Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dodaniu nowych kanałów których nie mam w pakiecie np.nsport HD czy MGM splitter Clone dziwnie się zachowuje jak przełączę na te kanały tylko świeci dioda link i pomaga wyjęcie clona i przełączenie na kanał który juz mam w pakiecie np.TVP.Do wczoraj było ok nawet jak np.nie mam paczki Cinemax nie zacinał się...

miałem to samo ponowne programowanie kart clone+ wystarczyło i na razie jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u mnie też od wczoraj wszystko waruje poza 6010. Na 6010 , i dwóch pozostałych 250 i 500gb wgrałem nowe listy kanałów ( skopane jak ....., zawsze coś namieszają) i od tego coś się chrzani poza 6010. Ma ktoś jeszcze takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie opcję (MR lub nie) od cyfry+ to mając samą kartę lub dwie a nie mając sprzętu od cyfr+, chcąc wydzierżawić lub zakupić sprzęt a SZCZEGÓLNIE MODUŁ CI+ (jeśli zniknie SECA a zostanie NAGRA to ten moduł właśnie pracuje tylko na NAGRA) należy to zrobić jak najszybciej i oczywiście przed przejściem do NC+ . Moduły CI+ od cyfry+ będą wycofywane a nowe , które wejdą późnej będą parowane i na bank nie będą oferowane do oferty MR nowej platformy . Ja o mały włos bym się przejechał gdyż chciałem przejść do NC+ z MR dwie karty od cyfry+ (jak najbardziej można) już umowa była wydrukowana ale chciałem dobrać po podpisaniu umowy jakiś sprzęt była taka możliwość ale uwaga !!! tylko i wyłącznie sprzęt HD taki jak oferowała cyfra+ , niestety nie było możliwości wynajmu lub nawet zakupu modułu CI+ a na takim bardzo mi zależało (18 mc spokoju na TV z wejściem CI+). W APSie było kila cen za to samo (canal+ platinum bez HBO) czyli 99 / 109 i 119 wszystkie na 18 miesięcy (dodatkowo 10 zł za MR/mc. Wybrałem tą za 99 + 10 z MR , dotąd miałem superpremium z HBO za 99 + 20 za MR . Następnego dnia wycofałem nową umowę - wolę jednak dojechać na starych warunkach do końca (z HBO), chyba że zniknie kilkanaście kanałów a w zamian nic nie dojdzie to wtedy przejdę do NC+ z dwoma kartami opcją MR i modułem CI+ . Jeśli w między czasie zniknie taka możliwość to pożegnam się z cyfrą+ a nie przywitam Z NC+ tylko zmienię pakiet na wyższy w POLSACIE (mam moduł na własność i pakiet rodzinny hd zależało mi na polsat - sport i sport extra) i dobiorę MR . Mam też moduł n na kartę (nie zasilam od jakiegoś czasu) i kartę smarthd (obecnie działa ze względu na nsport - DODAM , ŻE KARTĘ SMARTHD MOŻNA ROZDZIELIĆ SPLITEREM NA KILKA TV SPRAWDZONE NA SPLITERZE BEZPRZEWODOWYM SMARTWI CZY NA INNYCH NIE WIEM ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, jeśli brać od nich dekoder to tylko taki, który był w ofercie C+ i nie jest sagemcomem, bo te na splitterze nie działają. Ja na razie czekam aż zadzwonią i zaoferują coś ciekawego. Mam kartę cameleon, dwie Arivy 200, stronga 6880 i RFLinka. Za all inclusiv mogę dać koło 140 zł bez ich MR, bez VOD i innego badziewia. Rzecz jasna musieliby dorzucić tego philipsa w cenie max 50 zł. Na razie czekam, nigdzie mi się nie śpieszy. Jeszcze tydzień, dwa i spuszczą z tonu. Szczerze to nie przypominam sobie przypadku, żeby oferta płatnej TV została tak dokumentnie zmiażdżona przez klientów.

 

edit. Grzejnik napisał wyraźnie, że programów nie ma w swoim pakiecie. Ja podzielę się swoim doświadczeniem z RFlinkiem i Arivą 200. Gdy wchodziłem na programy zakodowane, typu France 1,2 itp, których w ofercie nie miałem to czasem też występowało zawieszenie. I musiałem restartować tuner, zdarzyło się ze dwa razy. Może to taki bug? Irytująca rzecz, ale przecież tych programów i tak nie miałem dostępnych, więc po co tam wchodzić? Inna sprawa, jak grzejnik te programy powinien mieć dostępne, a się wiesza. Bardziej zgaduję niż odpowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie, jakiś czas temu przy przedłużeniu umowy jeszcze z c+ dostałam dekoder Sagemcom i oczywiście bez wcześniejszego zapoznania z informacjami na forum zorientowałam się ze splitter niestety nie działa z tym dekoderem. I mam takie pytanie czy splitter będzie działał z dekoderem BOX+?

