Jump to content

Recommended Posts

Panowie,

Jest spory problem. Mianowicie, wyczytałem, że 19 września trzy kanały łatwo dostępne do tej pory z Astry 2A: BBC News, BBC Parliament i BBC Alba przeniosą się na Astrę 2D, która jest w Polsce prawie nieosiągalna. Dla mnie to straszna informacja, ponieważ oglądam BBC News codziennie, jest jedną z moich ulubionych stacji FTA na satelitach, uważam ją za najlepszą stację informacyjną, jaka istnieje. Brak reklam, serwis informacyjny prowadzony niemal przez całą godzinę, pełny profesjonalizm dziennikarski. Nie mogę zrozumieć, dlaczego te kanały nie mogą być nadawane na satelicie łatwo dostępnym w całej Europie, tylko na takim, z którego prawie nie można złapać sygnału. Zapewne na mojej antence nie będę mógł ich już oglądać? Piszcie, co wy sądzicie na temat tej informacji.

W związku z tym mam do Was dwa pytania:

1) Czy kanał BBC News można odbierać w jakiś inny sposób w Polsce? Czy istnieje możliwość zakupu karty na ten kanał? Pewnie nie ma takiej możliwości, ale wolę się upewnić. Od razu mówię, że nie interesuje mnie BBC World News, tylko wersja brytyjska.

2) Co to za kanały ETV, które mają pojawić się w miejsce BBC News? Czy to będzie coś godnego uwagi, czy na przykład kolejny streaming przez godzinę dziennie lub krócej, czyli nic wartościowego.

Albo niech ktoś mi kupi antenę 3 metrową :lol2::lol2:

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu mam na smartfonie taką aplikację, nazywa się FilmOn Live TV. Można tam oglądać za darmo różne zagraniczne kanały, m.in. wszystkie kanały brytyjskiego BBC, w tym BBC News na którym tak bardzo zawsze mi zależało. Odkąd pojawiła się tak duża ilość aplikacji na smartfony, coraz mniej potrzebna staje się nawet tak skomplikowana instalacja satelitarna - większość kanałów można oglądać w necie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EuroNews już jest. France 24 już jest. To może wreszcie teraz BBC World News w HD na HB, a nie tylko na Astrze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam. Chodzi mi tylko o "podział" na lepszych i gorszych. Na jednym satelicie się da, a na drugim już nie? Chodzi o pieniądze? Przecież to ponoć Hot Bird był tańszy jeżeli chodzi o emisję !?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satelita Astra jest bardziej popularny w krajach Europejskich niż Hot Bird. Tak samo jak CNN z Astry jest nie kodowany a z Hot Birda kodowany. Więcej kanałów informacyjnych jest na Astrze i to chyba przeważyło że tak postąpili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powoli BBC World News przygotowuje się do ważnego jubileuszu - już za rok słynna wizytówka tej stacji czyli "Countdown" będący odliczaniem do serwisu skończy 20 lat. Już rok temu BBC wypuściło materiał podsumowując odliczania z ostatnich lat:

Przyznam się że jest to mój ulubiony element w tej stacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba BBC NEWS będzie obchodzić ten jubileusz, bo z tego co znalazłem, na BBC WORLD NEWS (wtedy jako BBC WORLD) sekwencja "countdown" pojawiła się 5 września 2005 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba ktoś źle napisał. Miałem dostęp do BBC World w 2003 i już wtedy była tam sekwencja "countdown", były dwie wersje: 60-sekundowa (niezbyt często szła cała, bardziej to od mniej więcej 30 sekundy) i 10-sekundowa z innym podkładem muzycznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...