Skocz do zawartości
  • 0

Hotbird jest, a Astry nie ma (Opticum 4060CX + Monoblock)


Caris
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Przejdźmy do rzeczy... Mam tuner Globo Opticum 4060CX Plus + Antena Famaval 85 cm + Monoblock Blue Line JSB12 Single.

 

Ustawiłem antenę i kanały z Hotbirda mi działają, a na Astrze 19,2E nie ma sygnału i przy wszystkich TP wychodzi "Failed"... a przecież jak ustawi się monoblock to Astra sama powinna "wskoczyć". Będąc za anteną mam złapane za lewą trąbkę.

 

Chyba chodzi o ustawienie portów... mógłby mi ktoś powiedzieć jak je ustawić?

 

Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chyba zrobię tak, że kupię uchwyt, konwerter, DiSEqC i ustawię normalnie Astrę.

 

Ale taki przrzełącznik DiSEqC firmy OPTICUM to na pewno będzie działał z tunerem OPTICUM :D

1816873623

 

1. Czy można mieć przełącznik z 4 wejściami LNB z tym, że do dwóch miałbym podłączone LNB, a do pozostałych dwóch na razie nie? bo zostawiłbym je na dalszą rozbudowę...

 

2. A co myślicie o takim uchwycie:

 

1799022542

 

...czy na nim Astra sama "wskakuje" od razu?

 

3. Można mieć dwa konwertery różnych firm?

 

4. Czy Golden Interstar to dobra firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne, możesz mieć różne konwertery, ja Ci sugeruję od razu wziąć jeszcze jeden konwerter i ustawić Astrę 2. Wtedy antenę ustawiasz na Astrę 1 i zezujesz HB i Astra 2.

 

Ja używam z tunerem Opticum takiego przełącznika.

1801176268

 

Nie ma on niestety osłony przed deszczem i trzeba ją sobie samemu dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CRSMTH

A sprawdzałeś gdzieś czy tamten monoblock jest sprawny? Bo mnie się wydaje, że nie.

Dobrze, że zdecydowałeś się na układ zeza. To daje nowe możliwości. Możesz dołożyć konwerter na Eurobirda 9 9st. E.

Doklejasz konwerter do konwertera og HB z lewej strony patrząc zza anteny. Bo na Thora to chyba druga antena byłaby potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znowu odkupuję temat, bo nie miałem czasu na bawienie się z tą instalacją SAT. ;)

 

Chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu z monoblock'iem, na forum Golden Interstar'a pewien ''użytkownik'' miał taki sam problem jak ja tj.:

 

1. Gdy DiSEqC w tunerze wyłączony: Hotbird jest, Astry nie ma;

2. Przy prawidłowych ustawieniach DiSEqC - Hotbird 2/2 (B), Astra 1/2 (A): Hotbirda nie ma, Astry nie ma;

3. Przy Hotbird 1/2 (A), Astra 2/2 (B): Hotbird jest, Astry nie ma;

 

Po czym Admin forum odpowiedział: :)

 

Więc moim zdaniem masz tak ustawioną antenę, że "główny" konwerter (ten w uchwycie) nie odbiera Hot Birda. (...). Twoje ustawienie anteny świadczy o tym, że zezuje Ci Hot Bird, a główny patrzy "w kosmos".

Włącz dla Hot Birda LNB2, włącz jakiś kanał FTA z HB, stań za anteną i przesuń ją w poziomie (pionu nie musisz ruszać) w prawo, o jakieś 1-1,5cm. Jak się pojawi obraz/sygnał, włącz dla Astry LNB1 i zobacz czy jest ok.

(...)

 

...i to co napisał się sprawdziło, więc spróbuję tak zrobić. Oby to zadziałało także u mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Astra już działa dobrze koleś pisał najpierw ustawić porty na hotbirdzie i dopiero ustawiać antenę. ;)

Chociaż może kiedyś monoblocka zamienię na tego zeza co kupiłem, bo można więcej % jakości wycisnąć, chociaż nie jest źle, bo mam 80% jakości. :)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...