Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

102E Nowość na Rynku

Nagrywanie i odtwarzanie programów w pełnej rozdzielczości HD jeszcze nigdy nie było tak łatwe i wygodne. Z cyfrowym odbiornikiem Full HD Ariva 102E odkryjecie Państwo telewizję w zupełnie nowym pełnym wymiarze 1080p. Jest to odbiornik, który zapewnia perfekcyjny obraz i doskonały dźwięk odbieranych programów TV i radiowych w nowej telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Ariva 102E jest wyposażona m.in. w czterocyfrowy wyświetlacz LED, wyjście HDMI, interfejs sieci Ethernet oraz wejście USB 2.0. Poprzez USB możliwe jest nagrywanie/timeshift oraz odtwarzanie muzyki (mp3, ogg, flac), filmów (mkv, avi, xvid) i przeglądanie zdjęć (jpeg, bmp). Dostęp do kanałów kodowanych umożliwia czytnik kart dla płatnych telewizji. Jest to również rozwiązanie niezwykle energooszczędne w - trybie Standby pobór prądu wynosi mniej niż 1W.

 

Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p

Obsługa 32 programowalnych timerów

Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)

Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS

Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2

Czytnik kart dla płatnych telewizji

 

 

A102E-back.jpg

A102E-front-open.jpg

A102E-front.jpg

A102E-rcu-500.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam - czy ktoś z szanownych Forumowiczów wie może jak wygląda wspłpraca tej Arivy ze splitterem GreeneightSystem RFLink100 ???? Kupiłem ostatnio Arive 102E i karta kliencka mojego splittera w niej nie działa. Za to idealnie działa w starej A200. Natomiast oryginalna karta abonencka Cyfry+ w 102E działa bez zarzutów. Czy to kwestia aktualizacji softu w splitterze ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zakupiłem Arive 102e oraz splitter clone+ crf 150, wgrałem najnowszy fw do clone+ i do arivy,niestety po wlożeniu karty clone+ nie świeci żadna dioda, choć po włożeniu karty cyfry+ ariva działa bez problemów, czy wiecie coś o tym problemie z kartami splittera bezprzewodowego w 102e ? szukałem w necie ale na nic nie natrafiłem

:(

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży sprzęt to i wiadomości na jego temat jak na lekarstwo. Najlepiej zrobisz pytając producenta splittera o współpracę z tym tunerem. Jeżeli robisz wszystko zgodnie z instrukcją(poprawnie wsuwasz kartę?) to zostaje czekać na update oprogramowania. To właśnie w oprogramowaniu doszukiwałbym się przyczyny problemu, ostatnia aktualizacja 17.08.2011 - 102e pojawił się na rynku troszkę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do Pych Elecronics z pytaniem o ten właśnie problem. Odpowiedzieli, iż zarówno greeneightsystem jak i Clone+ powinny działać bez problemu (przy czym Greeneightsystem z wgranym softem z grudnia 2010 roku !!!!!) ..... no ale jak widać nie działają . Mam wrażenie, że to jednak kwestia softu samej Arivy 102E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie to samo

Zaktualizowalem clone oraz fergusona 102e i nic - zmieniałem na 3,6 i nic, jedynie co to czasami na karcie clone wszystkie lampki migną i nic poza tym,

 

Napiszcie mi co mam zrobic - rozmawiałem z działem technicznym fergusona to powiedzili mi zeby wysłać i tuner to oni naprawia - czy jest to wada tunera (jesli tak to wole oddac tuner - zakup na allegro) czy wada oprogramowania i pozostaje czekać na nowy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rozmawiałem z działem technicznym fergusona to powiedzili mi zeby wysłać i tuner to oni naprawia...

 

Jak ci producent powiedział, że taki przypadek ma trafić do serwisu to co tu długo myśleć ?

Myślisz że ludzie z forum coś lepszego doradzą ? Masakra ... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od dzisiaj swoją drugą sztukę Arivy 102E. Drugą, bo pierwsza po wyjęciu z pudełka okazała się od razu walnięta :/ Generalnie odczucia pozytywne (szczególnie w porównaniu z Arivą 120 Combo). Dobry obraz, wreszcie "gładka" grafika ekranowa. Póki co bezbłędna obsługa USB: nagrywanie, odtwarzanie, TimeShift, testowane na dysku zewnętrznym zasilanym z USB i pendrivie, FAT32/NTFS - wszystko działa poprawnie. Bez problemów współpracuje ze splitterem przewodowym, ale na ustawieniu 3,6 MHz (A120 działa na 6 MHz). Żeby nie było całkiem różowo, jak to u Ferdka, coś musi być skopane - dziwnie zachowuje się wyświetlacz, jakby się zawiesza - pokazuje często poprzednią zawartość, np. numer kanału przy zmianie o 1 większy :lol2: Do tego grzeje się bardzo mocno. Oprogramowanie fabryczne 1.09, jest już na stronie nowsze, ale po doświadczeniach z A120 (każde następne było gorsze) chyba zostanę na razie przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lmp11

 

ale Ty głupoty wypisujesz... szok...

czytając Twoje posty z działu Fergusona mnie OSOBIŚCIE wydaje się, że pracujesz dla konkurencji, albo płacą Tobie za takie wpisy....

weź człowieku sprzedaj swoją Arivę 100E i FK6900 i będziesz miał święty spokój z fergusonem, nie będziesz tracił przez niego nerwów i zdrowia....

aha... i przynajmniej będziesz miał coś z życia prywatnego, bo całymi dniami na forum siedzisz.....

Jak mi się coś nie podoba to się tego pozbywam, sprzedaję, wyrzucam....

Twoje wpisy traktuję jako prowokacje, celowe działanie - ale powtarzam- to moje osobiste zdanie.

Kup sobie tuner za 800zł innej firmy i zobaczymy czy będzie tak idealnie...

 

Pozdrawiam

Ps. Nie szukam zeczepki lub kłótni - mam prawo na swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam problem, u mnie :

 

Ariva 102e

 

działa z :

 

-Karta c+ bez zarzutu

-Spliterem przewodowym Blue line wire card bez zarzutu

 

natomiast nie chce współpracować z :

 

-Rf link 100

- Clone +

 

Obydwa splitery Rf link oraz Clone + (nowy soft), karty po włożeniu do Fergusona "martwe" zero reakcji jakiejkolwiek diody . Zmiana na 3,6 Mhz nie pomogła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy...

też spotkałem się z problemem clone+ i Ariva 102e.

Ariva 200 pracowała na nim bez problemu. Wysłałem do serwisu z opisem sytuacji i z prośbą o zbadanie przyczyny....

Dzwoniłem do nich i mi powiedzieli, że dzisiaj wyślą tuner do mnie i że powinno już teraz być ok.... zobaczymy.

Dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...