Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zadzwoniłem (i poszedłem) do Centrum Cyfry + i zaproponowali mi splitter za 220 zł + montaż. To gdzie mam jechać do ich siedziby głównej w Warszawie :D

 

Ja też jestem za tym żeby już nie "jątrzyć" tematu, bo nadziei na kompromis nie widać :cry: Kaspeed, skoro powodują straty u operatora to Centrum Cyfry + okrada swojego, po części, pracodawcę. A tak swoją drogą w kraju, w którym co drugi obywatel nie płaci abonamentu RTV spieranie się o "raczej legalny", "raczej nielegalny" splitter to pikuś. Rozpocząłem ten temat w nadzieji na techniczno - użytkowy aspekt splitterów. Nie spodziewałem się takiej "ideologicznej" dyskusji :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja naprowadzę na odpowiedni tor (zgodny z założeniem autora tematu) dyskusję. Jestem w posiadaniu takiego urządzenia i rozdzielam w obrębie SWOJEGO mieszkania sygnał na dwa dekodery, Philipsy 3010 i 6010. Spilterek na PIC-u z wsadem autoreset w serwerze działa bez zarzutu. Co prawda po ostatniej modyfikacji Cyfry z nano trochę się zawieszał. Ale nowy wsad zrobił swoje. Trochę wolniej przełączają się kanały, ale nie narzekam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede wszystkim chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum (choć czytam go od baaaardzo dawna). Ja również z powodzeniem wykorzystuję splitrka na ATMEG-ach od ponad dwóch lat. Jeden tuner mam w sypialni, drugi w gościnnym, a trzeci u syna w pokoju (wyrósł już z wieku gdy ogląda się tylko z rodzicami). Swoisty multiroom - dwa PHILIPSY i jeden PIONEER BCT1330. Tylko raz mi się zawiesił zaraz w początkowym okresie użytkowania i od tej pory wszystko jest ok. Podobno są bardziej stabilne niż na PIC-ach, ale droższe. Pozdrawiam.

 

Dodam tylko, że jestem legalnym abo C+ od 8 lat i zawsze na full pakiecie. I podobnie jak parę osób na tym forum nie uważam, aby ten sposób wykorzystania splitera w obrębie jednego gospodarstwa domowego był nielegalny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu posty na temat :D To jam mam pytanka, jak można :) Jakiej długości macie Panowie kable i jakie są (czy to skrętka)? . Trochę niepokojące jest "trochę wolniej przełączają się kanały" :shock: Na Philipsie 6010 jeszcze wolniej, czy to możliwe :D I pytanie zasadnicze. Słyszałem, że splittery na Atmelu są lepsze od tych na PIC-u, co też sugeruje kolega. Ale dlaczego? Z tego co wiem to są wygodniejsze, bo nie ma kombinacji z kartami i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykorzystywałem splitera na PIC-u, ale z rozmowy ze znajomym, który w podobny sposób zrobił sobie "multiroom" wiem, że tamten dosyć często musi resetować, oraz zdarzają mu się stopklatki. Ja natomiast jak podłączyłem swojego, to za wyjątkiem jednego razu, gdy się zawiesił i musiałem dać go do przeprogramowania chodzi bez zarzutów. Nawet przepuszcza Mi comiesięczne uprawnienia, a nie wiem czy na PIC-u również to wykonuje. Nie zauważyłem żadnych ujemnych efektów w działaniu tunerów (chyba, że miałem farta i trafiłem na wyjątkowo dobry spliter). A długości kabli? Jakie mogą być z pokoju do pokoju - po 10-15m może 20m ze wszyskimi zawijasami pod panelami. Zwykły kabel telefoniczny. Znajomy o którym mowa wyżej musiał mieć do PIC-ów skrętkę. Pozdrawiam.

 

Edycja Burli: Poprawiłem błędy ortograficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może jakiś "splitterek" z tych co można kupić w "Hollex"???

