Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko odnośnie ustawiania obrazu w tym dekoderze,posiadam tv Sharp Aquos 37' full hd,jaki mam ustawić obraz żeby nic nie przycinało i wszystko było ok? 1080p 50 może być? Próbowałem 1080p 60 ale wtedy tak jakby obraz był w zwolnionym tempie.Co oznacza ta ostatnia funkcja tam? Co ona daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAL 25kl/s 50Hz

NTSC 30kl/s 60Hz

 

ustaw 1080p 50

Pytanie odnośnie odtwarzania filmow Hd (mkv). Czy u was tuner radzi sobie z wiekszoscią filmów? Nie przycina? Chodzi mi głownie o 720p bo wiadamo że 1080 to raczej nie pojdzie na takim procku... Co z napisami? jesli bedą srt to odtwarzane są poprawnie?

U mnie na 202e wszystkie mkv jakie mam odtwarza bez najmniejszego problemu. 480p, 720p i 1080p, tylko z tym ostatnim to i tak mi chyba TV skaluje na 720p bo mam tylko HD ready.

Napisów srt nie czyta, a właściwie ich w ogóle nie widzi/rozpoznaje, sam sprawdzałem.

Z napisów chyba tylko txt, ale nie jestem pewien. Trzeba się będzie chyba ratować ''scaleniem'' napisów z filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Jestem już właścicielem arivy 202e i ta ze spliterem serverRFlink 100 firmy pych śmiga aż miło. Chcę natomiast na drugi TV kupić arive 102e i teraz moje pytanie jest następujące, czy nadal są problemy w tych tunerach ze spliterami, czy zostało to wyeliminowane nowymi softami zarówno w spliterze jaki samym tunerze ? Z gór dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Jestem już właścicielem arivy 202e i ta ze spliterem serverRFlink 100 firmy pych śmiga aż miło. Chcę natomiast na drugi TV kupić arive 102e i teraz moje pytanie jest następujące, czy nadal są problemy w tych tunerach ze spliterami, czy zostało to wyeliminowane nowymi softami zarówno w spliterze jaki samym tunerze ? Z gór dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

W takim układzie nie potrzebujesz nawet splitera. Oba maja funcję multiroom i też śmiga. Kwestia przeciągnięcia kabli. Ewentualnie dokupienia Wi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest w sprzedaży takie urządzenie: "Adapter WiFi USB do Ferguson ARIVA 102E 202E 52E" mam w domu WiFi, czyli co? będę miał w dekoderze internet ? będę miał połączenie bezprzewodowe z komuterem ? myślę i myślę i głupi jestem. Jeśli ktoś wie do czego to służy bardzo proszę o podpowieź zanim to kupię. Tylko proszę mnie nie opiepszać że zadaję głupie pytania, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj zakupiłem ten dekoder i trochę z nim posiedziałem i oto moje obserwacje.

 

Mam Spliter AVR Maxx, nie aktualizowany od 2 lat. Włożyłem kartę i po 1 sek wszystko zatrybiło. Wgranie listy Cyfry+ trwało jakieś 5 min ale poszło jak po maśle. Co do obrazu HD to nie mam zastrzeżeń. Obraz jest gładki ładnie wygląda i jest 100% lepszy od każdego dekodera SD. Czasami łapał mi zwiechę na jakieś 5 sek (gubił sygnał karty)i ruszał dalej, ale po zmianie taktowaniaz 6 na 3,6 MHz problem zniknął. Dekoder to rakieta w porównaniu do poprzednich które przerabiałam (Sagem SD, Pace PVR, Pace 2221, Sagemcom DSI87, Ferguson FK 6600). Wykonanie ładne i estetyczne. Co do grzania o którym czytałem wcześniej to nie zauważyłem aby była tragedia. Z nagrywaniem wiele wczoraj nie podziałałem ale działa dość sprawnie. Trochę gorzej wyszło z planowaniem bo Ferdek nie wyświetla listy na cały tydzień tylko trzeba sobie ustalić datę, godzinę i długość nagrania ( w Pace wybierało się program z listy i samo się ustawiało), niestety po nagraniu kilku testowych minut pliku nie dało się odtworzyć. Jeżeli nagrywam na żywo to nie ma tego problemu. Z tym jeszcze dzisiaj będę kombinował to napiszę co i jak. Dekoder uruchamia się dobre 10 sek ale osobiście mi to nie przeszkadza. Pilot osobiście podoba mi się. Ogólnie za 244 pln uważam że spoko sprzęt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące listy kanałów w tym dekoderze, po ustawieniu kanałów w programie Editor(ze strony producenta) mam poukładane programy ale nie tak jakbym chciał, układają się po kolei ale nie numerują się, dlatego np. Eurosport na swojej liście mam na 80 miejscu ale wpisując 80 pilotem wyskakuje mi Planete HD. Czy da się zrobić aby one też się numerowały odpowiednio??

 

Mam najnowszy soft ze strony producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...