Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lawrence

jakość kanałów SD w normie. Nie zauważyłem, aby była gorsza od Arivy 200.

mam LG full HD. W dekoderze ustawione 1080i/50.

Trzeba pamiętać, aby w TV wyłączyć skalowanie obrazu do tej rozdzielczości - jeśli masz taką funkcję w TV.

dotarł do mnie 102e z serwisu - jak pisałem wcześniej - brak współpracy z clone +

Działa!!!! Warto było zaryzykować:) straciłem tylko kasę za przesyłkę....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zakupilem 102E, wygralem te najnowsze oprogramowanie i .... pojawil sie komunikat ASH co oznacza:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... m-ash.html

 

ze musze wygrac poprzednie oprogramowanie czyli te ktore przed chwila wgralem. Jaka jest pewnosc ze bedzie dzialac?

 

tyle ekspertow a nikt nie umie odpisac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki, dziwne tylko ze mi to zle wgralo skoro wszystko robilem tak jak tam pisze. Chyba, ze przyszedl jakis zanik napiecia albo za szybko wyciaglem USB z Fergusona ale wg mnie czekalem dlugo i juz pisalo ASH.

 

Ale mam drugi problem. Chce sciagnac EromUpgrade.zip i pisze "Przepraszamy, przekroczyłeś dozwolony limit" ;o co teraz ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś zdarzyło się, że ten tuner po ok 30 min. działania wyświetla komunikat brak sygnału? Szczególnie na kanałach z polaryzacji V. Instalacja jest ok, na jakimkolwiek innym tunerze wszystko działa ok.

Mnie się tak zdarza, ale tylko jeżeli dekoder jest "sam" podłączony do anteny. Jeżeli w tym samym czasie pracuje inny (u mnie Ariva 120), wszystko jest OK. Wygląda na problem z zasilaniem konwertera. Czyżby kolejna seria uszkodzonych głowic :?: Dodatkowo mam problem z nagrywaniem: Bez względu na to, czy przy nagraniu jest $ czy nie, nagranie jest zakodowane :/ Za to po wgraniu najnowszego softu wyświetlacz działa już prawidłowo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to są "wybrane konfiguracje instalacji antenowych".

Pewnie wszystkie poza ich laboratorium :wink: Mnie bardziej ciekawi co to za magiczne "dostosowanie", może wymiana głowicy na prawdziwą zamiast tekturowej :lol2: Oszczędności w tym modelu doszły chyba do maksimum, blacha od spodu i z tyłu wygląda jak ocynk na garaż z czasów kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery są sprawne, ale naprawimy je za darmo. Czy to poważne?

Myślę że coś spierniczyli tylko się nie przyznają.

 

EDIT: Tak historycznie: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytania-i-odpowiedzi/odbiorniki-hd-z-serii-hf/102-jak-rozwipzaroblemy-z-czytnikiem-hd.html

 

 

"czytniki HD"

1765-96-20090311100848.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyra116 skad wiesz co pisalem, jak dobre 30 min przed twoim postem edytowalem swoj by go usunac? :) chyba , ze sie jeszcze zalapales na moja tresc :) tak wiem tv puls dziala zawsze ale chcialem dac przyklad, ze jednak pogramy jakies tam chodza a tamte nie chodziły.

 

Karta dziala, bo mam stary oryginalny dekoder z cyfry+ za 1 zł i tam chodzi, ale okazalo sie, ze w Fergusonie 102e trzeba karte odwrocic chipem w doł i ruszylo od razu :))

 

tylko czemu taka slaba jakosc obrazu :/ spodziewalem sie duzo lepszego, przeciez to jest HD a slabiutko. Mozna cos w ustawieniach pozmieniac jeszcze?

 

sile sygnalu mam na poziomie 85%, a jakosc sygnalu na 73%, telewizor LG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie roznic 50Hz od 60Hz? Mam ustawione 1080i 50Hz w dekoderze, ale to nic nie zmienia. Slyszalem ze jak jakosc sygnalu jest 90% to obraz jest lepszy.

 

NA kanałach HD mam jakosc sygnalu 20-30% i tak skacze, a na zwykłych 70%. Czemu tak sie dzieje?

 

Tragiczna jakosc, ten dekoder jest DAREMNY! Na dekoderze z cyfry+ za 1 zł, taki stary typ, nie ma HDMI tylko wejsce euro, mam lepsza jakosc niz przez tego fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie roznic 50Hz od 60Hz? Mam ustawione 1080i 50Hz w dekoderze, ale to nic nie zmienia.

Ustaw 1080i 60Hz, włącz na TV24 i zobaczysz dlaczego się wszyscy upierają na 50Hz.

Slyszalem ze jak jakosc sygnalu jest 90% to obraz jest lepszy.

NA kanałach HD mam jakosc sygnalu 20-30% i tak skacze, a na zwykłych 70%. Czemu tak sie dzieje?

Jakość sygnału w tym modelu kończy się na 77(78?)% dla kanałów z transponderów DVB-S i 85% dla DVB-S2 (tam gdzie zwykle są kanały HD).

Przy antenie 80cm powinieneś osiągać właśnie takie wyniki. Masz słaby sygnał - zapewne źle ustawiona antena.