 

Przyglądam się modelowi "ServerRFLink100" i przydałoby się parę szczególików na jego temat, bo byłoby to dobre rozwiązanie u mnie (mam dwa tunery: jeden u mnie, drugi w pokoju rodziców za ścianą mieszkania w bloku - teraz każdy ma swoją kartę, czyli sposób najbardziej legalny, :D ale gdyby zastosować "splitter" mogłaby zostać jedna na wyższy pakiet) ! :)

 

W ogóle główną rzeczą której nie rozumiem jeśli chodzi o "splittery" (gdybym to miał, to pewnie bym zrozumiał, ale... :D ), to jak się je podłącza do sygnału z satelity, bo przecież główna karta musi cały czas pracować, żeby pobierać uprawnienia itp. ("splitter" z kartą wsadza się w moduł "CI" jednego tunera, czy jak???)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Splittera nigdzie się nie wsadza :) Urządzenie, często opakowane plastykową obudową leży np. koło 1 tunera i jest podłączone przez zasilacz z zestawu do prądu. Oryginalną kartę wkładamy do splittera. Dodatkowo wychodzą z niego np. 2 (a nawet do 7) tzw. karty klienta do dwóch tunerów. Kartę są podłączone ze splitterem za pomocą kabla telefonicznego, lub skrętki (podobno jest lepsza). Z tego co wiem nie ma problemu z przekazywaniem uprawnień z oryginalnej karty do kart klienta.

 

Odnośnie tego co napisał moderator. Sat Kurier pisze o splitterach, Hollex sprzedaje splittery, Centrum Cyfry + sprzedaje splittery, na Allegro sprzedają splittery. A z tym tematem jest jakiś problem. Jeżeli jesteście tacy "wyczuleni" i konsekwentni, czemu nie czepiacie się Redakcji Sat Kuriera, czy Hollexu. Widzę, że działa tu logika Kalego: "jak Hollex zarabiać na splitterach to dobrze, jak ludzie pisać to źle". Męczy już mnie ten wątek bo przypomina kopanie się z koniem. Chyba trzeba sobie dać spokój :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splittery nie są do końca legalne. Operatorzy i nadawcy zwykle nie godzą się na dzielenie uprawień i udostępnianie jakichkolwiek kanałów poza umową bezpośrednio z nimi. W przypadkach wątpliwych, jest trudno udowodnić , że sygnał był wykorzystany w jednym mieszkaniu i dla członka rodziny, z jednej rodziny, z którą zawarto umowę. Niestety, mama, tata, teściowie, siostra (osoby pełnoletnie pozostające poza nauką), w tym przypadku, to nie jest już jedna i ta sama rodzina. To samo dotyczy babci, która ma osiemdziesiąt lat i mieszka w wspólnym mieszkaniu z pełnoletnimi wnukami, wnuczkami synem itd i twierdzą zgodnie, że nie płacą abonamentu, bo jest babcia. Nic bardziej błędnego, niż przedstawianie właśnie takiej racji.

 

-pozdrawiam :wink:

 

PS.

 

Na Twoją prośbę przywołalem ponownie tego posta i proszę się "babcią" nie zasłaniać, bo też o "babci" w Redakcji SAT Kuriera, czy Hollexu nie piszą.

I żebyś sobie odpoczął, to nie męcz już tego wątku. Grzecznie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłeś się do tego co napisałem. Ale po części cię rozumiem. Nie powinno się ....w swoje gniazdo.

Jakbyś się wczytał dokłanie w to, co napisałem, to napewno zuważyłbyś, że odniosłem się do Twojego postu. :lol:

 

Splittery nie są do końca legalne? - jednak od razu spieszę z wyjaśnieniem, że w tej sprawie, przeprowadziłem rozmowę z konsultantem Cyfry+. Stanowisko Cyfry+ jest następujące: nie sprzedają splitterów w żadnych autoryzowanych punktach sprzedaży Cyfry+. Jednakże wcale to nie znaczy, że nie można kupić splittera i rozszczepić sygnału z jednej karty, na inny dekoder w domu, dla jednej i tej samej rodziny (np:ojciec - syn, córka). Zatem zakupu splittera, można dokonać w sklepach rozprowadzających podobne urządzenia np. w sklepie Hollex.pl.

 

W związku z powyższym stanowiskiem Cyfry+, zapraszam do dalszej dyskusji w tym temacie.

