Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że twój Ferguson dostaje ZA SŁABY SYGNAŁ. Kanały HD są nadawane z transponderów DVB-S2/8PSK, które mają większe wymagania co do siły sygnału. Dla kanałów SD siły sygnału wystarcza, dla HD niestety już nie.

 

Powody osłabionego sygnału mogą być różne. Powiedziałbym, że masz niedokładnie ustawioną antenę, ale skoro piszesz, że na drugim odbiorniku kanały HD działają, to znaczy, że niedokładne ustawienie anteny wykluczamy. Możliwe przyczyny: wadliwy konwerter, który daje słabszy sygnał na jednym z wyjść (rozumiem, że masz konwerter twin?), wadliwy kabel antenowy, wadliwe podłączenie. Gdzieś tutaj musisz szukać przyczyny. Może jeszcze być wadliwy tuner (a dokładniej wadliwa głowica odbiorcza), więc proponuję podłączyć ten tuner w innym miejscu (tam gdzie masz podłączony telewizor, na którym kanały HD działają) i zobaczyć, czy tam będą działały kanały HD na Fergusonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

miałbym prośbę: Czy mógłby mi ktoś podać ustawienia tej arrivy pod ncplus. Zrobiłem sobie aktualizację i pozmieniało mi ustawienia anteny. Wyszukuje mi programy z hotbirda ale ich nie widzi (znaczy pobiera info ale cały czas czarny ekran mam). Dziecko mnie zaraz powiesi bo bajek chce :)

Mam najtańszy konwerter na dwie satelity ale wystarczą mi ustawienia na hotbirda pod ncplus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Świąteczna aktualizacja dla Twojej Arivy!

Uprzejmie informujemy, że dostępne jest nowa wersja oprogramowania:

 

1.26B9 dla modelu Ariva 102E.

 

Nowa wersja oprogramowania systemowego wprowadza wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników oraz oddaje do użytkowania nowe funkcje. Zalecamy aktualizację do nowej wersji!

Najważniejsze zmiany w aktualnej wersji:

• poprawiono obsługę nowego API YouTube'a

• poprawiono wznawianie połączeń WiFi

• poprawiono szybkość pracy OSD

• optymalizacja wykorzystania procesora

• kolejne usprawnienia działania timerów

• poprawiono szybkość wczytywania EPG

• i inne poprawki

Instrukcję z procedurą aktualizacji oprogramowania znajdziecie Państwo zawsze w paczce z oprogramowaniem. Przypominamy, że paczkę taką należy rozpakować.

 

Soft 1.26B9 z 10.12.2014 r. do pobrania tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy u was po podłączeniu dekodera do internetu poprawiło się wyświetlanie epg? Głównie pytanie kieruję do użytkowników nc+. Z tego co mi kolega opowiadał na ich dekoderach to dużo pomaga natomiast przy fergusonie jakoś mam wrażenie, że nie wiele zmienia. Żadnej dodatkowej konfiguracji do tego nie widzę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nabyłem drugą Arivę 102E do zestawu pod SmallCard Splitter II. Niestety, nie widzi ona żadnej karty klienta. Na karcie oryginalnej działa bez zarzutu. Aktualizowałem soft, ostatecznie zgrałem na usb soft z działającego egzemplarza i wgrałem, też nie pomaga. Tak jakby w ogóle nie było komunikacji, dioda na karcie ani drgnie. Taktowanie karty ustawione na 3.6 MHz. Kartę wkładałem na każdy możliwy sposób, sprawdzałem czy na pewno styka. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

Przed chwilą dzwoniłem do serwisu Fergusona. Przemiła pani twierdzi, że to wina procesora - koszt naprawy 100 zl. Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Pytanko o wifi przy 102e.

 

Kupiłem jakieś 2 miesiące temu adapter wifi na usb dedykowany. Wszystko działało przez jakiś miesiąc. Teraz po włożeniu adaptera WIFI do portu USB łączy się z siecią, lecz po paru minutach następuje rozłączenie z siecią( w ustawieniach adapter jest widoczny, sieć tak samo tylko połączyć się już nie można), a sam adapter po wyjęciu z portu jest tak gorący, że w rękach nie da się go trzymać. Jak wystygnie i wsadzę go znowu to działa przez 2-3 minuty i znowu rozłączenie. Czy miał ktoś podobny problem?

Czy może być coś nie tak z portem USB, że tak przegrzewa adapter, czy raczej wina samego adaptera

 

 

Soft w tunerze 1.26B7 z października 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 dekodery 102E.

Mam problem z nagrywaniem na dysku zewnętrznym.

 

Posiadam dysk Samsung S2 Portable 640 GB USB 3.0

taki -> http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe ... switch_t=t

 

Na nagraniach bez względu na ich długość (próbowałem 1h, 2h, 3h) są problemy, symptom jest taki, że po powiedzmy 30-40% nagrania następuje efekt jakby osłabionego sygnały satelitarnego.

Tzn obraz zaczyna się zamrażać, pojawiają się artefakty, aż w końcu robi się całkiem czarno.

 

Wykluczyłem problem z kartą i uprawnieniami.

Co może powodować ten efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dysk jest sformatowany w NTFS pod Windowsem.

Są na nim również inne dane, ale pojemność jest jeszcze wystarczająca na nagrania.

 

Myślisz że to może być przyczyna?

Muszę znaleźć jakiś inny nośnik w takim razie i spróbować go sformatować pod Arivą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowanie dysku pod Windowsem raczej nie powinno być przyczyną. Ja do mojej Arivy 202E podłączyłem nowiutki dysk WD Elements 1TB, który już fabrycznie był sformatowany w systemie NTFS i wszystko działa poprawnie.

Ferguson nie formatuje dysku zewnętrznego w jakimś swoim, tylko sobie "znanym" systemie, jak to czynią niektóre inne tunery. Wówczas taki dysk jest w ogóle "nieczytelny" dla komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z pendrivem 4 GB.

Sformatowałem go w Arivie i całe nagranie poszło ok i nagrało się bez problemów.

Pojemność wystarczyła jednak tylko na 48 minut.

 

Nie mam za bardzo większego dysku żeby sprawdzić.

Myślałem nad zakupem kolejnego HDD żeby przeznaczyć go tylko pod nagrania, ale nie chcę robić tego w ciemno dopóki nie wiem gdzie jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Ma ktoś taki problem, że po wyszukiwaniu programów wyszukuje mi kanał NAT GEO WILD HD P zamiast w tym miejscu NAT GEO WILD HD, ta litera "P" po co ona jest skoro ten program nie działa i trzeba ręcznie przenosić kanał na odpowiednie miejsce? Dodam, że nie zawsze tak jest po nowym wyszukiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transponderze NatGeo Wild HD jest wyszukiwany dwa razy, raz jako "Nat Geo Wild HD" i drugi raz jako "Nat Geo Wild HD PL", ale ta druga kopia ma tylko CAID systemu Conax. Ferguson najwyraźniej wybiera niekiedy nie tą kopię co trzeba - jak rozumiem ma to miejsce przy korzystaniu z opcji Fast Scan/szybkiego skanowania pod konkretnego operatora? Pewnie błąd softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...