Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

biegał po pietrach co 6 godzin- nikt nie biega od 2 lat , ja mam umowę na abonament terminową na 18 m-cy i wielu innych też ma, no problem

Nie biega się już? A to nie wiedziałem, bo multiroomem nie interesowałem się nigdy specjalnie. Ale maksymalnie 2 niezależne odbiorniki na pewno zostały, co? I choćby w tym MR jest daleko w tyle za splitterem. Gdyby zrozbili Multiroom na 4 tv, bez konieczności używania ich sprzętu i bez dodatkowych opłat to mógłbym rozważyć ofertę. W przeciwnym wypadku jest dla mnie nieatrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja mam problem ze spliterem Power3Turbo (SLJ Elektronik), mam podpięte Philips 3201, Philips PVR HD i Strong 6880. Podłączone są na skrętce najdłuższy odcinek to ok. 13m. Kiedy miałem podłączony spliter blisko (2m) phila 3201 to pozostałe dwa zacinały. Odwrotna sytuacja była, kiedy miałem podłączony spliter blisko PVR i Stronga to phil 3201 zacinał. Teraz mam spliter podłączony mniej więcej w takich samych odległościach do wszystkich dekoderów (ok. 7m) i nadal 3201 zacina pozostałe są sprawne. Co mogę zrobić, zeby ten dekoder się nie zawieszał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb pracy:

 

J1 – bliżej krawędzi karty

J2 – bliżej procesora PIC

 

 

- dla systemu SECA (Cyfra+) - J1 zwarta (założona) oraz J2 rozwarta (ściągnięta), może to to, albo podłacz inny tuner np. ferdek lub globo

 

Philips 3201 to zabytek swoją drogą, mam taki podpiety do smalsmard card i o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny ?

Mam taki sam zestaw tylko splitter RFLink 100 [to jest prawie to samo co clone+] i na 2005 i na dzisiejszym 2006 żadnych problemów.

Wniosek jest taki że problem masz gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na module Astona świeci się zielona dioda ale na karcie clone+ żadna dioda się nie pali. Sprawdziłem u kolegi, który ma ten sam model TV tylko 55 cali i u niego również nie wykrywa modułu.

 

EDIT.

Zapomniałem dodać jednej rzeczy. W grudniu po zakupie TV miałem podobny problem. Wtedy okazało się, że TV nie widział aktualizacji firmware przez internet i trzeba było go zaktualizować przez usb. Teraz sytuacja jest odwrotna, moduł przestał działać po aktualizacji do najnowszej wersji firmware. W temacie o Astonie ktoś napisał, że powinno się wyjmować moduł podczas aktualizacji TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem moduł u kuzyna na dwóch telewizorach (LG i Samsung). Na jednym i drugim wykryło moduł (screen module information z lg - http://zapodaj.net/635b6dc867c18.jpg.html ) więc wychodzi na to, że coś jest nie tak z moim TV. Jutro zadzwonię do Samsunga zgłosić usterkę.

Ja na Twoim miejscu jeszcze dokładnie przyjrzał bym się osadzeniu czytnika modułu i samego modułu w TV.

Gdy będzie prawidłowo osadzony wtedy będzie widoczny w menu TV. Jeśli nie będzie widoczny, to jest coś z TV i dzwoń do samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty czytaj ze zrozumieniem bo nowy soft jest: T-ECPDEUC-2006.0 od 2013.03.06

Soft ten można wgrać tylko za pomocą ‘’pena’’ czyli sam się nie zainstalował [w kwietniu minie rok jak posiadam ten model TV tylko 46’’] mam też moduł Aston 2.26 i kartę C+ tak więc znam go na wylot. [mam wgrany nowy soft i jest OK jak pisałem wcześniej]

Kolega sprawdził moduł na innym sprzęcie i jest OK tak jak napisałem może być złe kontaktowanie czytnika modułu lub samego modułu.

I napisałem że jeżeli moduł jest nie widoczny w menu TV to niech dzwoni do serwisu samsunga. Wina softu w 100% odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo nowy soft jest: T-ECPDEUC-2006.0 od 2013.03.06 Soft ten można wgrać tylko za pomocą ‘’pena’’ czyli sam się nie zainstalował...
Sorki, ale ze zrozumieniem bym przeczytał, gdyby ktoś w tym wątku o tym pisał, że wgrywanie samemu szkodzi a update bezpośredni z serwera producenta już nie - bo nie wiem, o co Ci w Twoim poście chodzi. To, @zabek nie ma znaczenia.

Poza tym po wgraniu softu moduł sam się nie osunął. No chyba żeby :?.

-Telefon do Samsunga i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prosbe do zorientowanych w temacie.

 

Napiszcie o co chodzi ze spliterami w cyfrze, jak to dziala, jaki ewentualnie kupic. Czy aktualnie dostepne dekodery beda dzialaly??

Mam Paca i Sagemcoma DSI 87, glownie by mi zalezalo zeby zadzialal z sagemcomem. Czy ewentualnie przy przedluzaniu wziasc cos innego?

 

Wiem, ze powinienem przeczytac caly watek ale troszke nie mam czasu na czytanie 169 stron :)

 

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o Sagemcom DSI 87.wiekszość tunerów na WOLNYM rynku działa ze spliteram.spliter to nic innego jak rozdzielacz.w tym przypadku rozdziela uprawnienia z oryginalnej karty abonenckiej na kilka tunerów.to tak w skrócie. czytanie nie boli.poczytaj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...