Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić splitter bezprzewodowy. Zastanawiam się nad: Clone+ lub SmartWi II.Moglibyście polecić który jest lepszy i którego kupić i jeszcze jedno pytanie, mam w domu router wifi i zastanawiam się czy nie bedzie on kolidował ze spliterem tzn. brak internetu czy zacinanie się obrazu w telewizorze

Ja bym wybrał SmartWi II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,jako ze jestem sweżynka i nie całkiem profesjonalista wsrod spliterów sprobuje przedstawic swoj problem bardzo obrazowo i przejrzyscie.Od ok.1 roku byłem posiadaczem splitea,niestety nie pamietam firmy,oraz wersji,ale to mało ważne,sygnał rozdzielony był na 2 telewizory.Od miesiaca postanowiłem podłaczyc trzeci telewizor do sypialnii,kupiłem 3-ci terminal i od tego czasu zaczeły sie problemy.gdy pracowały trzy na raz płynnie chodzi wszystko tylko przez 10 minut.potem zaczął jeden i ciagle to był ten jeden który zacinał obraz efekt pauzy.Problem był ten sam jesli wymieniłem karty z terminali te do których dochodza kabelki z splitera,wiec wymieniłem spliter na nowszy i w tej chwili urzywam splitera CARD SPLITER S.L.J ELEKTRONIK który ma możliwosc podpiecia 6 tv,oczywiscie mnie interesuje nadal te trzy o ktorych pisze.NIESTETY!!!NADAL ZACINA SIE TEN JEDEN TV.Spliter jest przy jednym z tv ze splitera do trzech odbiorników ida kable o długosci 2m,2m,oraz ok15 m.Moje terminale to :philips dsr,philips6010 oraz sagem sd i t ten ostatni który sie zacina.Przypomne ze w karzdej jednej konfiguracjii 2 tv moga chodzic i pracuja płynnie,problem jest gdy włacze trzeci tv,wtedy zwyczaj w,w sagem zacina sie,prosze o pomoc bo juz nie moge!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zacinania się może być jeden z dekoderów,ja mam też philipsa 6010,pace 2221,chodziło idealnie i gdy dołączyłem fergusona 6018 powstały problemy,okazało się ,że spliter nie chodzi dobrze właśnie z tym fergusonem,wymieniłem na kolejnego pace i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Zakupiłem ostatnio splitter ServerWireLink i mam nietypowy problem, z którym jak do tej pory nie spotkałem się czytając forum. Mianowicie: splitter podłączony do dwóch dekoderów - Pace 2221 (kabel 5m) oraz Pioneer 1430 (kabel 20m) - zawiesza się po przejściu Pioneera w tryb stand-by (jedyną opcją przywrócenia splittera do poprawnej pracy jest odłączenie i ponowne podłączenie do sieci). Dopiero zaczynam zabawę ze splitterami, więc może miał ktoś podobny problem i jest mi w stanie pomóc, za co byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

 

A jak zachowuje się splitter gdy w pionku przejdziesz w tryb stand-by na którymś z niekodowanych kanałów na przykłąd viva (135)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić tak.Pożyczyć od kogoś jakiś dekoder do cyfry np. pace 2221,włączyć go jako ten trzeci,bez sagema oczywiście i jak będzie działało to znaczy,że sagem przy trzech muli.....nie ma innego wyjścia.Npisałem wyżej,ze takie samo zjawisko przy trzech dekoderach,jak były dwa,obojętnie jakie,to wszystko było ok,przy trzech ferguson 6018 zawieszał się,więc wymieniłem go właśnie na pace i jest dobrze.Jest jeszcze taka możliwość, by skontaktować się z producentem splittera i zapytać o przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bede musiał zrobic zobaczyc jak bedzie sie zachowywał inny terminal i bede madrzejszy,a jeśli chodzi o producenta pytałem,ale jakoś z odpowiedzia sie nie spiesza,bo przeciez juz go kupiłem wiec po co beda sie tłumaczyc lub tracic czas,mimo wszystko po przejrzeniu paru stron na forum wiem juz o wiele wiecej.Jak dla mnie pomoc techniczna i wyjasnienie pewnych spraw na forum jest wzorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozdzielić cyfre+ na 2 telewizory (jeden LCD 32'' HD, drugi CRT 22'').