 

ten dekoder jest DAREMNY!

a tutaj się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozważam zakup tunera Ferguson Ariva 102E. Chciałbym go wykorzystać do odbióru i nagrywania kanałów FTA, jak i tych, które opłacam w CYFRZE+. Proszę o odpowiedzi na następujące pytania:

 

1. Jak tuner sobie radzi z wyświetlaniem napisów ekranów na kanłach: CANAL+ (napisy w DVB) i HBO (napisy w teletekście - strona 777)?

Czy napisy wyświetlają się płynnie, bez żadnych, nawet najmniejszych przeszkód?

Oczekuję idealnego działania, takiego, jak na oryginalnym tunerze z CYFRY+.

Mogę się tego spodziewać po tunerze Ferguson???

 

2. Jak tuner sobie radzi z nagrywaniem i odtwarzaniem filmów (oczywiście z poziomu tunera) z napisami ekranowymi na kanałach: CANAL+ i HBO?

Czy napisy wyświetlają się płynnie, bez żadnych, nawet najmniejszych przeszkód?

Oczekuję idealnego działania, takiego, jak na oryginalnym tunerze z CYFRY+.

Mogę się tego spodziewać po tunerze Ferguson???

 

3. Jaka jest jakość materiału po przeniesieniu go na komputer?

Czy nagranie odbywa się bez kompresji tak, jak w karcie DVB?

 

PS. Gdyby ktoś mógł zrobić zdjęcia, jak wyglądają te napisy, zarówno w CANAL+, jak i w HBO, to byłbym bardzo, bardzo wdzięczny.

Oglądanie i nagrywanie filmów z napisami to dla mnie bardzo ważna rzecz.

 

Pozdrawiam.

 

Proszę, aby każdy z Was, kto posiada tuner Ferguson Ariva i ma dostęp platformy CYFRA+, sprawdził, jak działają u niego działają te opcje!!!

 

Bardzo mi na tym zależy!!! Cały czas wstrzymuję się z zakupem tego tunera, ponieważ nie wiem, jak to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak tuner sobie radzi z wyświetlaniem napisów ekranów na kanłach: CANAL+

Jak dla mnie nieźle, napisy DVB są w miarę gładkie i dość przyjemne dla oka.

i HBO

Nie mam więc nie wiem.

Czy napisy wyświetlają się płynnie, bez żadnych, nawet najmniejszych przeszkód?

Miałem kiedyś Pace PVR, i wydaja mi się podobne, ale ekspertem nie jestem i z napisów korzystam rzadko.

Oczekuję idealnego działania, takiego, jak na oryginalnym tunerze z CYFRY+.

W klasie cenowej Arivy może być ciężko :wink:

Mogę się tego spodziewać po tunerze Ferguson???

Po Ferdkach można się spodziewać dosłownie wszystkiego :lol2:

2. Jak tuner sobie radzi z nagrywaniem i odtwarzaniem filmów (oczywiście z poziomu tunera) z napisami ekranowymi na kanałach: CANAL+ i HBO?

Z nagrywaniem i odtwarzaniem a/v nieźle, napisów nie testowałem.

3. Jaka jest jakość materiału po przeniesieniu go na komputer?

Nijaka, w obecnej wersji oprogramowania wszystkie nagrania mam zakodowane, więc nigdzie poza sztuką tunera gdzie były zapisane odtwarza tylko ciemność. :/

Cały czas wstrzymuję się z zakupem tego tunera, ponieważ nie wiem, jak to będzie działać.

Może jakiś sklep w okolicy ma choćby sztukę :?: Nic nie zastąpi testu organoleptycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem wczoraj arive 102E. Jeżeli chodzi o poprawność odbioru cyfry + to nie mam zastrzeżeń. Natomiast mam 2 pytania odnośnie funkcji dodatkowych:

1. W specyfikacji dekodera na stronie fergusona jest napisane, że odtwarza pliki avi. Podpiąłem wczoraj do niego mojego dyskacza zewnętrznego (Samsung 2,5", 1TB) no i filmów w formacie avi nie chciał odpalić (nie reagował podczas wybierania filmu). Dodam, że pliki xvid czyta (z małym problemem, ale to w następnym pytaniu)

2. Drugi problem to napisy w do filmów (xvid) czy jest jakś opcja, żeby oglądając film z dysku odtwarzacz wyświetlał też napisy. Mnie się nie udało wczoraj (nazwa pliku filmowego i napisó jest taka sama).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mors1980

Widzę, że zagubiłeś się w terminologii kodek, kontener i rozszerzenie. Wymienione przez Ciebie .avi to kontener do którego możesz wrzucić dowolny kodek audio i wideo (np. divix lub xvid).

Instrukcja obsługi, strona 32:

Rozpoznawane kontenery: AVI, MKV, MPEG, MPG, M2TS, VOB, TS, TRP, MP4,

|

| -> kodek wideo obsługiwanych w kontenerach: MPEG2, XVID, H.264 (do 8 RF)

| -> kodek audio obsługiwanych w kontenerach: MP3, AC3

 

Aby sprawdzić co masz w środku polecam program http://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,P ... 13099.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...