Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, mianowicie od tygodnia jestem wlacicielem dekodera ferguson ariva102e uzywam go w Cyfrze do multiroomu.

Problem polega na tym ze jakosc obrazu kanalow sd jest dramatycznie slaba(kanaly hd odbieraja bardzo ladnie)obraz sie rozmazuje co widoczne jest najbardziej podcza ogladania meczow(jest to praktycznie niemozliwe).Porownywalem jakos obrazu u znajomego ktory posiada rowniez dekoder z cyfry SAGEMCOM DSI87 HD i u niego jest znacznie lepszy.Dodam tylko ze sila sygnalu w moim przypadu to 85% a jakosc 74%, wine ze strony telewizora tez raczej wykluczam poniewaz telewizja z UPC ktorą do niedawna posiadalem tez dzialala bardzo plynnie.Wie ktos moze czy istnieja jakies ustawienia dekodera ktore moga rozwiazac ten problem?moze jakies inne sugestie?

Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ustawione wyjście 1080i/50? czy może 720p/50, a 102e nie jest na Ali a na M3606 i to jest procesor 8MB, a Ali jest 4MB,

dobra jakość kanałów jest na tvn24, tvn, canal+, a juz na tvs, polo tv juz jest kiepska, wszystko zależy od bitrate i ustawień tv vs stb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich!

Jestem nowy na Forum, wiec nie bierzcie mi za zle, gdy zadam glupie pytanie.

Chodzi mi o Arive 102E.

Ferdki znam i lubie od lat. Mam jeden stary AF (odbior tylko SD) i Arive 120 Combo, z ktorej jestem ogolnie zadowolony, ale zdarzaja sie czesto klopoty we wspolpracy ze spliterem Clone +, szczegolnie na kanalach HD. Splitter i Arive update'owalem, ale to nic nie daje. Ostatnio znudzony tym nawet ze splitera zrezygnowalem i kurzy sie w szafie. Biegam, w zaleznosci od potrzeb, z karta od jednego dekodera do drugiego i teraz mysle o wykupieniu multiroomu.

Chcialbym jednak jeszcze poprobowac i zamienic arive 120 Combo na Arive 102 E, ale wystraszyly mnie Wasze posty o problemach wlasnie we wspolpracy ze spliterami. Bedzie jeszcze trudniej niz dotychczas? Czemu na SD wszystko smiga, a na dekoderze HD piksluje, mrozi i wiesza sie?

Dzieki za ewentualna pomoc! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juri a co to za procesor może Intel czy AMD ?????

 

>>>>> http://embedded-computing.com/worlds-set-top-box-market może coś jeszcze ci podać

Strona producenta ( China ) >>> http://www.alitech.com/index.php?option ... 0&Itemid=8

 

 

@franco78 piernik nie ma nic do wiatraka , mam kilka tunków w tym 1 C+ ( i na nich dam przykład ) Sagemcom 87 Hd który jest na linux i ma nowszy procesor i obraz jest wyśmienity ......

 

Miałem A200 zaraz na początku jak wyszła i po pół roku olał mnie servis i poszła w szrot , teraz wziołem dla dziecka A102E bo działa na niej divix a moja mała ogląda na nim bajki z dysku ( przynajmniej pozbyłem się dvd i zagracania miejsca ) obraz już próbowałem we wszystkie strony i to nic nie da jedyne polepszenie jest na By Source i nic pozatym ...

 

@Francek tunery HD wymagają precyzyjnie dostrojonej anteny i min. 80cm czasze ( nie ma bulwesji ale są niektórzy co maja chopla na punkcie tej firmy)

 

Pozdrawiam ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczosc wideo mam ustawioną na 1080i_50.

Jestem kompletnym laikiem stad pytanie:jak wylaczyc to podwojne skalowanie((czy to jest to samo co filtr zakłócen cyfr. oraz redukcja zakłóceń MPEG)?Ew. jeszcze pytanie odnoszace sie do ostatniego postu jak ustawic BySource?

Posiadam telewizor marki Samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

dziekuje za wskazowke; antene 80. mam. ferdek jeden i drugi chodzi na niej bez zarzutu (no, czasem sie wieszaja, jak to kazdy komputer lub telefon). Problem jest ze spliterem na HD, bo prz SD jest okej. Albo wystawie spliter na allegro, albo arive 120 combo i wezme 102E, jesli ktos ma doswiadczena z tym osattnim modelem pod katem spliterow to bede wdzieczny za hint. Ja lepszego sprzetu nie potrzebuje. Obraz SD i HD na moim soniaku 46 cali jest wiecej niz akceptowalny; az takim 'monetarysta' i perfekcjonista to ja nie jestem, by tysiac zlotych na dekoder wydawac; a ze ferdki lubie, to fakt. Raz jeszcze dziekuje za odpowiedz! Jesli ktos moze pomoc, to dziekuje. Jesli nikt, to tez dziekuje! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie odnośnie nastepujacej sytuacji, a mianowicie czy ktos z was ma pomysl jaki moze byc problem z odczytem karty klienckiej splitera medium IV na ferdku, pole czytnik kart CA jest nieaktywne a na karcie smiga az milo, to co wyczytalem to pozmienialem, ale ciagle mam zakdowana c+, wiec jak ktos ma pomysl to prosze o pomoc

 

zreszta z tego co wyczytalem to ten spliter nie dziala z ariva, wiec pozostaje zakup innego splitera

ktos ma pomysl jaki wybrac aby obslugiwal arive 102 e oraz pace z hdd 500 od cyfry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalszy ciag problemow z dekoderem.Co prawda po ustawieniu by source obraz juz tak bardzo sie nie rozmazuje natomiast jego jakosc jeszcze oslabla.Dodam ze ferdka uzywam w cyfrze do multiroomu.Obecny problem polega na tym ze lista kanalow dostepnych na pierwszym dekoderze tj. sagem hd jest rozna z fergusonem.Na fergusonie brakuje np. tvn HD canal+ gol HD, weekend HD a canal plus sport HD jest zakodowany, ogolnie cala lista kanalow jest inna.Po wlozeniu karty z fergusona do sagema jednak wszystko jest ok co wyklucza wadliwosc karty.Konsultant cyfry poradzil mi abym sprobowal wgrac do dekodera liste kanalow udostepniona przez jakas zyczliwa osobe....posiada ktos takową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...