Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

...(ciach) W tej chwili mam tuner PACE DSR 2221/91 i 2 telewizory, oba HD ale tylko Ready :/

Chciałbym rozdzielić sygnał cyfry + na drugi telewizor. (ciach)...

 

Witam. Skoro masz już przyzwoity i pracujący ze spliterami tuner SD (Pace), to zostaje dokupić coś HD. Mam i polecam Fergusona Ariva 100E, do kupienia w necie za ok 270 zł - u mnie chodzi to ze spliterkiem Clone+ właśnie w układzie parter/piętro = 1 TV HDready (z Ariva) + 2 TV właśnie z Pace 2221... Kupiłem niestety ostatnio z Cyfry (złom) DSI87, ale jego dni są już policzone = tory tramwajowe nieopodal czekają :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tej zabawki, ale skoro to znajomy - jedno piwko i powinien pozwolić na mały teścik u Ciebie w domu - wtedy będzie 200% pewności poprawnego działania i udanego zakupu :wink:

 

Polecam splitter Clone+

 

Mam pytanie (laika)... Posiadam Spliter Clone + i znalazłem coś takiego:

"Twin Slot Interface dla Clone+" - koszt ok 49 zł

Z opisu wynika, że trzeba 'przypisać' jedną oryginalną kartę do jednej (lub kilku) kart klienckich i to samo dla drugiej oryginalnej karty... potem umieścić to w serwerku splitera i można oglądać pakiet w zależności od tego co się wsadzi (którą 'dopasowaną' kartę kliencką) do tunera.

 

Aktualnie mam 2 tunery i 2 karty z różnymi pakietami podłączone do 1 TV.

 

CO SIĘ STANIE jak zamiast do splitera, umieści się ten moduł z 2 oryginalnymi kartami Cyfry BEZPOŚREDNIO W TUNERZE :?: Czy ten rozdzielacz pozwoli na oglądanie programów z 2 różnych kart za pomocą tunera posiadającego w standardzie tylko jedno gniazdo na karty :?: Może ktoś robił taki eksperyment, lub ma własny 'patent' na takie rozwidlenie :?: Przełączanie tunerów jest dość niewygodne (tak jak ręczne przekładanie kart), a wydawanie 50 zł bez pewności poprawnego działania układu nie ma większego sensu, skoro można zapytać tutaj fachowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenną informację. Tak przypuszczałem, ale czy Kolega sprawdził to doświadczalnie ? Jeśli tak, to czy może zna ktoś jakiś inny sposób na 'sumowanie' uprawnień z 2 kart, za wyjątkiem oczywiście tunerka z 2 niezależnymi slotami :?: Czasem spotykam się z przypadkami, że coś działa lepiej niż zakładał producent... np. obsługa 2x więcej RAMu w laptopie niż było to ujęte w specyfikacji danego modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i poradę. Niestety znajomy mieszka trochę daleko żeby pożyczyć spiltterka :/ Ale widzę, że większość poleca Clone+ więc pewnie ten wybiorę. A co do dekodera zdecydowałem się na SD PACE, bo udało mi się kupić nowy po okazyjnej cenie. Jeszcze jedno pytanie, czy żeby podłączyć drugi dekoder, to czy od anteny satelitarnej muszą poprowadzić drugi kabel czy wystarczy jeden i potem go podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, mam juz spliterek, 1 tuner thomsona, 2 tunerek linboxa wszystko polaczylem i nanowym telewizorze i tunerku nie ma wszystkich programow nie wiem co jest moze cos doradzicie?

Jak aktualizacja nic nie da ... umieść oryginalną kartę w 2 tunerku. Jeśli to nic nie da - zamień miejscami karty splitera, lub tunerki - coś powinno wreszcie zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam splitter ServerWireLink z tunerami opticum 4060 cx i pace dsr2221 wszystko było oki dopóki sobie nie zrobiłem własną listę kanałów i przestało działać jak i na opticum jak i na pace chciałem jeszcze raz zaprogramować kartę abonencka i karty klienckie to świeci mi led 8 cały czas jakby wołał kabel od opticuma ktoś pomoże?? próbowalem 15 min bez niczego żeby zresetować serwer ale nic to nie daje ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Mam pytanie skończyła mi się umowa i podpisałem nowa mam do odebrania sagemcom hd bo philipsy są już nie dostępne jest sens odbierać ten dekoder w związku z tym że korzystam ze splitera i podobno nie bardzo chce z nim współpracować??

Czy rozwiązano już problem współpracy tego dekodera ze spliterami czy jednak nie będzie to możliwe?

Proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chcę zakupić sobie Cyfre+ a do tego splitter GreenEightSystem by móc oglądać na dwóch odbiornikach (nie są to telewizory hd).

I teraz moje pytania, czy ten splitter będzie obsługiwał nowe karty z cyfry?

Jaki wziąć z cyfry + dekoder, by mieć pewność, że dobrze działać będzie z owym splitterem (nie chce HD)?

Oraz jaki wziąć drugi dekoder do tegoż splittera?

Czy Ferguson FK 6900 CR byłby dobrym wyborem?

 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy zakup DRUGIEGO dekodera do podpisanej niedawno umowy jest jakoś ograniczony czasowo ? Podpisałem umowę na Optimum + MR jakiś tydzień temu i kupiłem (odebrałem) tylko 1 dekoder, a można kupić 2 szt... Z góry dziękuję za pomocną odpowiedź.

 

Mam spliter Clone+ (szara lub czerwona karta) i u mnie działa prawidłowo z:

Pace2221, Ferg Ariva 100E, Phliem 6201, Sagemem SD...

tylko SagemCom DSI to kompletna porażka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

 

Zakupiłem ostatnio splitter ServerWireLink i mam nietypowy problem, z którym jak do tej pory nie spotkałem się czytając forum. Mianowicie: splitter podłączony do dwóch dekoderów - Pace 2221 (kabel 5m) oraz Pioneer 1430 (kabel 20m) - zawiesza się po przejściu Pioneera w tryb stand-by (jedyną opcją przywrócenia splittera do poprawnej pracy jest odłączenie i ponowne podłączenie do sieci). Dopiero zaczynam zabawę ze splitterami, więc może miał ktoś podobny problem i jest mi w stanie pomóc, za co byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić splitter bezprzewodowy. Zastanawiam się nad: Clone+ lub SmartWi II.Moglibyście polecić który jest lepszy i którego kupić i jeszcze jedno pytanie, mam w domu router wifi i zastanawiam się czy nie bedzie on kolidował ze spliterem tzn. brak internetu czy zacinanie się obrazu w telewizorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...