Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze co do zakupu splitery nalezy jeszcze troche poczekac bo pewnie niedlugo pojaia sie kolejne tunery hd a obecny zakup nie gwarantuje nam czy karta obsluzy ten dekoder

To jest tylko kwestia wsadu do karty klienta. Ktoś to na pewno wyprostuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co powiecie o tunerach GLOBO??? Czy są dobre w miarę??? Podobno ulepszona wersja Fergusona i bezproblemowa współpraca ze Splitterami C+. Co powiecie o tym tunerze? A jak u nim z EPG? Lepiej? Jak się mniej więcej sprawuje? I jeśli macie prosiłbym o fotki lub strony internetowe do fotek, abyście mi podali. Chciałbym zobaczyć jak wygląda grafika tunera, jaki wygląd menu.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszytskich

 

Mam zamiara zainstalowac w moim domu system mulitiroom. Wiem ze z Cyfrą + , idzie tak pokombinowac. Prosił bym o pomoc w doborze sprzetu do tego systemu. Chiałbym miec w jednym pokoju dekoder z dyskiem (najlepiej taki do 900zł) i w drugim dekoder bez dysku ( w cenie około 300zł) . Splitter 3-wyjsciowy ewentualnie 6-wyjsciowy. Odbiorniki by były oddalone od siebie o jakies 10m ( podobna wazna jest odległosc ).

 

Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co chciał byś zrobić albo dowiedzieć sie?? Bo patrząc dalej to jeśli chcesz wiedzieć jaki dekoder jest dobry poszukaj w dziale dobór sprzętu temat wałkowany niemal non-stop. np z dyskiem:

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2192

 

i bez dysku:

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=86

 

A jeśli już wiesz co to spliter to co jeszcze potrzebujesz wiedzieć?

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don_Mag: jak by ktoś chciał koniecznie wiedzieć to sie nazywam Dominik :D

 

Mamy Cię

 

:D:D:D:wink:

 

Mam zamiara zainstalowac w moim domu system mulitiroom. Wiem ze z Cyfrą + , idzie tak pokombinowac. Prosił bym o pomoc w doborze sprzetu do tego systemu. Chiałbym miec w jednym pokoju dekoder z dyskiem (najlepiej taki do 900zł) i w drugim dekoder bez dysku ( w cenie około 300zł) . Splitter 3-wyjsciowy ewentualnie 6-wyjsciowy. Odbiorniki by były oddalone od siebie o jakies 10m ( podobna wazna jest odległosc ).

 

Co do dekodera z twardym dyskiem to za radą Krzycha poczytaj w dziale dobór sprzętu. Jak już taki znajdziesz to koniecznie zapytaj sprzedawcę splittera, czy z tym dekoderem działa. To podstawa. Dekoderów bez dysku do 300 zł jest na pęczki (wszystkie "pakietowe" Cyfry +, duży wybór Fergusonów, Globo, itd.). Splitter przewodowy na 6 wyjść kupisz za około 100 zł na Allegro . Najlepiej jakby nie chodziło na nim więcej niż 4 dekodery na raz. W Hollexie bezprzewodowy za 429 zł. Odległość 10 m jest na tyle nieznaczna (można do 150 m przy przewodowych), że nie ma co się przejmować.

 

Don_Mag: jak by ktoś chciał koniecznie wiedzieć to sie nazywam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pojawiają się pytania typu: czy mój splitter zadziała z takim dekoderem, czy modułem. My na forum nie znamy wszystkich typów splitterów na rynku, jest ich bardzo dużo i po co nam taka wiedza :wink: Najprostszym, i genialnym zarazem, rozwiązaniem, jest pytanie do sprzedawcy o pracę z danym sprzętem :D Raz jeszcze przytoczę listę dekoderów współpracujących z najpopularniejszymi splitterami:

 

- Pionner BTC-1330

- Pionner BTC-1430

- Pionner BTC-1530

- Pionner BTC-1630

- Pionner BTC-1730

- Philips DSX 3010

- Philips DSX 6010

- FergusonAF 1018

- Ferguson AF 2018

- Ferguson AF 3018

- Ferguson AF 5018

- Ferguson AF 8018

- klony Fergusona

- Head 1100

- NewStar 202

- DSR 5001, itp.

