Skocz do zawartości

SatKurier - i jego nieobiektywne przedstawianie wyników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale kolejny raz jestem zmuszony do przedstawienia stronniczego traktowania platform na korzyść platformy n.

Dzisiaj pojawił się półroczny raport z działalności Cyfrowego Polsat. Jak wiadomo, tradycyjnie SatKurier napisał na ten temat news, co oczywiście nie jest złe. Treść zapewne też nie jest błędnie przedstawiona i wszystkie fakty tam przedstawione są faktami faktycznymi, ale mam uwagę do tytułu tego newsa: Cyfrowy Polsat: baza większa o 3.061 abonentów . Informacja zawarta w tym tytule jak najbardziej jest prawdziwa, a przedstawia ona liczbę pozyskanych abonentów kwartał do kwartału. Ale proszę zwrócić uwagę na podobny artykuł, ale poświęcony platformie n. Tytuł odnośnie n'ki brzmi: Baza abonentów n wzrosła o 97.000 . Zestawiając te dwa tytuły, co ktoś może sobie pomyśleć? Oczywiście to, że n'ka pozyskała zdecydowanie więcej abonentów niż CP, co nie jest nieprawdą. Bo liczba w tytule newsa, który poświęcony jest Cyfrowemu Polsatowi odnosi się do przyrostu abonentów kwartał do kwartału, a w newsie o n'ce liczby w tytule odnoszą się do przyrostu abonentów n'ki rok do roku.

Pan redaktor Sulisz i jego pracownicy oczywiście mogą pisać, co chcą, bo SatKurier jest własnością Pana Sulisza, ale jeśli SatKurier ma być wiarygodnym i obiektywnym medium to takie niecne granie liczbami nie powinny być praktykowane.

Na koniec przedstawię małe zestawienie, jak to wygląda faktycznie.

Liczba pozyskanych abonentów rok do roku:

n: 97 000

CP: 209 000

Liczba pozyskanych abonentów kwartał do kwartału:

n: -4000 (słownie: minus cztery tysiące)

CP: 3000 (słownie: plus trzy tysiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest w pierwszej linijce w treści wypunktowane 209 tys. rok do roku. Wydaje mi się, że z czytaniem nie powinniście mieć problemów. Mimo wszystko osobiście poleciłem to zmienić na 209 tys., żeby było tak samo, ale zgadzam się z @szunajem, że jesteście totalnie przewrażliwieni. Fakty są takie, że po prostu kompletnie nie zwróciliśmy na to uwagi. Złapaliśmy poprzedni raport, kalkulator i sobie odjęliśmy. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...