Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź,

 

jak się pewnie zorientowałeś po pierwszym poście jestem zupełnym laikiem. Tłumacząc Twoją odpowiedź na mój język, chodzi o to, że nie wszystko co ma .avi w nazwie musi być odtwarzane przez moją arive... czy istniej możliwość dogrania czegoś do dekodera, tak żeby odtwarzał wszystko?

I jeszcze pytanie odnośnie napisów do filmów, czy wogóle jest opcja odtwarzania napisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mors1980

Dokładnie, tylko wymienione przez producenta kontenery i kodeki będą odtwarzane przez STB.

Odnośnie napisów 102E wspiera napisy w formacie ssa, srt i smi, pamiętaj jednak żeby zachować odpowiednią stronę kodową CP1250. Program do przerabiania napisów http://www.dobreprogramy.pl/Subtitle-Wo ... 16737.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kto mi pomoże rozwiązać mój problem.

 

Około 1 miesiąca temu wgrałem przez usb najnowszy soft ze strony fergusona.

Od tamtej pory nie jestem w stanie znaleźć TV Trwam.

Mam kanały Cyfry+ SD zaktualizowane poprzez Fatscan,z Hotbirda.

Z Astry 1 mam dodane niekodowane kanały.

Wiem, że TV Trwam nadaje z Astry 1, transporder 12604 itd.

Kanały dodaję, zamieniam, kasuję, szukam na nowo, dodaje ten transporder, mam komunikat, że ten transporder już istnieje, itp.

A TV Trwam ciągle nie ma.

 

Gdzie tkwi problem?

Konwerter typu monoblock, na Hotbirda i Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKStefan - dziękuję za rzeczową odpowidź!

 

Nie wiem, czy z napisami nadawanymi w HBO nie będzie większego problemu. Sa one nadawane w teletekście i chciałbym przed zakupem wiedzieć, czy są poprawnie odtwarzane z poziomu tunera! Jeśli ktoś ma ten tuner i dostęp do HBO (a to przecież niezły kanał), to proszę, aby to dla mnie sprawdził! Będę wdzięczny!

 

Wracając do tego, co napisałeś, RKStefan.

 

Jakiej tak naprawdę jakości mogę się spodziewać???

Jakiego softu mam używać do CYFRY+, jeśli chcę nagrywać programy i przenosić nagrania na komputer (przy czym ten soft musi być stabilny; tuner nie może się zawieszać)???

 

Zdziwiłeś mnie, kiedy napisałeś, że nagranych filmów nie można przenieść na komputer. To znaczy można, ale nagrania są zakodowane (po opłaceniu abonanemntu!!!). Nie rozumiem takiej polityki!!! Po to chciałem kupić tuner z funkcją PVR, żeby sobie nagrać kilka program w maksymalnej jakości i zrzucić to na komputer, a później na jakąś płytę DVD. Ale okazuje się, że ten tuner byłby mi do niczego nie potrzebny!!!

 

Czy zatem znacie jakikolwiek tuner z możliwością nagrywania programów z CYFRY+ i przenoszenia rozkodowanych nagrań (płacę za te programy prawie 200 zł miesięcznie!!!) na komputer??? Bo okazuje się, jak kolega RKStefan napisał, że najprostszy tuner Ferguson tego nie potrafi!!! Może znacie jakiś lepszy sprzęt do celów, które opisałem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. W przypadku Arivy atutem jest cena, niezła jakość obrazu. W zasadzie nie można się też przyczepić do funkcji PVR: nagrywa i odtwarza bez problemu. A że tylko na "sobie"... A tak na poważnie, to chyba dopiero druga wersja oprogramowania, dajmy szansę programistom Fergusona, niech się wykażą :wink: Warto uwagi zgłaszać przez formularz na stronie producenta. Mnie wprawdzie nigdy nie odpisali, ale może chociaż czytają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nagrania są zakodowane w wyniku błędów popełnionych przez programistów...

 

@lpm11 - jak zwykle wprowadzasz ludzi w błąd !

Romawiałem własnie z serwisem pytając o 102E bo chcę go kupić i powiedzieli, że

na nowym procesorze 3606 wszystkie odbiorniki nagrywają zaszyfrowany plik

mozna go odtwarzac ile się chce bez karty - czyli jest zdekodowany - ale nie mozna go przerabiac na komputerze,

bo w grę wchodza PRAWA AUTORSKIE :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nagrania są zakodowane w wyniku błędów popełnionych przez programistów...

Romawiałem własnie z serwisem pytając o 102E bo chcę go kupić i powiedzieli, że

na nowym procesorze 3606 wszystkie odbiorniki nagrywają zaszyfrowany plik

mozna go odtwarzac ile się chce bez karty - czyli jest zdekodowany - ale nie mozna go przerabiac na komputerze,

bo w grę wchodza PRAWA AUTORSKIE :read:

Firma Ferguson wymyśliła sobie ochronę praw autorskich.. Bo akurat im na tym zależy (skoro sami wypuszczają nielicencjonowane odbiorniki - mowa o systemie zabezpieczeń Seca Mediaguard - w sumie w Azji im nic nie grozi). A że coś ktoś spraprał lub miał takie widzimisię, najprościej było zasłonić się "prawami licencyjnymi". To już nie pierwszy taki numer tej firmy i (zgaduję że) nie ostatni. Jak Ty wierzysz w takie śmieszne wytłumaczenia to gratuluję.

Przypomnij sobie jak było z licencją na system Conax, na odbiorniki 100/200.

