Skocz do zawartości

VH1 Classic Europe


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez nie zamierzam przedluzac abonamentu na mtv unlimited .W pakiecie tym ogladalem , w zasadzie, tylko VH1 CLASSIC a skoro ten sie tak zepsul to nie ma sensu .Daje im czas do wrzesnia .Byc moze przechodza jakas reorganizacje w dziale programingu czy cos ? Chcialbym zeby ktos kompetentny wytlumaczyl skad te zmiany i jakie sa plany na przyszlosc tego kanalu .Byloby wtedy wiadomo czy zawracac sobie w ogole glowe vh1 classic . Zastanawiam sie ktory to viacom dziala tak destrukcyjnie na kanaly vh1 w europie i jakie sa tego powody ? Z dnia na dzien coraz gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniałbym tak negatywnie VH1C...

Co prawda brakuje tych pasm, które były jeszcze w czerwcu, ale według mnie wielkiej tragedii nie ma. Fakt, jest więcej powtórek, w pasmach ogólnych (których i tak nie oglądam bo są zbyt "ogólne") królują lata 90, ale... to i tak jedyny dobry kanał muzyczny jaki znam, bez reklam. Poza tym teraz dowodzą nim anglicy stąd to i owo się popsuło. Wczoraj w "We're the 80s" o 21:00 praktycznie przez większość grali komercyjny pop, a żeby zakończyć blok Laylą Erica Claptona. Potem w "Rock Show" było trochę takich najpopularniejszych kawałków (z Clashu - Should I Stay..., z Van Halena - Jump) i klasyków (AC/DC - Highway to Hell czy Meat Loaf - Bat Out of Hell).

Wielki minus to ten, że ponad połowę doby zajmują pasma ogólne, z których w zasadzie nic nie wynika.

Oprócz tego VH1C ma zwyczaj co jakiś rok zmieniać lekko repertuar. Pamiętam jak w tamtym roku na wiosnę zaczęły pojawiać się często klipy, których wcześniej nie widziałem (przez jakiś czas co kilka dni widywałem Led Zeppelin - Stairway to Heaven).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moga byc te pasma ogolne aby tylko sie tak czesto klipy nie powtarzaly. Nawet w blokach tematycznych jest podobna sytuacja .Raz na godzine pojawia sie jakis mniej ograny klip a reszta to w kolo to samo .Ten kanal powinien nadawac klipy , jak to ktos wczesniej dobrze okreslil, z czelusci archiwum a nie ograne kawalki typu :Van Halen - Jump albo Whitney " I wanna dance with somebody " . Moge nawet zaakceptowac bloki reklamowe na korzysc intersujacych klipow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Jestem nawet za reklamami, byleby jakość puszczanych teledysków się poprawiła. Muszę też przyznać, że pozostałe kanały z paczki MTV Unlimited są bardzo dobrej jakości, puszczają fajne klipy. Często je oglądam, ale dla mnie najważniejszą stacją jest VH1 Classic, więc jeżeli nic się nie zmieni, nie przedłużę subskrypcji.

Owszem, czasami w nocy puszczą kilka ciekawych klipów, ale tak powinno być przez cały czas.

Moim zdaniem, kanały muzyczne na 28,5E (np. Vintage TV) są dobrą konkurencją dla VH1 Classic, no i nie trzeba za nie płacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow w We Are The 80s graja stara ,nudna playliste. Ludzie, co sie dzieje z tym kanalem ? Jakies jaja se z nas robia czy co ? Albo beda go liwidowac albo zamierzaja przemianowac go na MTV CLASSIC ? Jakas masakra ! Jak dzis rano obudzilem sie i wlaczylem vh1 classic to leciala Britney "OOps I did it again ".Normalnie wymieklem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 czyli Video Hits One. Najwyraźniej tej konwencji się trzymają. I póki co w miarę trzymają się nazwy "Classic" - chociaż pojęcie klasyki to żywa materia, z każdym rokiem inne piosenki się starzeją. Przesadna jest nadmierna ilość lat 90, pewnie już niedługo zaczną puszczać więcej klipów z I dekady XXI wieku.