Posiadam dekoder Ferguson FK-7000.Aktualnie jest on podłączony do telewizora LCD 32'' HD.

 

Chciałbym aby cyfra była także na drugim telewizorze CRT.

Planuje dokupić dekoder Philips DSX 6010.

Planuje dokupić splitter SPLITTER PIC TURBO CYFRA+

oraz KONWERTER_ QUAD_ INVERTO_BLACK PREMIUM 0,2db.

Chce to połączyć z 4-żyłowym kablem telefonicznym (długość ok.20m) oraz kablem antenowym (długość też ok.20m).

 

I tu moje pytanie.Czy będzie to dobrze funkcjonowało? Może ktoś ma tak samo jak podałem i mu dobrze działa (lub nie) ?

Jeżeli nie to jaki splitter i konwerter żeby dobrze działało i nie było żadnych problemów (zawieszeń,zacięć obrazu)?

 

Aha i jeszcze jedno. Czy jak rozdzielę sygnał z anteny cyfry+ (czasza 60cm) konwerterem to nie stracę na jakości sygnału z anteny (aktualnie jakość mam 72%)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozdzielić cyfre+ na 2 telewizory (jeden LCD 32'' HD, drugi CRT 22'').

Posiadam dekoder Ferguson FK-7000.Aktualnie jest on podłączony do telewizora LCD 32'' HD.

 

Chciałbym aby cyfra była także na drugim telewizorze CRT.

Planuje dokupić dekoder Philips DSX 6010.

Planuje dokupić splitter SPLITTER PIC TURBO CYFRA+

oraz KONWERTER_ QUAD_ INVERTO_BLACK PREMIUM 0,2db.

Chce to połączyć z 4-żyłowym kablem telefonicznym (długość ok.20m) oraz kablem antenowym (długość też ok.20m).

 

I tu moje pytanie.Czy będzie to dobrze funkcjonowało? Może ktoś ma tak samo jak podałem i mu dobrze działa (lub nie) ?

Jeżeli nie to jaki splitter i konwerter żeby dobrze działało i nie było żadnych problemów (zawieszeń,zacięć obrazu)?

 

Aha i jeszcze jedno. Czy jak rozdzielę sygnał z anteny cyfry+ (czasza 60cm) konwerterem to nie stracę na jakości sygnału z anteny (aktualnie jakość mam 72%)?

Zamiast kabla telefonicznego polecałbym skrętkę komputerową, a jeżeli chodzi o splitter na kablu, to na Twoim miejscu wybrałbym splitter divISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie do znawców.Mam stary przewodowy Smart Card Splitter ( taki jak na lamerek.com), chodzi na dwóch 1430.Obecnie mam zamiar przejść na HD , które tunery z oferty cyfry będą współpracowały z tym splitterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem , ponieważ posiadam spliter pic turbo , i mam podłączone 3 dekodery sagem sd , strong 6860 i pace hd 7241 , sagem i pace działają bez problemu , a strong pochodzi z 2 minuty i wyswietla się komunikat niewłaściwa karta czy coś , wyłoże ją i włoże z powrotem i znowu chwilę działa i potem znowu to samo. Macie jakiś pomysł na to , czemu tak się robi?? Oczywiście dzieje się tak gdy są włączone wszystkie dekodery , a czasami jak włącze stronga to sagem się wiesza i obraz stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem zepsuła mi sie karta od splittera do ferdka ariva 100e i mam dziwną sytuacje zakupiłem nową a tu kanały zablokowane dziwne przecież na tamtej mi działało a na tej nowej juz nie,. Wiecie w czym problem tak zmieniłem na 3.6 i nadal nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...