Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odnoszę wrażenie, że temat splitterów dla C+ nie jest zbytnio poruszany. Mam prośbę do wszystkich użytkujących takowe urządzenia (oczywiście w obrębie swojego mieszkania) o podzielenie się swoim doświadczeniem. Mam dwa dekodery C+ Pioneera 1330 i Philipsa 6010, czy taki sprzęt będzie dobry pod splitter, czy może polecacie inny.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak najbardziej sie nadaje. Zobacz tylko czy dany spliter z tymi dekoderami wspopracuje ale z tymi chyba wszystkie wspopracuja. Wiem ze jest problem z nowymi thomsonami (tymi mniejszymi) i tymi nowymi philipsami (serbrnymi), przy okazji z ferdkami tez na niektorych spliterach tak ze trzeba sprawic zgodnosc.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem najpewniejszym zestawem pod splitter są dekodery pakietowe Cyfry +. A najodpowiedniejszy jest Pioneer 1330. Philips DSR 6010 też dobry, ale raz na jakiś czas może się "zwiesić", choć nie koniecznie. Spore znaczenie ma też długość kabla, którym idą uprawnienia i liczba podłączonych (i używanych jednocześnie dekoderów). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharing jest nielegalny to samo splittery :D:D orbito do dzieła:)

 

Myślę, że kolega stara się być "świętszym od Papieża". W moim mieście w Centrum Cyfry + sprzedają od lat splittery (i to drogo) z zastrzeżeniem użytkowania we własnym domu i nieczerpania z tego jakichkolwiek korzyści materialnych. Polskie prawo tego nie zabrania (nie ma odpowiednich uregulowań). Zresztą Allegro też zezwala na sprzedaż splitterów, a cokolwiek z sharingiem od razu leci z ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w tym temacie, ale według mnie rozdzielanie uprawnień z karty we własnym domu jest CAŁKOWICIE legalne (gdyby było inaczej należałoby ścigać kogoś kto pozwala słuchać domownikom płyt, które kupił, albo oglądać filmy dvd, czy grać w gry - nie dajmy się zwariować przepisom ! :) ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam. Można pójść nawet dalej w tym absurdzie. Jeśli kupimy książkę i po nas przeczyta ją Mama, to niech też za nią autorowi zapłaci, itd. Myślę, że sprawę legalności mamy za sobą. Napiszcie jak wam takie splittery (w własnym domu :!: ) działają, czy nie zwieszają się dekodery, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz sobie płytkę w sklepie, zrzucisz ją na mp3 i potem jednocześnie słuchasz różnych utworów na kompie i cd playerze to jest piractwo, czy nie :?: Bo jak przegrasz utwory i sprzedasz, to tak. A jak przegrasz i dasz w prezencie narzeczonej, to jak jest? No chyba kradzież :D Nie wiem czy zauważyliście, jak napisałem, że splittery sprzedawane są w Centrum Cyfry +. Znaczy chcecie być bardziej legalni, niż sama C+? To ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się nie wygłupiaj. Równie dobrze mogłeś napisać że to to samo gdy jeden program nagram i oglądam go na innym tv jednocześnie z innym programem na drugim tv. Co ma kopiowanie/nagrywanie do splittera?

Chyba czujesz że jedna karta służy do oglądania jednego kanału w tym samym czasie a jak ktoś chce mieć różne kanały to powinien kupić kilka kart. Różne telewizory, różne kanały. Dlaczego jeden abonament? Tylko dlatego że w tym samym mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie (rozumiem Piotr, że masz na myśli warunek legalności lub nie "splitterów" we własnym domu i w gronie rodzinnym, bo chyba takiej opcji ich wykorzystania dotyczy temat)???

 

Edycja: To co piszę wyżej odnosi się do wcześniejszej wypowiedzi Piotra (jednak chyba cytowanie, nawet posta powyżej ma jakiś sens... :) ), a co do tej nowszej to chyba nigdzie w regulaminie "C+" nie pisze (narazie :D ), że karta może służyć do dekodowania TYLKO jednego kanału w tym samym czasie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się chyba faktycznie wygłupia. Według Piotra mam 3 TV w domu. Chcę oglądać na nich C+ full pakiet, to pokornie płacę 435 PLN m-c. Ale całkiem poważnie, to nie pisz "chyba czujesz" tylko podaj mi podstawę prawną nielegalności splitterów i wytłumacz dlaczego Centrum Cyfry + sprzedaje splittery? Na wyczucie to można w totka grać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to że zacząłem o tym pisać wcale nie znaczy że uważam splitterowanie za nielegalne - o ile nie ma tego w regulaminie. Znajdź zdanie w którym tak napisałem. Ja po prostu rozważam tę kwestię i tyle. To jest forum a nie Poradnia Prawa. Wręcz odwrotnie: w jednej z największych gazet tv było dwie strony o tym jak rozdzielić sygnał w Cyfrze+ i to nie jest nielegalne. Ja tylko pisałem

