Skocz do zawartości

VH1 Classic Europe


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z mniej lub bardziej rzadkich różności przyczajonych w ostatnich dniach:

  • Alison Moyet - That Ole Devil Called Love (przemknęły także Weak in the Presence of Beauty oraz Love Letters)

  • Aztec Camera - Somewhere In My Heart (widziałem też How Men Are)

  • Barbara Gaskin & Dave Stewart - It's My Party (to nie ten Dave Stewart co każdy sobie pomyślał)

  • Belouis Some - Imagination

  • Blur - Parklife
  • Bon Jovi - Bad Medicine (kompletny, razem ze wstępem)
  • Breathe - Hands To Heaven
  • Bruce Springsteen - The River (klip z występu live, dość długi jak na standardy TV)
  • Chad Jackson - Hear the Drummer (Get Wicked)
  • Cornershop - Brimful of Asha
  • Daft Punk - Da Funk
  • David Bowie - Fashion
  • Deborah Harry - I Want That Man (to kilka razy, przewija się co jakiś czas, BTW: w tych fragmentach na scenie albo nawiązywała do Atomic, albo była strasznie porobiona :lol2: Raz śpiewa do mikrofonu, innym razem nie bardzo :) )
  • Doop - Doop (takie dziwne nagranie z lat .90)
  • Eels - Novocaine For The Soul
  • Electronic - Getting Away With It
  • Elton John - I Want Love
  • Eric Clapton - Layla (wygląda, że to z Live Aid z Philem Collinsem na perkusji, ucięta druga część, tzw. Piano Exit, urywa się drastycznie)
  • Fat Larry's Band - Zoom
  • Finley Quaye - Sunday Shining
  • Frankie Goes To Hollywood - Welcome To The Pleasuredome
  • Gabrielle - Sunshine

  • Godley & Creme - Cry

  • Groove Armada - Superstylin'

  • INXS - Listen Like Thieves
  • Janet Jackson - Let's Wait Awhile (przewija się też parę innych jej nagrań, zapamiętałem Whoops Now!)
  • Julian Lennon - Too Late For Goodbyes
  • Kid Creole & The Coconuts - Annie I'm Not Your Daddy
  • Kris Kross - Jump
  • Landscape - Einstein a Go-Go
  • Level 42 - Something About You
  • Madness - Embarrassment
  • Martha and the Muffins - Echo Beach
  • Mason vs. Princess Superstar - Perfect (Exceeder)
  • MC Hammer - U Can't Touch This
  • Men Without Hats - Safety Dance
  • Mica Paris - My One Temptation
  • Mr Oizo - Flat Beat
  • Orange Juice - Rip It Up
  • Paul McCartney & Stevie Wonder - Ebony and Ivory

  • Pet Shop Boys - Heart
  • Pulp - Common People
  • Queen - These Are The Days Of Our Lives (to rzadko, choć w sumie znane)
  • Suzanne Vega - Marlene On The Wall
  • Tears For Fears - Mad World
  • The Blow Monkeys - It Doesn't Have to Be This Way (oraz Digging Your Scene)
  • The Chemical Brothers - Hey Boy Hey Girl
  • The Cult - She Sells Sanctuary
  • The Mock Turtles - Can You Dig It?
  • The Psychedelic Furs - Pretty In Pink
  • The White Stripes - The Hardest Button to Button
  • The Zutons - Valerie (Valerie jest też grany w wersji z Amy Winehouse)
  • Toni Basil - Hey Mickey
  • Transvision Vamp - Baby I Don't Care
  • Wet Wet Wet - Angel Eyes

Oczywiście np. Level 42, Pet Shop Boys, czy Madness są też grani z innymi hitami częściej, ale te pomniejsze przeboje też się wkradają.

Najsłabsze są moim zdaniem bloki 00s - praktycznie sztywna playlista.

No i przypominam, że perełki owszem wpadają, ale lwia część playlisty to jednak oklepańce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na ten kanał, z Astry2 28e są 4 takie kanały Now90 Now80 i Now70s i SpotlightTv z muzyką lat 50, 60 i country, jeden kanał MTV nawet im nie dorowna, nie ma szans, MTV niestety nie potrafi wykorzystać swojego archiwum teledysków.
Ostatnio ktoś tam jednak grzebie w archiwum, oj grzebie. Za VH1 przemawia zdecydowanie brak reklam i to, że ich kopie teledysków są w całkiem niezłym stanie w porównaniu do innych stacji.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec działalności kanału ktoś zaczął się nim interesować... Rychło w czas ?

 

Do zeszłych wakacji miałem dostęp do tej stacji przez 7 lat. Zapamiętałem ten kanał jako nudny, miałki i nieróżnorodny. Wałkowali ciągle te same klipy, ze szczególnym uwzględnieniem "brytyjskich hitów", które w naszej części Europy nie zdobyły tak kultowego statusu jak na Wyspach.