 

-zainteresowanych pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę się nawojowałem, żeby uporządkować dyskusję. Ale chyba od tego są fora :wink::)

Splittery sprzedają nie w jakimś tam autoryzowanym punkcie tylko w samym Centrum Cyfry +. Widocznie C+ nic o tym nie wie i Panowie robią sobie dodatkową kaskę, ale mniejsza z tym. Tak jak przypuszczałem sama C+ wije się w tym temacie. Ogólny wniosek jest taki, że w obrębie własnego domu dla własnej rodziny można, dla sąsiada nie. Ja od początku dyskusji zawsze pisałem, że chodzi mi o rozdzielenie sygnału we własnym domu. Zresztą identyczny problem jest z routerami do internetu, a nawet o niebo większy i nikt nie robi z tego wielkiego halo. :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również,choć wykorzystuję splitera na codzień jestem gorącym przeciwnikiem udostępniania uprawnień osobom trzecim spoza najbliższej rodziny. A z własnego doświadczenia powiem, że komfort jaki daje to urządzenie w domu jest naprawdę duży. Znikają problemy typu co kto chce oglądać. Co prawda dużo programów oglądamy razem, ale nie widzę naburmuszonej miny żony gdy chcę pooglądać np. sport, a ona w tym czasie jakis serial :lol:

A co do spliterów, to o ile Mnie pamięć nie myli to w którymś z SK w wydaniu drukowanym był opis i porównanie splitera przewodowego i bezprzewodowego. Ciekawe urządzonko, tylko ok 3 razy droższe, ale nie ma zabawy z żadnymi kablami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Od wielu lat mam cyfrę. Przez kilka miesięcy używałem splitera . Niestety nie byłem zadowolony z jego pracy. Częste stop klatki i wolna praca jednego z odbiorników. Po zmianie nano przez cyfrę , to już była kompletna porażka.

W końcu zdecydowałem się na zakup polsatu i teraz jestem bardzo zadowolony, mam polsaty sport i travel channel , kanały za które warto dać kilkanaście zł ,do tego oba cinemaxy- słabe kanały ale jak odliczę tę 15 zł które za cinemax zapłaciłbym cyfrze. To ten polsat jest za 48 zł jest jak darmo .

Spliter wrzuciłem do szuflady, może ktoś ma na niego ochotę?

 

Dzwoniłem do cyfry , proponowałem im wprowadzenie jakiegoś typu usługi multiroom, ale nie są jeszcze gotowi, a może zainteresowani. A co do spliterów to dowiedziałem się ,że jeżeli działa on w jednym domu to cyfra nie jest temu przeciwna.

Teraz pytanie do moderatora, gdzie w ofercie Hollexu jest spliter bo ja go nie znajduje.

jd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jakie to ma znaczenie (rozumiem Piotr, że masz na myśli warunek legalności lub nie "splitterów" we własnym domu i w gronie rodzinnym, bo chyba takiej opcji ich wykorzystania dotyczy temat)???

 

Edycja: To co piszę wyżej odnosi się do wcześniejszej wypowiedzi Piotra (jednak chyba cytowanie, nawet posta powyżej ma jakiś sens... :) ), a co do tej nowszej to chyba nigdzie w regulaminie "C+" nie pisze (narazie :D ), że karta może służyć do dekodowania TYLKO jednego kanału w tym samym czasie???

ABSOLUTNIE SIE ZGADZAM Z POWYŻSZĄ WYPOWIEDZIĄ.

PORUSZANIE TEMATU PIRACTWA JEST ZALEZNE OD:

PUNKTU WIDZENIA

WŁASNYCH POGLĄDÓW, ALE

NIELEGALNIE MOŻNA NP. WRZUCIĆ SOBIE JAKO AWATARA ZDJĘCIE

POPULARNEJ OSOBY :) (BEZ ZGODY TEJ OSOBY)

ŹDŹBŁO W CZYIMŚ OKU WIDZI A BEKLI W SWOIM NIE CZUJE ;)

POZDRO DLA WSZYSTKICH

A TAK WOGÓLE TO NAJLEPIEJ MIEĆ OGROMNĄ RODZINĘ - 1000 OSÓB W JEDNYM DOMU, 1000 TUNERÓW, JEDNĄ AKTYWNA KARTE, I W TEN SPOSÓB MIESIĘCZNIE ZYSKAMY 999X WARTOŚĆ ABONAMENTU.

TO SIE NAZYWA OSZCZĘDNOŚĆ

 

Edycja RafiX: Pisanie wielkimi literami oznacza krzyk a my nie krzyczymy na Forum. Polecam Regulamin Forum. A tak przy okazji witam nowego Użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolegę. Ale to co pisze zahacza o abstrakcję i tak wszystko można napisać na swoją modłę. Przeciętna rodzina to bodaj 3 osoby a nie 1000. W tym temacie poruszamy temat wykorzystania splitterów w jednym domu, mieszkaniu. No chyba, że kolega ma tak liczną rodzinę, a nie ciasno wam? :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...