dziala

2. jesli sobie dzien wczesniej przypomne o koniecznosci zaktualizowania karty to wkladam ja do tunera np. wieczorem i nastepnego dnia juz mam przeslane kolejne uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mam splitter zabudowany na strychu i nie chce mi sie chodzic o karte. Gadalem z kolega i on mowił ze to trzeba jakąś zworkę wyciagnac ze splittera ze srodka, rozebrałem go i nic takiego tam nie widzialem. Ma ktoś jakieś sugestie? Dodam także że zakładałem 2 splittery klientom i u nich puszcza uprawnienia, a kupowałem ten sam model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że aktualizacje to dobra sprawa - wszystko się zmienia, nawet soft dla tunerów -więc jak ma działać dobrze coś, co nie jest aktualizowane na bieżąco...Czasy kiedy instalowało się splitter i można było o nim zapomnieć już dawno minęły - zbyt często pojawiają się zmiany po stronie Cyfry albo np.Orange. U mnie to jest tak -jak widzę, że coś się dzieje, to robię aktualizacje Clone+, co zajmuje mi nie więcej niż 5min. i jest spokój. Ale na pewno nie muszę robić tego co 2 lub 3 m-ce. Co do Sagem'a to u mnie działa poprawnie i z tego co czytam na różnych forach, to raczej jest problem konkretnego egzemplarza - jednym działa, innym nie działa...Poza tym bardzo rzadko zdarzy się jakaś zawiecha, bo to przecież fale radiowe, ale nie tak często jak to było na DIVISO.

 

Jak coś jest spaprane to trzeba aktualizować.

Mam splitter smartcard i 2,5 czy nawet 3 lata chodzi bez żadnych aktualizacji bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiadam na inny post ;)

 

A co twojego problemu @koji406 to splitter na picu to kiepskie rozwiązanie, różne modele mają różne problemy i właśnie często nie przepuszczają uprawnień na karte.

Dla wielu zresztą to zaleta ;)

Ponadto to przepuszczanie uprawnień zależy tez od tunera/-ów i oprogramowania.

Do cyfry nie musisz dzwonić - wystarczy najczęściej puścić reaktywację poprzez ICA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej się waham nad spliterem. Wczoraj uruchomiłem mojego starego zakurzonego philipsa 6010 włożyłem moją kartę i nie ma uprawnień, na packu działa normalnie. Kiedyś czytałem tu na forum że jak się aktywuje kartę cyfry na dekoderze HD to nie da się jej włożyć do dekodera SD - czy to prawda ? A jeśli tak to co będzie jak włożę taką kartę do splitera ? Czy karte abonenckie będą działały w różnych dekoderach znaczy SD i HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest spaprane to trzeba aktualizować.

Mam splitter smartcard i 2,5 czy nawet 3 lata chodzi bez żadnych aktualizacji bez zarzutu.

No to najwidoczniej FFan-ie masz "spaprany" m.in. telefon komórkowy, komputer, tunery bo tam też aktualizacje się pojawiają i to nawet częściej niż dla urządzeń Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackowski to chyba dla DIVISO pracuje...miałem ten wynalazek i co??? mnóstwo problemów...zasięg zaledwie klika metrów i co chwilę przerywało...A jak kupiłem Sagemcom'a to też nie działało. W końcu rzuciłem to do kosza i kupiłem Clone+. Od tego momentu mam święty spokój...

To źle chłopie trafiłeś.Mi Diviso śmiga bez zarzutu. Karta po wifi około 12 metrów przez 3 ściany od serwera i zero problemów(standardowa antenka przy serwerze i karcie). Ja nie pracuje dla Diviso,ale czytając dużo o Clon+,przed zakupem splitera,dałem sobie szybko spokój z nim. Obstawiłem dobrze i nie żałuję.Śmiga mi bez problemu przewodowo z 0pticum x7 i x110p i po wifi Pace PVR od C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...