problem leży raczej w tym
mając na myśli tylko i wyłącznie to że tu jest ewentualnie największy problem odnosząc się w ten sposób do postu wyżej - dziwnego przykładu pożyczenia mamie książki po jej przeczytaniu. Nawiasem mówiąc wcale nie jest to takie oczywiste jakby się wydawało. Załóżmy że zamiast książki kupię płytę - bo to bardziej oczywisty przykład. Pożyczam ją mamie do posłuchania. Nikt normalny nie powie, że nie mogę. Ale pożyczam ją koledze. A to już jest nielegalne na 110% i chyba nikt nie ma tu wątpliwości bo to temat znany i oklepany. Teraz pytanie prawnika: Czym różni się z punktu widzenia prawa pożyczenie płyty mamie od pożyczenia jej koledze???????

Po drugie jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy nagraniem pioseneczki na mp3playera i słuchaniem go jednocześnie z płytą CD (lub nagraniem jednego programu i oglądaniem go razem z drugim jednocześnie) - a właśnie to nazwałem wygłupianiem się - a jednoczesnym oglądaniem dwóch kanałów że tak powiem "na żywo" to nie mamy o czym dyskutować. Dla mnie różnica jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uporządkować dyskusję. Jestem uczciwym człowiekiem i wszystkie formy kradzieży sygnału TV (sharing, podbijanie kart, itd.) są mi obce. Nie zacząłem tego wątku aby zszedł on na temat legalności, bo uważam, że splitter w domu jest legalny. Piszesz, że odnośnie splitterowania leży gdzieś jakiś problem. Może dla Ciebie. "Dziwny" przykład o pożyczaniu Mamie książki był celowym zabiegiem odpowiadającym na twój wyimaginowany "problem". Pisanie, że "się wygłupiam" i "nie mamy o czym dyskutować", pomijając zwykłą kulturę osobistą, jest chyba nie na miejscu. Skoro nie uważasz splittera za coś nielegalnego więc temat na forum jest odpowiedni. Po to jest forum żeby dyskutować, ale jak nie chcesz to nie dyskutuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziwny" przykład o pożyczaniu Mamie książki był celowym zabiegiem odpowiadającym na twój wyimaginowany "problem"

 

Popatrz na pierwszą stronę tego tematu i powiedz mi gdzie ja coś napisałem przed twoim postem o książce???? Czyżbyś wiedział co napiszę zanim to napisałem? Tylko nie pisz że edytowałeś posta bo to raczej nie polega na prawdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Odpowiadałem Kaspeedowi, zaplątałem się w ferworze dyskusji. Co nie zmienia faktu, że temat zszedł w złą stronę i wypowiedzi niektórych ce[beep]e arogancja. Proponuję wrócić do głównego wątku użytkowania splitterów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi podstawę prawną nielegalności splitterów

Splittery nie są do końca legalne. Operatorzy i nadawcy zwykle nie godzą się na dzielenie uprawień i udostępnianie jakichkolwiek kanałów poza umową bezpośrednio z nimi. W przypadkach wątpliwych, jest trudno udowodnić , że sygnał był wykorzystany w jednym mieszkaniu i dla członka rodziny, z jednej rodziny, z którą zawarto umowę. Niestety, mama, tata, teściowie, siostra (osoby pełnoletnie pozostające poza nauką), w tym przypadku, to nie jest już jedna i ta sama rodzina. To samo dotyczy babci, która ma osiemdziesiąt lat i mieszka w wspólnym mieszkaniu z pełnoletnimi wnukami, wnuczkami synem itd i twierdzą zgodnie, że nie płacą abonamentu, bo jest babcia. Nic bardziej błędnego, niż przedstawianie właśnie takiej racji.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitterry są "nie do końca legalne" :shock: No tak to są legalne, czy nie? Myślę, że tej sprawy nie rozwikłamy do końca na tą chwilę, bo po prostu się nie da. Ja z mojej strony uważam, że splittery użytkowane w jednym domu są "raczej legalne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...