 

Stacja czasy swojej świetności miała już dawno za sobą. Chociaż nie miałem do niej dostępu przed wakacjami 2012 to mam wrażenie, że właśnie wtedy oferta stacji była najatrakcyjniejsza. Pomimo bardzo młodego wieku, nie mogłem się wtedy doczekać aż moja kablówka doda VH1 Classic do oferty. Wielu na forum zachwalało ogromną bazę muzyczną, która była nieustannie dopieszczana czy różne pasma tematyczne jak VH1 VintageClassic... czy The 80s Alternative.

W tamte wakacje tworzenie programu przeniesiono z Warszawy do Londynu i zaczęło się psucie. Zostawili same pasma ogólne (nie licząc bodajże The Rock Show), zaczęli grać same oklepańce, wyrzucili lata 60' i 70', a dodali 00'. O ile dzisiaj muzyka z lat 00' na tym kanale jest według mnie totalną oczywistością, ponieważ pomimo innego stylu reprezentowanego w przeciwieństwie do poprzednich dekad, upłynęło już wiele czasu i wiele nagrań z tamtych czasów zyskało już status kultowych, to nadal nie rozumiem, dlaczego mocno ograniczyli lata 60' i 70'. Lenistwo? Za stare? :) Wiele z tych utworów nigdy się nie zestarzeje, ale co ja tam wiem...

 

Dla mnie likwidacja tej marki była tylko kwestią czasu, ale myślałem, że zmienią tylko nazwę na MTV Classic i nadal będą ciągnąć kasę od gniazdek z całej Europy, bazując na tym samym. A tu jednak będzie stacja tylko z latami 80'... Czy zmiana na plus? Według mnie nie. Wątpię, że będzie to starannie dopieszczona stacja, która zaspokoi gusta całej Europy. Chciałbym się mylić, ale to Viacom, a poza tym mamy czasy, że muzyczna stacja telewizyjna jako szafa grająca to najtańsza i najbardziej dochodowa formuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę teraz Lady Gagę - Bad Romance na VH1 Classic w paśmie Keep It Classic, to mi ręce opadają. Co to jest za klasyka? Nie spodziewałem się tego, bardziej w takim paśmie oczekiwałbym grania lat 70-tych, czy 60-tych...Niech już w końcu ten kanał przekształca się w MTV 80's, a od grania czegoś takiego jest VH1, albo niech stworzą MTV 00's, bo kompromitują tą markę na sam koniec, która na swoją wysoką pozycję pracowała wiele lat.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RETROJAM500 napisał:

Jak słyszę teraz Lady Gagę - Bad Romance na VH1 Classic w paśmie Keep It Classic, to mi ręce opadają. Co to jest za klasyka? 

Ktoś kiedyś mówił w pewnym radiu, że do klasyki zalicza się numer który skończył już 18 lat. No „Bad Romance Lady Gagi raczej tyle niema.:grin: Z drugie strony dla mnie klasyka, to przede wszystkim lata 60-90.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, to dobrze, że wiesz, bo ostatnio nie zauważyłeś, lub chyba nawet nie wiedziałeś z którego roku jest singiel Atomic Kitten, który gości na naszej Liście SK ?. A dodam, że ten akurat łapie się do rangi klasyka jakby nie patrzyć.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Bloo411 napisał:

bo ostatnio nie zauważyłeś, lub chyba nawet nie wiedziałeś z którego roku jest singiel Atomic Kitten

Zapewniam Cię Bloo, że wiedziałem, tylko nie przywiązuje takiej uwagi do numerów, które mnie nie kręcą, albo jak w tym przypadku, których nie znoszę. Ale to już chyba wyjaśniłem w tamtym temacie;)

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20.09. VH1 Classic przestanie emitować pasma z latami 90. jak i 2000. Poza tym oprócz pasma MTV 80s Takeover będą jeszcze pasma Gold! Greatest Hits Of the 80s, które będzie emitowany codziennie oprócz niedzieli, a także Nothing But 80s Classic! oraz Non-Stop 80s Hits!

ŹRÓDŁO https://www.telemagazyn.pl/vh1_classic/?dzien=2020-09-20#program oraz https://www.telemagazyn.pl/vh1_classic/?dzien=2020-09-21#program