@lpm11 - jak zwykle wprowadzasz ludzi w błąd !

Błędem byłoby, gdybym powiedział że można przenosić nagrania na komputer i je modyfikować - nic takiego nie powiedziałem.

 

@normalny czy to samo się dzieje po nagraniu niekodowanego kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie to troszkę przesadzacie....

dekoder z możliwością PVR jest po to, aby zatrzymać audycję w razie potrzeby, coś nagrać itp... a Wy chcielibyście na kompie oglądać, przerabiać, cudowianki jakieś...

kupcie sobie sprzęt za 1000zł i róbcie co chcecie, a nie wymagacie od tunerka za 250zł cudów!!

wg. mnie stosunek jakości do ceny BARDZO DOBRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nagrania są zakodowane w wyniku błędów popełnionych przez programistów....

.... błędem byłoby, gdybym powiedział że można przenosić nagrania na komputer i je modyfikować...

 

@lpm11 widać (nie pierwszy raz) nie umiesz czytać ze zrozumieniem :( więc plecam lekturę: tutaj

 

napinałeś ze nagrywa zakodowane - co jest nieprawdą bo bez karty w czytniku można nagrania odtwarzać,

czyli nagrania same w sobie są zdekodowane ! a skoro nie działają metody przerabiania/odczytu na kompie

stosowane w "starych" arivach na tym nowym procesorze to tłumaczenie o ochronie PRAW AUTORSKICH może być słuszne.

 

do Conax'u się nie odniosę bo nie mam takiej wiedzy. Kojarzę tylko że Opticumy wciskają na siłę tylko z tym systemem, a za wgranie oprogramowania pod Cyfrę+ karzą sobie słono płacić w serwisie. Ja tam przymierzam się do zakupu 102E lub 202E bo w tej klasie nie ma lepszych rozwiązań pod szarik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie to troszkę przesadzacie....

też tak myślę 99,9% z nas po prostu korzysta z tego jak z wideo - mając dysk zamiast kasety.

Ot i cała różnica - kasetę też trzeba było włożyć do magnetowidu a nie na komputerze przerabiać.

 

To czy jest zakodowane czy nie mnie nie interesuje - ważne że mogę odtwarzać

wszystkie nagrania (jak pisze brain) bez aktywnej karty i tyle.

 

Ciekawe czy zrobią Combo na na tym nowym procku, co prawda niedawno kupiłem 120

ale divx, full hd, ładniejsza grafa itp. jakoś mnie kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wgrany pach ( nielegalny ) to tuner będzie tracił sygnał i nie widział wszystkich przełączników ( jeśli je masz) , na orginale jest poprawnie ...

 

do Conax'u się nie odniosę bo nie mam takiej wiedzy.

Ale ja się odniose , pierwsze modele A100 i A200 miały mieć conax ( dlatego maja logo takie na obudowie , niestety , ferguson znalazł lukę ( i myśli że zapewni mu to nietykalnośc) i pcha tunery z czytnikiem wielosystemowym )

 

Po 2 conax jest najtańszą licencja ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po pol godzinie od zalaczenia zaczyna tracic sie sygnal na programach HD a potem na wszystkich i nie idzie ogladac...

Pewnie czeka cię odesłanie do producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 1/323.html :x

 

Dokładnie, musisz wysłać do serwisu.

 

Posiadaczom proponuję mały test... ;) Oczywiście na własną odpowiedzialność ;)

Problem z brakiem sygnału występuje gdy tuner doświadcza na sobie trochę wyższej temperatury, wystarczy na kilka minut przykryć nieco otwory wentylacyjne i wówczas będzie wiadomo czy dany tuner się wysypie ;) Pierwsze "padają" np. 4Fun TV, Rebel TV, TVNy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wgrany pach ( nielegalny ) to tuner będzie tracił sygnał i nie widział wszystkich przełączników ( jeśli je masz) , na orginale jest poprawnie ...

 

wszystko mam leganie, ze strony fergusona.

 

Po 30 min traci sie sygnal, i po jakims czasie wraca. Potem znow przerywa. Szczegolnie na HD, a na zwyklych jeszcze jako tako trzymie. Choc teraz ogladam mecz i drgui raz mi padlo jak mialem na HD, przelaczylem na zwykle i dalej brak :/

 

j.... te fergusony, kasa w bloto ;/ bo ja mam czas je wysylac gdzies i czekac a liga gra i bede czekal pewnie 30 dni az zrobią. D-u-p-n-i fachowcy.

 

Przykryje te otwory i zobacze co bedzie sie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy raz korzystam z jakiegokolwiek innego tunera niż tego od cyfry i jestem kompletnym laikiem w temacie więc proszę o pomoc.

Zakupiłem Arivę 102E, podłączam do anteny, sieci i tv (przez hdmi), wkładam oryginalną kartę z cyfry (full pakiet + hd, docelowo będę miał splitter), włączam i wszystkie płatne kanały są zakodowane (czarny ekran plus napis "zakodowane", na liście mają znaczek dolara). W dekoderze cyfry wszystko oczywiście ok. Rzecz jasna możliwość źle podłączonego tunera, anteny czy źle włożonej karty odpada :wink: Trzeba coś zmieniać w ustawieniach przy pierwszym uruchomieniu czy cuś? Proszę o jakąkolwiek pomoc/radę bo jak wspomniałem na starcie jestem kompletnie nie w temacie a wcale bym się nie zdziwił, gdyby odpowiedź była zupełnie banalna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...