Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem z tym tunerem, że nie wyszukuje wszystkich programów. Np. w NC+ doszły różne nowości i musiałem ręcznie odnajdywać parametry transpondera a następnie go przeszukiwać. Większość się znalazła ale nadal nie mam TVN7 HD oraz Stopklatka TV. Co jest nie tak? Może ktoś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne:

Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)

tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: Stopklatka TV

PID V: 281 (MPEG-4/SD)

PID A: 537

PID PCR: 281

SID: 17019

PID PMT: 32

Provider: Cyfrowy Polsat S.A.

Kodowanie: Conax (nc+), Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat, S4/N3 - nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)

 

W UPC Polska kanał został dodany do Pakietu Start zamiast 4fun.tv, który z kolei został przeniesiony na inną częstotliwość.

 

źródło: satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym kupić Arivę 102E, jako drugi dekoder, do "multiroomu na własną rękę". Mam dekoder Philips PVR 250 GB i kartę cameleon. Dysk zewnętrzny mam. Mam pytanie odnośnie funkcji TimeShifting.

 

Załóżmy taką sytuację, że oglądamy sobie jakiś program od godziny 17:00, nic nie przełączamy, nic nie nagrywamy, póki co nie wciskamy też żadnej "pause" .I o 18:00 stwierdzamy, że obejrzałbym sobie to jeszcze raz. Czy można cofnąć się o do tej godziny 17:00? Jeśli jest taka możliwość, to ile minut maxymalnie można się cofnąć przy programach HD. W dekoderze Philips PVR HD (250GB), ten czas wynosi 120 minut. Zewnętrzny dysk twardy 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale tak jakby z dwóch odpowiedzi wynika co innego.

 

@ajax1982 - żeby cokolwiek cofnąć musisz to najpierw nagrać. Bo z Twojego pytania wynika, że bez nagrywania chciałbyś sobie obejrzeć coś od początku (przykładowo). Chyba, że źle zrozumiałem Twoje pytanie.

 

Właśnie chodzi mi o to, żeby wcześniej tego NIE NAGRYWAĆ, bo nie zakładam na początku, że będę to chciał obejrzeć jeszcze raz. Jeśli tak rzeczywiście jest, to taki rodzaj Time Shiftingu, to jakaś parodia, bo non stop trzeba byłoby mieć włączone REC, bo może przypadkiem będę chciał się cofnąć, a może nie.

 

Tak jak wspomniałem... Oglądam jakiś program od 17:00, NIE NACISKAM ŻADNEGO NAGRYWANIA, o 18:00 program się kończy i stwierdzam, że chcę obejrzeć jeszcze raz. Czy mogę się cofnąć do początku tego programu (do godziny 17:00)? Tak jest np w dekoderze Philips PVR 250 GB, nie naciskam żadnego nagrywania i cofam się maxymalnie o 2 godziny, bo na tyle jest bufor przewidziany.

 

Timeshift w arivie sam ustawiasz od bodajże 30 minut do chyba 240 minut.

Oczywiście musisz mieć tyle miejsca na dysku, a dysk non stop podłączony do Arivy.

 

Załóżmy, że dysk 500GB jest świeżo sformatowany, pusty i cały czas podłączony do Arivy. To mogę cofnąć o te 240 minut wstecz, o których wspomniałeś czy nie (NIE URUCHAMIAJĄC ŻADNEGO NAGRYWANIA WCZEŚNIEJ)? Oglądam 4 godziny bez przełączania, naciskam PAUSE, i momentalnie pojawia się pasek czasu, który mogę przesunąć wstecz o 240 minut.

 

UPDATE

Doczytałem w instrukcji, że jest trochę inaczej z tym przyciskiem REC. Można ustawić jakby dwa warianty, które się "dzieją" po naciśnięciu REC:

1) REC - naciśnięcie powoduje nagrywanie audycji od momentu naciśnięcia przycisku (domyślna opcja)

2) REC - naciśnięcie powoduje ZAPAMIĘTANIE ZGROMADZONEGO DOTYCHCZAS BUFORU i kontynuacja nagrywania w dalszej części

 

Odnośnie tego drugiego punktu, to czy dostęp do tego buforu jest z poziomu nagrań, że trzeba wejść w "lista nagrań"? I jak już odpalę to "nagranie" to czy mogę je wówczas przewijać, pauzować itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajax1982