Vintage TV również mam i oglądam, ale te reklamy... bez przeszkód można odbierać.

Wczoraj w Rock Show fajnie grali m.in. był klip, którego nigdy wcześniej nie widziałem na antenie - AC/DC - Let there be rock. Zauważyłem, że ostatnio dużo starych piosenek AC/DC emitują, wcześniej prawie ich nie było (tyle co You Shook Me All Night Long z lat 80 i z lat 90 - Thunderstack i Money Talks).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vintage TV można odbierać w Polsce bez żadnych przeszkód, myślę, że antena 80cm będzie wystarczająca. 28,5E odbiera bardzo dobrze, są tam także inne kanały muzyczne: Bliss, The Vault, Clubland, Dance Nation itp. Co do klipów - bywają różne, ale częściej się powtarzają. Wiele jest klipów z lat 50. 60. i 70. Poza tym wadą są jednak dosyć częste reklamy i jakieś programy wspomnieniowe, kiedy do studia zapraszają gości.

Myślę jednak, że warto mieć dostęp do tych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na VH1 CLASSIC , dokladnie o godzinie 10.36 pojawila sie Rihana "Umbrella" .Od tego momentu kanal VH1 Classic dla mnie przestaje byc kanalem wartosciowym .Wiedzialem ze tak sie stanie wczesniej czy pozniej chociazby z racji tego ze w angielkim MTV CLASSIC klipy z dekady 2000 grane sa juz od jakiegos czasu na porzadku dziennym .A skoro vh1 classic przejeli anglicy to zrobia wszystko zeby vh1 classic nie byl konkurencja dla MTV CLASSIC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym teraz ten kanał się różni od zwykłego VH1, hmm ? Bo według mnie tylko tym, że nie pokazują (jeszcze) najnowszych hitów 10s.

Wolałem jak polski Viacom zajmował się produkcją tego kanału, ale tu pewnie chodzi o to, że teraz kanały polskiego Viacomku (VIVA, VH1, MTV) nadają z Amsterdamu i z tamtej bazy emitują klipy, a tam pewnie nie ma tylu staroci co w Londynie lub po prostu ktoś stwierdził, że kanały pan-european mają być nadawane z Londynu a więc UK przejęło produkcję VH1 Classic, VH1 Eu i MTV Eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A skoro vh1 classic przejeli anglicy to zrobia wszystko zeby vh1 classic nie byl konkurencja dla MTV CLASSIC .

VH1 Classic European nie jest żadną konkurencją dla MTV Classic UK, bo nie jest on dostępny oficjalnie na Wyspach - VH1 Classic nie emituje reklam, nie są też prowadzone badania oglądalności, bo niby jak? To MTV Classic walczy o reklamodawców - VH1 Classic nie musi. Tak więc nie ma co sobie dopisywać ideologii - Anglicy paprają ten kanał dlatego, że mają taką wizję jego produkcji i tyle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vh1 classic european jest w pewnym sensie konkurencja dla mtv classic chociazby dla tego ze coraz wiecej brytyjczykow jest zaintersowana kupnem kart mtv unlimited a karty sa rowniez dostepne w UK .Na forach bardzo krytykuja MTV CLASSIC a chwala vh1 classic ze wzgledu na brak reklam i ciekawsza zawartosc merytoryczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z żadnym się nie spotkałem, ale ostatnio oglądam VH1 Classic tylko wieczorami (lecą wtedy najlepsze kawałki: mało powtórek, można trafić na coś mniej znanego). Jeżeli rzeczywiście tak jest z tymi klipami 00s, to fatalnie. Jak można klip Rihanny "Umbrella" nazwać klasyką? Przecież to jest z 2007 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory widzialem te NOWE klipy tylko w porannym Morning Hits .Zazwyczaj ok godziny 9.15 lub 10.15 .Dzis lecial klip Kings of Leon z 2008 roku , wczoraj widzialem Beyonce z Jay Z ... zalamka. Po co wsadzac klipy z lat 00s do vh1 classic jak leci ich tak duzo na vh1 euro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co, ale to i tak widzę nie moje klimaty jeśli chodzi o 00s... Oby to była tylko jakaś pomyłka, bo tak mnie zafascynował ten kanał w czerwcu, ale jak zmienili ramówkę to się do niego zniechęciłem ale i tak jak będe go miał w ofercie to pooglądam sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze okazje ogladac brytyjski MtV Classic luv vh1 ? Jaka tam jest playlista ?Czy rowniez nadaja same oklepane,powtarzajace sie klipy .Wiem ze jest tam duzo zestawien ale zastanawiam sie czy graja rowniez te mniej znane klipy.