Może już było to na forum przeglądałam kilka stron wcześniej ale nic nie znalazłam. Będę wdzięczna za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOX+ (ten biało-czarny) nie będzie działał ze splitterem, bo ma on na pokładzie parowany Conax.

 

Jedyne dekodery z platformy nc+, które na chwilę obecną działają ze splitterami to:

- PVR BOX+ HD 500 GB Pace,

- PVR BOX+ HD 250 GB Philips,

- BOX+ HD Philips,

 

Do Sagemcoma DSI83/87, modułu CI+ i DiGYBOXXa C+ prawdopodobnie nigdy nie będzie wsparcia splitterów. Clone+ i diviso coś tam próbowały, ale bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dekodery z platformy nc+, które na chwilę obecną działają ze splitterami to:

- PVR BOX+ HD 500 GB Pace,

- PVR BOX+ HD 250 GB Philips,

- BOX+ HD Philips,

 

W uzupełnieniu, na chwilę obecną, czyli do momentu, kiedy wymienią wszystkim karty i dorzucą parowany dekoder. Prędko się na to nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

 

Zrobiłem po raz kolejny ''parowanie'' kart Clone + z kartami i jest ok.Okazało się że wcześniej po sprawdzeniu logów w Dreambox-ie leciały emm-y tylko dla Nagra!!!Reaktywacja,''parowanie'' i jest gitara...Emm leca dla 0100 i 1813 ale 1813 są anulowane :D Także nie ma paniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to , że w nc+ można wynajmować sprzęt taki jak był w cyfrze+ ale do niego nie można dobrać MR jeśli ktoś ma spliter to jak najbardziej na razie będzie gitara -ale dziwi w takim razie dlaczego nie ma możliwości wzięcia samej karty skoro działa w seca - chyba że jest taka możliwość a ja o tym nie wiem

a mówili co innego wszystkie ich nowe tunery miały być sparowane z kartą nagra lub conax czy ktoś potwierdza że jak się weźmie takiego peace to nowa karta nc+ działa w seca czy tylko w nagra , karty obecne działają w obu systemach ale dekodują w zależności w jaki sprzęt są włożone karta cameleon włożona do modułu CI+ dekoduje w nagra ale jak się ją przełoży do innego sprzętu który dekoduje w seca to oczywiście działa ale np nie tak od razu muszę tuner włączyć drugi raz aby zadziałała i to prawie samo dzieje się po włożeniu karty ponownie do modułu CI+ ponowne przejście na nagrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to się dopiero okaże, na przymusową wymianę sprzętu godzić się nie trzeba, a zresztą kto powiedział, że będzie takowa wymiana i kiedy będzie? Jak na razie wiadomo, że abonenci Cyfry to ponad 1,5 mln, a n niespełna 1 mln. Oczywiście kupa ludzi zrezygnuje, ale póki co przewaga jest po stronie starej C+ i niech spróbują zmusić abo C+, przyzwyczajonych do starego, lub swojego sprzętu na przesiadkę do turboszajsdekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież o to im chodzi. wcisnąć adb,bo to dla nich kasa.199 aktywacja?tyle tuner hd kosztuje z najniższej półki i nawet dobrą używkę kupić w tej cenie można. liczę teraz na zdwojoną pracę naszych techników z Alfatronic i Pycha. to tylko elektronika i obecna sytuacja cenowa pakietów wymusi pomyślny finał dla spliterów :) oby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymusi pomyślny finał dal spliterów :) oby.....

Niestety zapomnijcie :wink: przy jakimkolwiek parowaniu, podział uprawnień nie ruszy bez posiadania odpowiednich danych parujących. Przy sprzętowym parowaniu sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, bo potrzebny jest algorytm zaszyty w procesorze. Jedynym łatwym kąskiem były dekodery BSKA/BSLA, gdzie dane te można uzyskać bezpośrednio z karty. Technicy tu nie pomogą, bo każda para dekoder+karta ma inne dane parujące, które w dodatku można w każdej chwili zmienić (Conax) - nie da się tego ogarnąć hurtowo jak obecnie. 8)

 

Dla Polsatu splittery istnieją? No właśnie.

 

Póki będzie CAID0100, będą działały splittery. Cieszmy się chwilą :wink:

 

Tu macie na chłopski rozum wytłumaczone przez diviso dlaczego na CAID1813 (N4) nie ma co liczyć:

Czy istnieją jakieś dekodery, które nie pracują z divISO? Dekodery SAGEMCOM oraz firmowy moduł Cyfry+ HD zaprojektowano specjalnie tak, aby uczynić ich użycie ze splitterami niemożliwym a przynajmniej bardzo niewygodnym. Urządzenia te szyfrują połączenie z kartą. Zerwanie takiego połączenia i zestawienie go ponownie zajmuje dużo czasu, efektywnie uniemożliwiając pracę innym dekoderom. Z tego powodu divISO oficjalnie nie wspiera wymienionych produktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...