Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To lapek klasy podstawowej, więc coś takiego, jak RS232 to tam nie znajdziesz.

 

Co do przejściówki to tak, o taką chodzi, choć jednak z tymi tanimi rzeczami jest różnie z jakością, a te lepsze, Unitek, czy LogiLink kosztują 25-40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

mam problem z jednym z 2 dekoderów Ariva 102E, które posiadam.

Ostatnio miałem przerwę w dostawie prądu i od tego czasu TV nie widzi sygnału z dekodera po HDMI (brak sygnału).

Odpięcie kabla powoduje komunikat "odłączono kabel HDMI", czyli sam fakt podłączenia kabla TV rozpoznaje.

Kabel na pewno jest sprawny, sprawdzane z drugim dekoderem Ariva 102E i jest wszystko OK.

Sprawdzałem też pozostałe porty HDMI w TV i objawy z tym dekoderem są takie same.

Pod drugim TV objawy są również takie same.

Podłączenie przez SCART działa poprawnie. Próbowałem przełączać ustawienia w zakładce "System TV", ale nic nie dały.

Na razie nie resetowałem dekodera do ustawień fabrycznych.

 

Czy macie jeszcze pomysły, co można spróbować zrobić, zanim wyślę urządzenie do serwisu? :-)

 

Serdeczne dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, Panowie. Mam pewien problem. Otóż kupiłem sobie nowy pilot Ferguson RCU240 i moja Ariva 102E nie chce się z nim połączyć, a stary, taki sam, chodził bez problemu. Panowie, co zrobić? Potrzebny jest jakiś kod, czy coś innego? Weźcie, pomóżcie proszę, co mam zrobić, żeby ten pilot zadziałał i widział tę Arivę. Pilot nowy, diody są OK, bo się świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W dniu dzisiejszym na obu dekoderach Ariva 102E pojawił się czarny obraz (brak uprawnień). Przekładałem kartę ze splitera do obu dekoderów, ustawiałem kanał 11 i poprzez moje nc+ wysyłałem uprawnienia. Bezskutecznie, nadal brak uprawień. W menu karty CA widzę, że uprawnienia są do listopada więc nie wiem w czym problem i jak sobie z nim poradzić. Dekodery mają najnowszy firmware. Czy miał ktoś podobny przypadek? Na infolinii NC+ dowiedziałem się tylko, że również wysłali uprawnienia i mam czekać, jak nic się nie zmieni to oni nic więcej nie pomogą bo Fergusony nie są przez nich wspierane i mogą przez to być problemy z uprawnieniami.

Edytowane przez vince4all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...