Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale z wpisu @uatab wynika, że problem jest tylko w nagraniach. Zakładam, że przy oglądaniu "live" jest wszystko ok. Czyli wina modułu raczej odpada.

 

[...] Wszystko chodzi pieknie, az do momentu kiedy chce odtworzyc jakis mecz. Wtedy obraz wyglada tak jakby byl zamazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @maniek357 może mieć rację. O tym akurat nie pomyślałem. Pewnie dlatego, że ja nie jestem abonentem nc+ i nie mam CANAL+. ;)

Z tego, co pamiętam to ten model Fergusona do nagrywania wymaga nośnika o prędkości zapisu min. 9 MB/s. Im nośnik jeszcze szybszy, tym lepiej.

W ogóle do nagrywania polecam bardziej zastosowanie zewnętrznego twardego dysku na USB, niż pendrive. Ja też kiedyś do tego używałem pendrive, ale szybko zamieniłem go właśnie na zewnętrzny twardy dysk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przycina na transponderze 11411

 

Posiadam Arivę 202E i kartę Cyfry+ Cameleon. Od kilku tygodni mam czasami przycinki na transponderze 11411 (kanały Canal+ Seriale, Film, Family). Siła sygnału 85%, jakość sygnału 75%. Na innych transponderach za Canal+ np. 11278, mam taką samą siłę i jakość sygnału i tam nic nie przycina, czyli antena jest ustawiona prawidłowo.

Soft mam dość stary 1.21B7 z 02.2013, ale nigdy nie było problemów, więc nie wgrywałem innego. Nie dzielę w domu sygnału, korzystam normalnie tylko z 1 tunera, zawsze wszystko chodziło dobrze, a teraz takie przycinki. Puszczałem przeszukiwanie tego transpondera 11411, ale to nic nie dało.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Podjąłem próbę podłączenia 202E do kina domowego i chciałbym ewentualnie potwierdzić, czy rzeczywiście taki sposób nie przyniesie 100% rozwiązania.

 

Mianowicie zapętliłem 3 urządzenia 3 kablami:

OPTYCZNY ___ kino domowe -> TV LG

HDMI ___ TV LG -> tuner 202E

HDMI ___ TV LG -> kino domowe

 

Czyli brak połączenia bezpośredniego OPTYKIEM pomiędzy tunerem, a kinem domowym.

 

Po zmianie ustawień w TV dźwięk poszedł z tunera na głośniki kina domowego, ale w formacie 2.1, czyli 50% sukcesu (sprawdzone na audycji typowo 5.1 w Animal Planet, czy Canal+, gdzie WifiBox+ odbierał dźwięk 5.1).

 

Czy ktoś mógłby to potwierdzić, że więcej nie da się zrobić?

Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawień w TV dźwięk poszedł z tunera na głośniki kina domowego, ale w formacie 2.1, czyli 50% sukcesu (sprawdzone na audycji typowo 5.1 w Animal Planet, czy Canal+, gdzie WifiBox+ odbierał dźwięk 5.1).

 

Spróbuj przestawić format dźwięku w Arivie: menu -> ustawienia systemowe -> system TV -> dźwięk cyfrowy -> zmienić z LPCM Out na Bitstream Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Korzystam z dwoch Fergusonow Ariva 202E. Bardzo czesto nagrywam programy/mecze, ktore pozniej odtwarzam sobie na komputerze. NIestety nie moge dojsc, od czego zalezy, czy nagranie jest dzielone na kilka plikow (np. 000.ts, 001.ts, 002.ts), czy jest w jednym pliku (000.ts). 

Wydaje mi sie, ze ustawienia w obydwoch dekoderach mam identyczne. Jednak jeden dekoder dzieli nagrania na kilka plikow, drugi nie. I jest to niezalezne od dlugosci nagrania. Jeden dekoder zawsze robi jeden plik, ktory ma zazwyczaj okolo 10-13 GB (przy nagraniu 2-3 godzin), natomiast drugi dzieli nagrania na pliki o wielkosci ca. 4,5 GB. 

 

Czy ktos ma Jakis pomysl, gdzie to sie ustawia?

 

Pozdrawiam

Dziekuje

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu tunera już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie FAT32 max 4 GB

Ograniczenia nie ma w NTFS praktycznie.

 

 

W moim Fergusonie Ariva 202E też swego czasu występował ten problem, że mimo sformatowania nośnika w systemie NTFS, tuner nadal dzielił nagranie na pliki po 4GB każdy.

