Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mario1980

właśnie chodzi o to, że wypuścili model bez dvb-t, aby każdy miał wybór co chce i za ile chce......

220 combo? mnie się podoba i USB z przodu mi nie przeszkadza - o gustach nie dyskutuje się :)

 

Dokładnie, wygląd jest sprawą gustu, ale już brak USB z tyłu uniemożliwia zamknięcie przedniej klapki po podpięciu dysku a to na pewno nie dodaje uroku dekoderowi. Najlepszym wyjściem byłoby USB z przodu (na pendrive-a) jak i z tyłu (na dysk zewnętrzny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz ten eksperyment to podziel się widzą na forum :D bo strasznie jestem ciekaw :D A i czy jesteś pewny że po u[beep]u na 100% kabelkiem podniesiesz tego tunka??????

Ten model ma 8MB Flash. Taki soft po prostu nie wejdzie do 4MB flasha dekodera Ariva 100/100E/200/120/220. Jest trochę inna organizacja flasha i nie ma miejsca, żeby wcisnąć soft i chociażby listę w 4MB pamięci.

 

Bootloader zajmuje znacznie więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nabyłem to cudo o nazwie ariva 102 i nie polecam nikomu dobrze ze zostawiłem sobie starego prv 9000 bo mam na czym teraz tv oglądac.

Ale od początku kupiłem tuner ze wzgledu na mozliwość oglądania przez niego kanałów HD z astry (angielskich) ale to porażka tuner tak zacina na BBC HD ze potem po przełączeniu na kanały sd pisze ze brak obrazu i trzeba go wyłączyć.Nie wiem co to za procek tam siedzi ale stary prv 9000 chodzi dwa razy szybciej.Nie będę się z nim więcej męczył idzie na aukcje aja szukam czegoś innego w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nabyłem to cudo o nazwie ariva 102 i nie polecam nikomu dobrze ze zostawiłem sobie starego prv 9000 bo mam na czym teraz tv oglądac.

Ale od początku kupiłem tuner ze wzgledu na mozliwość oglądania przez niego kanałów HD z astry (angielskich) ale to porażka tuner tak zacina na BBC HD ze potem po przełączeniu na kanały sd pisze ze brak obrazu i trzeba go wyłączyć.Nie wiem co to za procek tam siedzi ale stary prv 9000 chodzi dwa razy szybciej.Nie będę się z nim więcej męczył idzie na aukcje aja szukam czegoś innego w HD.

 

Mogłeś przeczytać opinie o tych dekoderach - bardzo dużo osób narzeka na różne rzeczy.

Procesor Ali M3602.. on jest bardzo dobry, ale sprawę psuje oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesiądę się z mojej Arivy 200 HD na 202E. Jak na razie porównując te 2 modele to na korzyść 202E przemawia:

- 2 usb (w tym jedno z tyłu),

- odtwarzanie dvix,

- szybszy procesor,

- obraz 1080p,

- obsługuje adaptery USB WiFi 802.11b/g/n oparte o procesor Ralink Rt5370.

Czy Ariva 202E ma jakieś minusy? Nie korzystam z żadnych sharingów, spliterów, podłączeń pod LAN itp. po prostu tuner podłączony tylko pod tv i podłączony do tunera dysk zewnętrzny.

Tylko jedna kwestia nie daje mi spokoju. Niektórzy piszą o gorszym rozmytym obrazie na kanałach SD. Czy ktoś jeszcze to może potwierdzić?, czy to tylko indywidualne przypadki? czy występuje to na wszystkich kanałach SD? czy tylko na kilku? na jakich? Jeżeli tak faktycznie jest, to chyba kolejne softy powinny załatwić sprawę? Jak sądzicie? Trzeba jeszcze trochę poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kanałami SD to już różne zależy od bitrate, na niemieckich jest lux a na polskich to już zależy, i też dużo zależy od ustawień tv, bo jak ktoś bazuje na fabrycznych ustawieniach to nie zawsze będzie git obraz,

miałem 220combo i teraz mam 202E to nie widzę różnicy na SD, a na HD jest mała poprawa na korzyść 202E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zakupiłem Arive 102 E i do działania programów SD czy HD nie widze problemu nic nie zacina, jakos SD jak przedmówca na polskich różnie . Natomiast problem tego tunera to często wyskakujący komunikat " brak lub słaby sygnał" na jednym z forum była informacja że dystrybutor nakazał wycofania serii Arivy 102 E - wynika że musi posiadać błąd konstrukcyjny - jutro będe wyjaśniał sprwę z serwisem bo to bardzo denerwujący problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem ten tuner i niestety ma on problem z modułem TNK HD. Po jakimś czasie przy przełączaniu kanałów moduł się zawiesza (nie można wejść w opcje konfiguracji modułu w tunerze). Aktualizacja oprogramowania tunera nie naprawiła problemu. Pomaga wyłączenie i włączenie tunera za pomocą pilota ale nie musze pisać, że jest to denerwujące. Dodatkowo dodam, że w czytniku mam kartę cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ariva 202E ma dwa wejścia USB. Co się dzieje jak pod te dwa wejścia USB podłączymy dwa dyski? np. z tyłu duży dysk 3,5' z własnym zasilaniem, a z przodu pendrive? Czy tuner widzi obydwa dyski? czy jest możliwość wyboru dysku (np. tak jak w laptopie)? na który dysk nagrywa jak są dwa podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 202E ma dwa wejścia USB. Co się dzieje jak pod te dwa wejścia USB podłączymy dwa dyski?

 

Odpowiedź znajdziesz na pierwszej stronie instrukcji obsługi, która jest

dostępna tutaj: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1267/

 

"... 5. Tylko jeden z dwóch portów USB może być używany w tym samym czasie! ..."

 

Ale to chyba trochę na wyrost napisali, bo po wpięciu dwóch dysków jest w odtwarzaczu pod białym

klawiszem opcja przełączania między pamięciami. Z obu pomięci wszystko mi działało.

Clipboard01.jpg

 

W menu informacji o dysku można ustawić, na który dysk ma robić nagrywanie i timeshift.

Clipboard02.jpg

 

Myślę sobie, że będzie to dobrze działało tylko przy dwóch dyskach i tylko jeśli każdy będzie miał własne zasilanie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...