W Fergusonach serii "Ariva" (a przynajmniej w mojej Arivie 202E, więc w 102E zapewne też) włączenie funkcji Timeshift powoduje "zarezerwowanie" przez tuner 20 GB przestrzeni na dysku dla tej funkcji właśnie. Te 20 GB ustawiane jest przez tuner "na sztywno" i nie można tego zmienić. Przynajmniej ja nie wiem, czy i jak da się to zrobić. To, ile materiału się zapisze w tych 20 GB, zależy od konkretnego kanału, jego rozdzielczości, przepływowości (tzw. Bit Rate) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wraz z funkcją Timeshift włączona jest dodatkowo funkcja nagrywania z Timeshift to po wciśnięciu przycisku REC na pilocie, zapisywane jest wszystko to, co do tej pory zostało "zgromadzone" przez Timeshift plus dodatkowo to, co nagrywa się od wciśnięcia przycisku REC. Wszystko to jest zapisywane razem w jednym "ciągu", jako jedno nagranie. Odtworzyć je można w standardowy sposób, za pomocą listy nagrań, do której wchodzimy przyciskiem USB/PVR na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajax1982

To jeszcze nie jest wszystko w temacie.

Ty w sumie pytałeś o co innego i dam odpowiedź.

Jak w menu nagrywania włączysz sam timeshift to masz jeszcze niżej 2 opcje: nagrywanie z timeshift i nie.

Nie ważne którą wybierzesz to po włączeniu timeshiftu dekoder rezerwuje na dysku określoną przestrzeń i każdorazowo po wybraniu jakiegoś kanału zaczyna się nagrywanie w tle na tej przestrzeni zarezerwowanej.

Nic nie musisz naciska, pauzować itp.

Tak jest w Arivie 200 i na 99% w Arivach 102, 202.

Żeby obejrzeć to co nagrane to wciskasz przycisk przewijania do tyłu, przewijasz i oglądasz.

Jednocześnie nadal się nagrywa to co aktualnie leci.

Gdy cała przestrzeń na timeshift jest zajęta to zaczyna kasować najstarszą część nagrania i dopisuje nowe ciągle na końcu.

Jak masz opcję nagrywanie z timeshift włączone to całe to nagranie możesz zapisać na trwale na dysku.

Ale codziennie, żeby mieć bufor nagrania nic nie musisz osobno nagrywać.

 

edit

Nie ma ustawienia tych minut co wcześniej pisałem w Arivie ( pomyliło mi się z innym dekoderem) w Arivie ilość przestrzeni na timeshift zależy chyba tylko od wielkości dysku - jest przyznawany procentowo z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mógłby mi ktoś pomóc? Mój dekoder po ostatniej aktualizacji kanałów kompletnie nie wyszukuje Eurosportu HD, z kolei Eurosport 2 HD jest na liście, ale nie ma na nim żadnego sygnału. Dodam, że wcześniej miałem podobny problem, jednak pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych i ponownie "wgranie" programów. Teraz niestety to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam gorącą prośbę o pomoc i radę. Po zapoznaniu się z postami działu "Ferguson Ariva 102E" kupiłem przed paroma dniami przedmiotowy tunerek, który ma współpracować ze spliterem diviso. Po zaktualizowaniu splitera i karty aero oraz ustawieniu karty na tryb "Bardziej wymagający dekoder", po podłączeniu do TV kablem HDMI, tuner zacina obraz programów HD i zwykłych na każdej rozdzielczości. Przełączenie z YUV na RGB i ustawieniu rozdzielczości na 480 przynosi pewną poprawę tzn zacięcia zdarzają się rzadziej (nie co kilka sekund) ale się zdarzają. Dodam, że w ustawieniach inne przestawiłem z 6 Mhz na 3,6Mhz.Wcześniej na tunerze Cyfry SD Sagem takich zacięć nie było. Za wszystkie rady będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wie ktoś dlaczego przy wyszukiwaniu nowych programów wyrzuciło mi dziś na sam koniec listy kanały: Polsat Film HD, TLC HD, Universal HD i EUROSPORT HD, a ich odpowiedniki na liście kanałów NC+ są puste..? Wyszukiwałem za pomocą opcji fastscan, soft najnowszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...