 

Wie ktos moze jak tworzone sa playlisty na vh1 classic lub vh1 euro .Zastanawiam sie skad ta powtarzalnosc klipow ?

Na Deluxe nie zauwazylem tej powtarzalności

Rano jak wlaczam vh classic , codziennie widze te same klipy .Inaczej jest na Deluxe ,tam playlista jest bardzo zróżnicowana( mowie oczywiscie o tych starszych kawalkach)

 

Zauwazylem ze zazwyczaj na kilka minut przed dana godzina pojawia sie klip mniej znany spoza obowiazkowej listy .Dlaczego tak dozuja te "perelki" ?Podobnie jest w We Are The 80s - graja na zmiane - jeden oklepany klip drugi mniej a raz lub dwa na godzine pojawi sie cos naprawde innego, "nowego " w playliscie .O co tu chodzi ?

Jak to jest mozliwe ze maja tak wielka baze klipow w Londynie i nie wykorzystuja jej w pelni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 Classic European był na poziomie do 2010 roku. Sporo mało popularnych teledysków, odkopanych z archiwum MTV, można było znaleźć w różnych pasmach, jak chociażby w "We Are The 80s" - w tym paśmie pojawiały się nawet klipy z dawnymi belkami/strapami, które MTV Europe stosowała.

Jeśli pojawił się Duran Duran, to niekoniecznie "Wild Boys", ale wyemitowano chociażby "Union Of The Snake" czy "Notorious", jeśli pojawił się zespół U2, to nie pokazywano po kilka razy dziennie "One", ale wyemitowano takie klipy jak: "Gloria" czy "The Unforgettable Fire".

 

Na pocieszenie powiem tym, którzy być może myślą, że brytole mają lepsze kanały z paczki MTV. MTV Classic UK i VH1 UK są o wiele gorsze w tym, co emitują.

VH1 UK, to taki miks nowości brytyjskich typu: Cheryl Cole czy James Morission oraz parę klasyków jak chociażby jakieś zestawienia. Niemniej jednak zestawienia te bardzo odbiegają od rzeczywistości. Owszem - można znaleźć klipy from the 80s i 90s na brytyjskim VH1, ale częstotliwość pokazywania tych samych klipów jest jeszcze większa niż na VH1 Classic European.

Zobaczyć jakieś unikatowe klipy na VH1 UK, to praktycznie niemożliwe dla widza. Jeśli VH1 UK emituje Kylie Minogue, to ogranicza się praktycznie do dwóch jej klipów: "I should be so lucky", "Can't Get You Out Of My Head".

 

MTV Classic UK troszkę lepszy jest od VH1 UK, bo głównie pokazuje klasyki z 3 dekad - od lat 80-tych, po lata 2000. Nie emituje nowości. Natomiast zdecydowanie gorszy jest od VH1 Classic European, bo ogranicza się do klipów, które były kiedyś na topie w Wielkiej Brytanii. Jeśli jakiś klip chociażby kapeli Aerosmith nie wbił się do pierwszej piątki lub do pierwszej dziesiątki w UK, to MTV Classic UK nie wyemituje takiego klipu.

