Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób porządny reset do ustawień fabrycznych, wgraj nowe oprogramowanie i wykonaj parowanie wszystkich kart z serwerem - wszystko zgodnie z instrukcją.

 

W instrukcji jest napisane, żeby wyjąć intefejs gdy dioda zielona przestanie migać. U mnie ona nie miga tylko stale się świeci... To samo jest z kartą główną. Karty klienckie się ładują i dioda gaśnie, a z tymi jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę bardziej szczegółowo. Soft wgrał się na interfejs bez problemu. Gdy robię przwyrócenie ustawień fabrycznych, czyli podłączam splitter tylko do prądu to diody ready i zielona nr.2 świecą się przez 2 sekundy i migają przez ułamek sekundy równolegle. Gdy podłączam interfejs świecą się równolegle ciągle. Gdy ładuję karty migają i gasną.

Gdy później wsadzam kartę cyfry to znowu świecą się bez żadnej przerwy.

 

Może powinnam trzymać tak długo, aż zielona dioda w końcu zgaśnie:?

Bo skąd niby mam wiedzieć, że nastąpiło przywrócenie ustawień fabrycznych?

A trzeba było zapłacić więcej i wezwać fachowca :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zresetować serwer należy wszystkie przełączniki przełączyć na off,

włączyć urządzenie i czekać, aż trzy zielone diody (te z prawej) przestaną migać i zapalą się na stałe. (ok 15 minut)

 

 

Chyba się zanadto rozpędziłem - twój splitter to nie rflink600.

Ale i tak na reset trzeba ok 15 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Kilka lat temu kupiłem do Cyfry + spliter z tej aukcji : http://archiwumallegro.pl/spliter_cyfra ... 06558.html

Chciałbym rozszerzyć teraz moją sieć o jeden telewizor, ale nie mam już karty typu klient , a człowiek od którego kupiłem to urządzenie zwinął działalność i nie odbiera telefonów.

W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość, aby inna zakupiona karta, np. ta: http://starm.otwarte24.pl/30,Karta-Klie ... esny-Dziad

działała z moim spliterem? , Czy konieczny będzie zakup nowego splitera i kart?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prywatny dekoder Ariva 250 Combo, Dekoder od NC+ - Box+ HDTV, oraz kartę (karta stara niebieska od N - ale taką mi dano i odbieram pakiet NC+). Kartę przekładam do Arivy i nie czyta mi Canal+ Sport, Film, HBO - reszta śmiga. Czy do tego zestawu mogę kupić splitter, który rozdzieli sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę kamyczek do ogródka Pych'a

 

Od niedawna jestem użytkownikiem splittera RFLink600 w konfiguracji z dwiema kartami "100" i jedną kartą "600". Setki pracują w PACE'ach PVR, a "600" w NBox'ie z Enigmą. Mój problem polega na "zawieszaniu" się kart klienckich. Wygląda to w ten sposób, że w pewnym momencie obraz na TV zatrzymuje się, a po chwili gasną zielone diody na karcie splittera (świeci tylko czerwona). Pomaga dopiero wyjęcie/włożenie karty. Zjawisko występuje na obu Pace'ach i z różną częstotliwością - czasami kilka razy w ciągu godziny, czasami raz na wieczór. Nie występuje jednocześnie na dwóch dekoderach. Nie trzeba resetować serwera, wystarczy wyjęcie/włożenie karty. Próbowałem zmieniać miejsce usytuowania serwera oraz ponownie instalowałem najnowsze oprogramowanie na serwerze i kartach klienckich - bez widocznego rezultatu.

 

 

Serwis Pych'a tradycyjnie poradził zastosowanie miękkiego interfejsu...

 

 

mam ten sam problem dekoder pace pvr hd i ferguson ariva 200 combo i zawieszaja mi się obydwa spliter ten sam rflink600 karty 100 i 600 od pewnego czasu się tak dzieje czy poradziles juz sobie z tym? ??

 

:!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam ten sam problem dekoder pace pvr hd i ferguson ariva 200 combo i zawieszaja mi się obydwa spliter ten sam rflink600 karty 100 i 600 od pewnego czasu się tak dzieje czy poradziles juz sobie z tym? ??

 

:!::!::!::!:

 

Jest to chyba problem nierozwiązywalny w domowych warunkach. Czasem kilka dni jest ok , by później zawiesić się kilka razy w ciągu wieczora.

Zauważyłem, ze włączony dekoder zostawiony na noc na canal+ na drugi dzień jest zawieszony, a jeśli zostawię włączony na TVP1 HD potrafi stać kilka dni bez zawieszenia.

W jednym PACE zainstalowałem kartę przewodową, jest trochę lepiej, ale też potrafi się zawiesić.

Nie jest to raczej kwestia anteny, bo mam Triaxa 115 dobrze ustawionego i z sygnałem nie ma problemów.

 

Poprzednio używałem splitter przewodowy blue line i też był taki okres (kilka miesięcy) że dekodery się wieszały, a po pewnym czasie usterka ustała i zawieszeń nie było.

Chyba nic nie da się zrobić. Serwis Pycha w tym temacie nie jest w stanie nic zrobić - poza radą z miękkim interfejsem. Na innych forach też brak pomysłów. Ogólnie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce zakupic miekki interfejs nie wiem czy jest sens? Podłączyłem nawet inna antene do serwera ale tez nic nie daje. Zastanawia mnie jedno jestem urzytkownikiem tego splitera ok 3 lat i wczesniej nie miałem tych problemow. Zaczeło mi sie to dziac od pewnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam ten sam problem dekoder pace pvr hd i ferguson ariva 200 combo i zawieszaja mi się obydwa spliter ten sam rflink600 karty 100 i 600 od pewnego czasu się tak dzieje czy poradziles juz sobie z tym? ??

 

:!::!::!::!:

 

Jest to chyba problem nierozwiązywalny w domowych warunkach. Czasem kilka dni jest ok , by później zawiesić się kilka razy w ciągu wieczora.

Zauważyłem, ze włączony dekoder zostawiony na noc na canal+ na drugi dzień jest zawieszony, a jeśli zostawię włączony na TVP1 HD potrafi stać kilka dni bez zawieszenia.

W jednym PACE zainstalowałem kartę przewodową, jest trochę lepiej, ale też potrafi się zawiesić.

Nie jest to raczej kwestia anteny, bo mam Triaxa 115 dobrze ustawionego i z sygnałem nie ma problemów.

 

Poprzednio używałem splitter przewodowy blue line i też był taki okres (kilka miesięcy) że dekodery się wieszały, a po pewnym czasie usterka ustała i zawieszeń nie było.

Chyba nic nie da się zrobić. Serwis Pycha w tym temacie nie jest w stanie nic zrobić - poza radą z miękkim interfejsem. Na innych forach też brak pomysłów. Ogólnie lipa.

 

 

Chyba znalazłem przyczyne zawieszania sie splitera greeneightsystem!!!

 

Zmieniłem zasilacz i jak narazie zadnej zawiechy!!!

poprzedni zasilacz tj od splitera grzeje sie strasznie az parzy nie wiem czy w twoim przypadku jest tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...