Jednak po jakimś czasie, chyba za sprawą którejś aktualizacji oprogramowania, problem ten u mnie zniknął. Obecnie każde nagranie u mnie ma wielkość pliku taką, jaka powinna być (czyli nawet i większą, niż 4GB) i zawsze jest w "jednym kawałku". :)

 

 

Najlepiej to dekoder z linux - ext4 w sumie i będzie ok :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sumie to moja chyba tak.

Dawno temu na jednych z pierwszych wersjach oprogramowania, rzeczywiście zdarzało się, że czegoś tam nie nagrała.

Nie mniej, zawsze staram się tak programować nagrania, aby nie były na styku z czasem zakończenia poprzedniego, a startem nowego, ustawiam przynajmniej jedną minutę przerwy.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie jest OK, choć w przeszłości kilka razy zdarzyło mi się, że nagranie zaprogramowane z timera nie nagrało się. Innym razem miałem też przypadek, że nagranie, co prawda, rozpoczęło się, ale w którymś momencie samo się zatrzymało (na długo przed zaplanowanym czasem zakończenia nagrania), co spowodowało oczywiście zniszczenie zaprogramowanego wcześniej nagrania. To jednak było już dość dawno temu. Nie wiem, od czego to zależy i co jest przyczyną takiej sytuacji. Przez ten czas oprogramowania w moim tunerze nie zmieniałem. Obecnie wszystko jest OK.

 

Ja z kolei w moim Fergusonie Ariva 202E mam zgoła inny problem:

Posiadam też moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, który używam w tym tunerze. Generalnie wszystko jest OK, moduł ten działa w moim tunerze poprawnie, wszystkie kanały, do których mam dostęp, dekodują się itp., jednak od jakiegoś czasu dzieje się coś takiego, że po włączeniu tunera (również automatycznym, z timera, gdy ustawione jest nagrywanie), dany kanał po jakimś czasie nagle przestaje się dekodować, na ekranie wyświetla się komunikat "zakodowane". Następuje to nie od razu, a zazwyczaj po upływie kilku, a częściej nawet kilkunastu minut od włączenia się tunera. Sprawdziłem to raz z ciekawości i gdy w takiej sytuacji wszedłem w menu modułu i menu karty kodowej to zauważyłem, że moduł "nie widzi" numeru karty. Pomogło wówczas wyjęcie karty z modułu i jej ponowne włożenie. Z początku podejrzewałem, że to może być coś nie tak z modułem CAM lub z samą kartą (posiadam też Multiroom od Cyfrowego Polsatu, w którym co jakiś czas trzeba przekładać kartę z modułu CAM do dekodera dodatkowego celem jego odblokowania), jednak obecnie co do tego mam pewne wątpliwości, ponieważ przedwczoraj, gdy znowu u mnie takie coś się stało to, nie ruszając w ogóle karty, ani samego modułu CAM, wyłączyłem po prostu tuner pilotem do stanu czuwania (stand-by), następnie włączyłem go ponownie i... wszystko znowu było OK. Kanał znów poprawnie się zdekodował. Potem, gdy wszedłem w opcję PVR, aby pooglądać coś nagranego z dysku i po zakończeniu oglądania powróciłem znów do poprzednio oglądanego kanału "na żywo" to znów kanał ten nie chciał się zdekodować (na ekranie komunikat "zakodowane") i się okazało, że moduł CAM znowu "nie widzi" karty (w menu modułu CAM brak widocznego numeru karty). Ponownie pomogło wyłączenie tunera do stanu czuwania i jego włączenie, bez ruszania modułu CAM, czy karty. Nie wiem, co jest grane. :shock::/ Nie wiem, co o tym myśleć. Myślałem już o wymianie w APS-ie modułu CAM Cyfrowego Polsatu na nowy, jednak w tej sytuacji mam wątpliwości, czy to faktycznie moduł szwankuje, czy jednak mój tuner i czy taka wymiana modułu CAM w ogóle pomoże... :roll: Ta sytuacja bardzo mnie irytuje, bo utrudnia, a wręcz uniemożliwia korzystanie mi z funkcji nagrywania audycji z timera. Wówczas jest ogromne ryzyko i prawdopodobieństwo, że nagranie zostanie przerwane i tym samym zniszczone na skutek "zerwania się" dekodowania nagrywanego kanału. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...