Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Posiadam w tej chwili dwa tunery SD i mam spilter Small II który na tunerze thompsona z C+ działa bez zastrzeżeń to na linboxie f16 wyskakuje czasami kanał zakodowany, ale po przełączeniu z kanału na kanał jest Ok. Moje pytanie, zamierzam kupić arive 202e HD, czy będzie to działało na tym spliterze, czy muszę mieć innego coś?

Z tego co wiem to nie wszystkie jeszcze splittery współpracują z nowymi dekoderami Ariva 102E i Ariva 202E, ale wiem na pewno że trzeba mieć zawsze aktualny soft w splitterku jak i w kartach ze strony producenta, a sam producent powinien informować czy dany dekoder współpracuje, czy nie jak tego nie robi to do bani taki producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 3 lat działa mam splitter na PICu. Podłączone są do niego: Pace PVR (k. turbo), Pioneer 1630 i Phoenix USB. Wszystko działało do wczoraj. Splitter losowo zawiesza się. Czasem działa 5 minut, czasem godzinę. Pomaga naciśnięcie resetu na jednej kart klienckich albo odłączenie i podłączenie zasilania.

Czy już czas szukać kolejnego czy można coś taniej poradzić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos Sagemcoma i Clone - rozmawiałem z facetem który sprzedaje Clone. Powiedział, że ma informacje od producenta, że spliter ten sprawia problemy we współpracy z tym tunerem na najnowszym sofcie w wersji beta dla kart, które byly aktywowane pod seca. Trzeba kartę aktywować tak jak dla Sagemcoma (musi przejść na nagra) to wtedy powinno lepiej chodzić w spliterze. Niestety nie mam jak tego sprawdzić, bo nie posiadam (na szczęście) tego wynalazku od Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przymierzam do divISO. Szczególnie kusi mnie support :) Jednak ciężko wyłożyć ponadprogramowo 300zł przed świętami. Zanim go kupię, wymienię kabel do najodleglejszego tunera. Mam pewne podejrzenia, że jest uszkodzony i zawiesza wszystko.

Stary spliter na PICu, mimo że odpowiada w 500-1000ms, zdawał do tej pory egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje rozdzielić Cyfre (niedługo kończy się umowa z Cyfrowym Polsatem, a że chcemy mieć Cyfre na 2 telewizorach, planuje zakup splittera), myślałem o tanim spliterze z allegro, ale Wasze komentarze przekonały mnie do divISO.

 

Teraz mam pytanie, potrzebuje drugi dekoder, najlepiej z kartą ładowaną z boku co możecie polecić? Byle nic drogiego, cały czas myślałem nad Strong SD ale ma wejscie z przodu, i jak ktoś ma małe dziecko w domu to wie czym to grozi :) (Dekoder dla rodziców, więc bez żadnych wynalazków - ważna jest stabilność urządzenia)

 

Drugi dekoder to Pace PVR, wiec tutaj nie widzę żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Stronga to chyba nie ma najlepszej opinii. Jak już chcesz coś od cyfry sd to lepiej pace 2221 albo coś z wolnego rynku np Ariva, Opticum403 ale te już sa HD. Jeśli boisz się o kartę to można dokupić smardcard repeater i wtedy kartę możesz schować sobie np za telewizorem a zdekodera nic nie wystaje - nie wiem czy są inne dekodery które miałyby wejście na kartę z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje rozdzielić Cyfre (niedługo kończy się umowa z Cyfrowym Polsatem, a że chcemy mieć Cyfre na 2 telewizorach, planuje zakup splittera), myślałem o tanim spliterze z allegro, ale Wasze komentarze przekonały mnie do divISO.

Zastanów się czy wogóle warto kupować spliter. Przy obecnej cenie multiroomu (5 PLN) taki diviso będzie się zwracał ponad 2 lata a bezprzewodowy dużo dłużej. Do tego drugi dekoder dostaniesz za 1 PLN. I masz dwie karty więc zero problemów z ciaganiem kabli czy brakiem zasięgu WiFi. Oczywiście sytuację zmienia chęć dzielenia na więcej niż 2 telewizory. W każdym razie do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...