Częstotliwość klasycznych narzuconych teledysków jest bardzo częstsza na tym kanale i zdecydowanie z wszystkich tych kanałów wybieram VH1 Classic European mimo, iż coraz to gorsze klipy emituje i powtarza je po wielokroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy narzekają na obecny VH1 Classic (ja również się do tej grupy zaliczam), polecam włożyć do swoich poczciwych magnetowidów lekko zakurzone kasety VHS z dawnymi nagraniami, teledyskami i tam znajdziecie zapewne parę perełek, które Was zadowolą. Ja tak czasami robię, gdy brakuje mi jakichś klipów na VH1 Classic.

Nie ograniczam się tylko do oglądania "na żywo" chociażby VH1 Classic, ale sięgam po coś uwiecznionego, na czym jest parę wartościowych klipów, koncertów. Sięgam często po nieco zapomniany już kanał MTV Classic Polska - sporo ciekawych klipów odnajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza ze czeka nas ten sam los co mtv classic uk , skoro brytyjczycy przejeli produkcje vh1 classic euro ? Stad pewnie to Atomic Kitten !

 

Skoro vh1 classic bylo na poziomie do roku 2010 i bylo wtedy produkowane w Polsce to oznacza ze Polacy wykonywali wlasciwie swoja prace i wiedzieli co robic zeby kanal byl interesujacy.

 

Slyszalem ze vh1 polska nadaje obecnie klipy z Holandii i od razu to widac bo pojawiaja sie ciekwasze klipy .Widac ze baza klipow sie powiekszyla o klasyke i to czasami te mniej znana .

@Piotr G Czy masz moze jakies info odnosnie miejsca obecnej produkcji kanalu vh1 classic euro? Czy rzeczywiscie brytyjczycy przejeli kanaly vh1 classic euro i vh1 euro ?

Tym, którzy narzekają na obecny VH1 Classic (ja również się do tej grupy zaliczam), polecam włożyć do swoich poczciwych magnetowidów lekko zakurzone kasety VHS z dawnymi nagraniami, teledyskami i tam znajdziecie zapewne parę perełek, które Was zadowolą. J.

Wiesz, ja rowniez moge wlozyc kasete ze starymi nagraniami ale nie o to tu chodzi .Zakupilem abonament nie po to zeby zadawac sobie trud i uruchamiac stare wideo ale miec mozliwosc wlaczyc tv i ogladac klasyke muzyki .Taki byl zamysl tego kanalu .Ale teraz nie wiem w ktorym kierunku oni podazaja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy narzekają na obecny VH1 Classic (ja również się do tej grupy zaliczam), polecam włożyć do swoich poczciwych magnetowidów lekko zakurzone kasety VHS z dawnymi nagraniami, teledyskami i tam znajdziecie zapewne parę perełek, które Was zadowolą. Ja tak czasami robię, gdy brakuje mi jakichś klipów na VH1 Classic.

Nie ograniczam się tylko do oglądania "na żywo" chociażby VH1 Classic, ale sięgam po coś uwiecznionego, na czym jest parę wartościowych klipów, koncertów. Sięgam często po nieco zapomniany już kanał MTV Classic Polska - sporo ciekawych klipów odnajduję.

 

MTV Classic...przypomniały mi się stare, dobre czasy. Strasznie lubiłem oglądać ten kanał, właśnie dlatego, że puszczał klasykę i to nie tę oklepaną, lecz klipy mniej znane. Mam wrażenie, że powtórek na tej stacji było zdecydowanie mniej. Leciały też polskie przeboje z lat 80. (pamiętam Maanam, Bajm i Urszulę). Rzeczywiście mogłem nagrywać niektóre z tych teledysków na VHS, dziś byłoby co pooglądać...Niestety, z teledyskami żadnych kaset nie posiadam.

Zadam jeszcze takie pytanie, bo chcę się upewnić: MTV Classic był stacją tworzoną przez Polaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...