Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem rozczarowany działaniem Clone+... Przez pewien czas było w porządku, aż naglę zaczął zatrzymywać obraz czy po wsadzeniu karty pisało na telewizorze "proszę włożyć kartę". Na wstępie powiem, że mam stary dekoder cyfry + - kenwood i nowy Pace HD PVR 500GB. Problem ze splitterem jest zazwyczaj wieczorem tak jakby nie mógł przekazać "informacji" tym dwóm bezprzewodowym kartom. Robiłem aktualizacje i dalej to samo. Czy odległość 6m na linii prostej bez przeszkód to aż taki problem dla niego...?

 

Ktoś miał podobną sytuacje?

 

P.S Czy może to być wina tego, że te chipy na kartach są zarysowane? nie wiem głupi powód, ale po tych "oczywistych" powodach czepiam się takich głupot. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja to kupowałem to mieli "tylko" Clone+ (dałem się nabrać, że droższe to lepsze). No ale jak wspomniałem wcześniej było wszystko w porządku. Jeden dekoder był w odległości 6 m, a drugi na 2 piętrze. Nie wiem co nagle się stało. Może zakupie ten splitter divISO i jednym pociągnę kablem, a drugi musi być bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze przesadzilem 70 metrow, ale ponad 50 m napewno jest. Spliter mam w jednym rogu domu na dole, kablami po scianach na zewnatrz (2 sciany po 18 metrow + przejscia przez sciany) no i sie uzbiera. 100 m kabla zuzylem na podlaczenie 4 pomieszczen. Jak narazie mi nie dziala. Mam Spliter v.8 na PICu, teoretycznie powinien isc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszałem że Cyfrę+ można rozdzielić na 2 tv z jednej karty. Mam 2 tv i dekoder Pace DSR2221. I nie chodzi mi tu o ten pakiet cyfry + w którym dają 2 dekodery i 2 karty. Może ktoś ma jakieś info dotyczące tego?

 

Czytałem coś o splitterze ale jak to podłączyć do dekoderów. Na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem coś o splitterze ale jak to podłączyć do dekoderów. Na jakiej zasadzie to działa?

 

Jeżeli chce się oglądać różne programy z cyfry+,to generalne oprzyrządowanie jest identyczne,tzn. dwa(lub więcej) telewizory,dwa(lub więcej) dekodery i konwerter z dwoma(lub więcej) wyjściami.W wypadku splittera kupuje się takowe urządzenie z kartami, przewodowe lub bezprzewodowe i podłącza wszystko.W wypadku usługi multiroom otrzymuje się drugą kartę,za którą płaci się miesięczny haracz.Wybór zależy od różnych okoliczności,ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki splitter na allegro za 129 zł 17 ludzi kupiło( pisze to bo link usuneli). Nie wiem czy mogę kupić bo nie wiem czy by mi to działało. Jak sprawdzić jaką mam karte cyfry+ bo podobno tylko jakieś tam obsługuje.

A jaki koszt jest kupna i wszystkiego do tego splittera jeśli mam na razie tylko 1 dekoder cyfry?

I jakimi kablami to łączyć? np.Skrętka? z jakim wtykiem? rj..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się jaki to jest splitter bo w domu mam taki sam. Jeśli już to chodzi chyba o model dekodera z którym ma współpracować karta kliencka. Lista tunerów powinna byc na stronie sprzedawcy. Drugi tuner musisz sobie kupić oprócz tego wymiana konwertera na Twina w przypadku dwóch tunerów lub Quada w przypadku czterech. Splitter z tunerami łączysz "plaskim" czterożyłowym przewodem telefonicznym z końcówkami RJ 1. Metr takiego przewodu kosztuje około 1 zł lub skrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A innego z C+ (oprócz sagemcoma HD) lub dowolnego innego z wolnego rynku najlepiej z czytnikiem - jest tego kilkaset modeli co najmniej i rozpiętość cenowa jest tak duża, jak ilość modeli.

Konwertery na 3 wyjścia - brak, sa na 2 lub 4, 8 .

Reszta to czytanie, czytanie, czytanie bo było to setki razy opisywane, ale jak zwykle łatwiej 2 linijki napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszło nowe oprogramowanie dla CLONE+, wiadomo co wprowadza (patrzę tutaj gł. pod kątem SAGEMCOM HD)?

Poprawiono między innymi komunikacje z tunerami Fergusona. Jakieś 2 tygodnie temu napisałem do PYCH, ze Clone + ma problemy z komunikacją z Fergusonami na oprogramowaniu 3.1. Teraz na stronie pojawił się soft 3.2, który ma ponoć tę wadę usunąć. Zobaczymy jak wgramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyszło nowe oprogramowanie dla CLONE+, wiadomo co wprowadza (patrzę tutaj gł. pod kątem SAGEMCOM HD)?

Poprawiono między innymi komunikacje z tunerami Fergusona. Jakieś 2 tygodnie temu napisałem do PYCH, ze Clone + ma problemy z komunikacją z Fergusonami na oprogramowaniu 3.1. Teraz na stronie pojawił się soft 3.2, który ma ponoć tę wadę usunąć. Zobaczymy jak wgramy.

Z Fergusonem FK 6900 nadal nie działa.[zawiesza się ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...