Skocz do zawartości

BBC News


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Jest spory problem. Mianowicie, wyczytałem, że 19 września trzy kanały łatwo dostępne do tej pory z Astry 2A: BBC News, BBC Parliament i BBC Alba przeniosą się na Astrę 2D, która jest w Polsce prawie nieosiągalna. Dla mnie to straszna informacja, ponieważ oglądam BBC News codziennie, jest jedną z moich ulubionych stacji FTA na satelitach, uważam ją za najlepszą stację informacyjną, jaka istnieje. Brak reklam, serwis informacyjny prowadzony niemal przez całą godzinę, pełny profesjonalizm dziennikarski. Nie mogę zrozumieć, dlaczego te kanały nie mogą być nadawane na satelicie łatwo dostępnym w całej Europie, tylko na takim, z którego prawie nie można złapać sygnału. Zapewne na mojej antence nie będę mógł ich już oglądać? Piszcie, co wy sądzicie na temat tej informacji.

W związku z tym mam do Was dwa pytania:

1) Czy kanał BBC News można odbierać w jakiś inny sposób w Polsce? Czy istnieje możliwość zakupu karty na ten kanał? Pewnie nie ma takiej możliwości, ale wolę się upewnić. Od razu mówię, że nie interesuje mnie BBC World News, tylko wersja brytyjska.

2) Co to za kanały ETV, które mają pojawić się w miejsce BBC News? Czy to będzie coś godnego uwagi, czy na przykład kolejny streaming przez godzinę dziennie lub krócej, czyli nic wartościowego.

Albo niech ktoś mi kupi antenę 3 metrową :lol2::lol2:

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze.

Edytowane przez Kiler
Zmieniono nazwę wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu mam na smartfonie taką aplikację, nazywa się FilmOn Live TV. Można tam oglądać za darmo różne zagraniczne kanały, m.in. wszystkie kanały brytyjskiego BBC, w tym BBC News na którym tak bardzo zawsze mi zależało. Odkąd pojawiła się tak duża ilość aplikacji na smartfony, coraz mniej potrzebna staje się nawet tak skomplikowana instalacja satelitarna - większość kanałów można oglądać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Powoli BBC World News przygotowuje się do ważnego jubileuszu - już za rok słynna wizytówka tej stacji czyli "Countdown" będący odliczaniem do serwisu skończy 20 lat. Już rok temu BBC wypuściło materiał podsumowując odliczania z ostatnich lat:

Przyznam się że jest to mój ulubiony element w tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W związku ze śmiercią księcia Filipa, BBC World News nadaje sygnał BBC News. Tyczy się to także prognozy pogody - nie ma ogólnoświatowej, jest tylko brytyjska. Oprócz tego, wejścia prezenterskie są przerywane spotami okolicznościowymi.

 

Poniżej ogłoszenie komunikatu o śmierci księcia Filipa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie media są zawsze przygotowane jeśli chodzi o śmierć członka rodziny królewskiej. Mało tego, raz w miesiącu odbywają się próby kamerowe (przy czym królowa Elżbieta II zastępowana jest "panią Robinson").

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze przygotowani. Na brytyjskich stronach BBC mnóstwo artykułów i galerii ze zdjęciami, gdzie wspominają księcia Filipa. Tego nie da się przygotować w godzinę. A pojawiły się te artykuły od razu po poinformowaniu o śmierci.

 

Kilka lat temu ujawniono jaki materiał przygotowuje CNN na koniec świata.

https://www.newsweek.pl/swiat/news-na-koniec-swiata-wyciekl-tajny-material-cnn/bdr86b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podczas relacjonowania wydarzeń z Afganistanu, wielu umknęło, że w niedzielę, podczas programu na żywo w BBC News, do prowadzącej Yaldy Hakim zadzwonił rzecznik talibów, który opisał plany Talibanu w Afganistanie.

Cały wywiad dostępny jest tutaj: https://www.bbc.com/news/av/world-asia-58223530.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Będziemy mieć jeden kanał informacyjny od BBC.

BBC World News zostaje połączone z BBC News w jeden kanał.

Jedyną wadę będzie to mieć np. przy serwisach sportowych, nie pokażą np. gola z Premier League. Chyba, że bęzieą rozszczepienie pomiędzy z Wielką Brytanią a resztą świata..

Bo mają się rozszczepiać.

Na Hot Bird jak wiecie mamy BBC World News w SD FTA a BBC News HD mamy kodowane przez Kabelio.

Pytanie brzmi czy po fuzji tych kanałów wersja HD będzie odkodowana z Hot Bird 13 czy nadal kodowana?

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/koniec-bbc-bbc-four-cbbc-bbc-news-bbc-world-news-kanaly-telewizyjne-oszczednosci

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jak na razie plany, więc poczyniłem poprawkę. Nie "zostaje", a "zostanie" co najwyżej, gdyż nie znamy daty wprowadzenia zmian, a może być też tak, że się z tego wycofają.

Inna kwestia jest taka, że BBC News dla Wielkiej Brytanii oraz BBC World News nadają wspólne programy od wielu lat, to już chyba z 2 dekady temu na News (wtedy jeszcze z dopiskiem 24) nadawano serwis BBC World.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...