- Philips DSR 6201 HDTV

- Philips DSR 3201

- Philips DSI 175A

- Dreambox DM 500S

- Ferguson AF-6018

- Ferguson AF-6318

- Ferguson AF-7018

- Ferguson AF-7318

- Ferguson DSR 7000

- Ferguson DSR 7001

- Thomson TS3P

- Thomson TS4

- Globo 6000CR

- Globo 6010CR

- PACE CP 3000

- PACE 7

- Kenwood DTF 1

- Kenwood DTF 2

- Radix DT-X9CX

- Aston (1.05, 2.x)

- X-Cam

- Dragon

- Matrix CAM

- ICE Crypt Blue

- ZetaCAM

- SkyCrypt

- Tunery DVB + czytnik kart PHOENIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie teraz są ale wiem że jak sie tym interesowałem jakieś pół roku temu to było bardzo dużo takich (często bez obudowy sama płytka drukowana) i wielu ludzi takich spliterów używa do dziś i wiem że one z tymi dekoderami nie współpracują (tylko philipsy 3000, 6000 i stare mediasaty, pewnie jeszcze niektóre nie firmowane przez Cyfre+)

 

Edit: Teraz widzę że nie ma takich w ofertach pewnie wymarły śmiercią naturalna na rzecz nowszych i współpracujących z większą ilością dekoderów (tam chodziło o częstość próbkowania przez dekoder czy coś takiego). Ale trzeba pamiętać że kiedyś takie były....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy taki splitter, a dokładniej karta klienta od tego splittera (zielona taka):

http://www.allegro.pl/item207991823_roz ... nerow.html

 

będzie współpracować z Philipsem HD (lub we wrześniu br. - Philipsem HD PVR z dyskiem) ???

Bo taki splitter posiadam i myślę sobie, że jakbym wziął Philipsa HD i odpalił bym sobie ofertę HD CYFRY+ ??? Ale będzie współpracować?? Powinien chyba, prawda? Skoro karta tego splittera współpracuje ze wszystkimi tunerami, które posiadają czytnik SECA... ???

proszę o porady i odpowiedzi. Dzięki z góry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie tego splittera, ale wydaje mi się, że na dotychczasowej karcie nie pójdzie. Będziesz musiał zamówić kartę pod Philipsa HD (jak pójdzie z tym, to z PVR też). Nie wiem też, czy karty które posiadasz są dedykowane do dekoderów pakietowych (mediasaty), czy tzw. uniwersalne. Reasumując, zapytaj sprzedawcy, inaczej to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziala.U mnie na 8800 i 7018.Zero problemow.

Dodam jeszcze,ze nawet lepiej dzialana 8800 niz 7018.Jednak moze to wynikac i z samej odleglosci i dlugosci kabla antenowego do 7018.Jednak mam wrazenie,ze tam akurat jest tez sygnal ciut slabszy.Jesli chodzi o wspolprace z 8800-IDEALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam;)

Czytałam Wasze posty i przyznam szczerze,że nie bardzo wiem co powinnam kupić by rozdzielić sygnał na dwa telewizory.

Jeśli ktoś z Was byłby tak miły i napisał dokładnie co powinnam kupić byłabym wdzięczna.

Mam dekoder Thomson model TS3P.

I jeszcze jedno,gdzie kupić drugi dekoder i czy ma być taki sam jak ten który posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz bezprzewodowy splitter z 2 kartami

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=85&id=672

 

Do tego możesz sobie kupić jakiś dekoder który normalnie odbiera Cyfre+. O tym jaki dekoder wybrać już było mnóstwo tematów więc bez problemu znajdziesz jakiegoś GI, Fergusona czy kupić od kogoś philipsa 6000 lub 3000

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...