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że przyśpieszyli zmianę ramówki, bo lata dwutysięczne, zwłaszcza np. Lady Gaga, czy Rihanna kompletnie nie pasowały mi do tego kanału. Widać, że chcą, żeby VH1 Classic zakończył nadawanie z klasą i był kojarzony z wielkimi, legendarnymi Artystami  lat 80-tych, z nieśmiertelnymi przebojami, a nie żeby do ostatnich dni był kojarzony ze współczesnością, z utworami, które nie powinny się tam pojawić nigdy, bo nie po to został przed laty ten kanał stworzony. Z całym szacunkiem do dorobku w/w Pań rzecz jasna, ale od tego są inne kanały z hitami na czasie, a VH1 Classic w pierwszych latach grał tylko lata 80-te i 70-te i z tymi dekadami powinien być zawsze kojarzony. Ramówka idealnie dopasowana pod start MTV 80's, ale że tak akurat w niedzielę wprowadzają te zmiany? Ale zapewne w każdym paśmie będą grane te same teledyski i pasma będą różnić się tylko nazwą, niestety. Chciałbym się mylić, bo mają potężne archiwum, które nie potrafią na maxa wykorzystać. Można powiedzieć, że 20.09 nastąpi koniec pewnej epoki, koniec VH1 Classic jaki znaliśmy przez ostatnie lata. Teraz kolejnym krokiem będzie zmiana nazwy w październiku, belek z informacją o wykonawcy i tytule i przejście na 16:9, choć w dzisiejszych czasach powinni wystartować w HD, żeby mieć szansę z Youtubem, ale wiem...to Viacom i za dużo wymagam :)

Edytowane przez RETROJAM500
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 12:28, Misiek7 napisał:

20.09. VH1 Classic przestanie emitować pasma z latami 90. jak i 2000. Poza tym oprócz pasma MTV 80s Takeover będą jeszcze pasma Gold! Greatest Hits Of the 80s, które będzie emitowany codziennie oprócz niedzieli, a także Nothing But 80s Classic! oraz Non-Stop 80s Hits!

ŹRÓDŁO https://www.telemagazyn.pl/vh1_classic/?dzien=2020-09-20#program oraz https://www.telemagazyn.pl/vh1_classic/?dzien=2020-09-21#program

To pewnie MTV Rocks niedługo również ze swojej playlisty wyrzuci tych współczesnych wykonawców typu: "My Chemical Romance", "Kings of Leon", "Coldplay", "Florence and the Machine" czy "Imagine Dragons" i skupi się wyłącznie na graniu grunge'u oraz metalu, przed zmianą na MTV 90s.

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't expect a "miracle" from the new MTV 80s and MTV 90s TV channels. It is unlikely that the UK branch of ViacomCBS will improve its music base. Most likely there will be VH1 Classic's "Smells like the 90s" on MTV Rocks in late September  without transition into grunge and metal format, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 15:06, RETROJAM500 napisał:

I dobrze, że przyśpieszyli zmianę ramówki, bo lata dwutysięczne, zwłaszcza np. Lady Gaga, czy Rihanna kompletnie nie pasowały mi do tego kanału. Widać, że chcą, żeby VH1 Classic zakończył nadawanie z klasą i był kojarzony z wielkimi, legendarnymi Artystami  lat 80-tych, z nieśmiertelnymi przebojami, a nie żeby do ostatnich dni był kojarzony ze współczesnością, z utworami, które nie powinny się tam pojawić nigdy, bo nie po to został przed laty ten kanał stworzony. Z całym szacunkiem do dorobku w/w Pań rzecz jasna, ale od tego są inne kanały z hitami na czasie, a VH1 Classic w pierwszych latach grał tylko lata 80-te i 70-te i z tymi dekadami powinien być zawsze kojarzony. Ramówka idealnie dopasowana pod start MTV 80's, ale że tak akurat w niedzielę wprowadzają te zmiany? Ale zapewne w każdym paśmie będą grane te same teledyski i pasma będą różnić się tylko nazwą, niestety. Chciałbym się mylić, bo mają potężne archiwum, które nie potrafią na maxa wykorzystać. Można powiedzieć, że 20.09 nastąpi koniec pewnej epoki, koniec VH1 Classic jaki znaliśmy przez ostatnie lata. Teraz kolejnym krokiem będzie zmiana nazwy w październiku, belek z informacją o wykonawcy i tytule i przejście na 16:9, choć w dzisiejszych czasach powinni wystartować w HD, żeby mieć szansę z Youtubem, ale wiem...to Viacom i za dużo wymagam :)

Ale jak sobie wyobrażasz klipy z lat 80-tych w HD i 16:9?Chyba że zrobią dobry upscaling :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wytwórnie płytowe, jak Universal, czy Sony podnoszą stare teledyski do HD na Youtube i wygląda to o wiele lepiej niż było wcześniej w SD, a w kablówkach działa STARS TV HD, więc HD i 4K to przyszłość, czy się to komuś podoba, czy nie i albo telewizje muzyczne to zrozumieją i przestaną tworzyć kolejne kanały SD stawiając na wysoką jakość obrazu, albo będą wiecznie przegrywać z internetem zastanawiając się co jest nie tak, ale wracając do tematu to ramówka od 5 października wygląda bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że teledyski zbyt często się nie będą powtarzać. Fajnie, że jest pasmo z rockiem wieczorem, zupełnie jak dawniej na VH1 Classic było pasmo The Rock Show.

Edytowane przez RETROJAM500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...