Skocz do zawartości

Club MTV


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że lepiej było wtedy kiedy MTV Dance było z UK a nie niby wersja Europejska różnicy żadnej nie ma bo i tak klipów dance z prawdziwego zdarzenia np. z Kontora nie grają sama komercja kiedyś ten kanał był podobno dobry miał lepszą playlistę mniej komercyjną no i szkoda MTV CLUB X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Grają też trochę starszych rzeczy, ale nie zauważyłem kawałków z lat 90 czy ogólnie starszych niż 5-6 lat, a to była duża siła starego MTV Dance. Czekam na weekendowy Flashback, może tam będzie coś takiego :).

 

 

teraz te stare kawałki z lat 90 już tylko na mtv classic czy vh1 classic można spotkać ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Playlista jest bardzo uboga. Puszczają ok 30 teledysków na różne sposoby. Nieraz trafi się jakiś orzeszek (obstawiam że ok 3 razy dziennie :P) np Fragma - Toca's Miracle 2008. O dziwo w swojej katowanej playliscie mają dwa takie klipy Above & Beyond feat. Alex Vargas - "All Over The World" i Armin van Buuren - Together [in A State Of Trance] .

 

Generalnie słabo i to bardzo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W czerwcu 2014 pisałem nieco wniosków po dłuższym oglądaniu kanału, mamy luty 2015 i znowu zostałem "skazany" na oglądanie MTV Dance ;) Zatem nowa garść przemyśleń:

 

- nadal nie ma reklam, tylko czasami przeleci króciutki (~5s) jingiel autopromocyjny,

- nadal mogą spokojnie zmienić nazwę, tym razem na MTV Calvin Harris & Avicii. Tylko różnica jest taka, że w przypadku Calvina Harrisa przynajmniej wymieniają utwory (niestety wyłącznie z tego bardziej komercyjnego etapu jego kariery), a Avicii leci w kółko tylko jeden, The Nights (no, dobra, może z raz puścili Levels i coś jeszcze). I to w jakiejś szalonej rotacji - co godzinę, a czasami nawet częściej. Już dawno nie znienawidziłem tak jakiegoś nagrania z powodu zakatowania go, jak tego (zresztą jest cienkie, a klip fajny może jak się go widzi z raz, czy dwa, a później irytujący),

- nie pamiętam już, czy w czerwcu było to aż tak powszechne, ale teraz to jakieś szaleństwo - cenzura klipów. MTV Dance po prostu totalnie z tym odjechało w jakąś abstrakcję. Ja rozumiem, że kanał jest w różnych krajach i gdzieś tam może być ostrzejsze prawo, ale obecne z mało którego klipu nie jest coś powycinane. To w ogóle dopuszczalne prawnie? A z DJ Snake & Lil' Jon - Turn Down For What (tak, wiem, muzycznie cienkie, a teledysk głupi) to w zasadzie wycięto z klipu... cały klip :lol2: Zostały jakieś pourywane resztki w zwolnionym tempie. Na YouTube nawet wieku nie muszę potwierdzać, żeby to obejrzeć bez cenzury. A żeby było śmieszniej - w ostatni piątek puścili też wersję nieocenzurowaną, więc jaki to ma sens? Łatwo można poznać - wersja ocenzurowana ma w pasku tytułu pierwszego wpisanego DJ Snake, a w wersji bez cenzury pierwszy jest Lil' Jon. Wersja nieocenzurowana poleciała chyba jakoś po 21, a po 22, czyli później, poleciała wersja ocenzurowana. Mając dodatkowo na uwadze jakie patologie są promowane na antenie głównego MTV (Warsaw Shore, umawianie się z matkami itp.) to takie cięcie klipów jest niezrozumiałe, niszczy przekaz i kaleczy technicznie teledysk. Autorzy klipów powinni się zwrócić o zakaz grania takich wersji, bo wycinanie wygląda tak, że fragment jest usuwany, a inny zwalniany (w prymitywny sposób, widać skoki klatek), żeby na koniec zgodziło się z utworem,

- z list została tylko 10 najlepszych kawałków, ale jest oderwana od rzeczywistości, bo jak widzę Prayer in C teraz na 1 miejscu po tylu miesiącach od premiery oraz przy każdej emisji inny "randomowy" układ klipów, to trudno to uznać za cokolwiek faktycznie badanego - ot między playlistę wstawiają cyferki...

- stosunek nowości/klasyki bez zmian, z tego co widzę najwyraźniej na każdy tydzień mają ze 2-3 nagrania i wymieniają, tym razem trafiłem na Deep Dish - Flashdance, Dizzee Rascal - Bonkers i Kelis - Acapella. Playlista ma zdecydowanie za małe zmiany, od czerwca nadal wiele utworów jest granych w dość dużej rotacji (np. Tiësto), wręcz można odnieść wrażenie, że wymieniono utwory na nowe, jeśli dany artysta coś zrobił, np. Hardwella zamieniono.

- jakość klipów z archiwum - Deep Dish wyglądał skandalicznie. Nie wiem jakim cudem to możliwe, przecież gdy była to premiera wiele lat temu, to na niemieckiej Vivie klip wyglądał OK, a tu szło jak kopia po 4 rekompresji... Jakbym to miał na VHS, to pewnie by się lepiej zachowało... Przecież mają jakieś archiwa gdzieś... Ech...

 

MTV Dance prezentuje sposób jak zrobić, żeby samemu sobie zaniżyć oglądalność. Wystarcza strzelić ultra wąską playlistę i przez ponad pół roku wykonać praktycznie tylko kosmetyczne zmiany. Mówiąc obrazowo - wzięli łopatkę na plażę i zamiast budować zamek tłuką się nią po głowie :lol2: W 1-2 dni max można ogarnąć cały aktualnie emitowany zestaw i spokojnie wrócić do oglądania za miesiąc lub dwa, z pewnością niewiele się straci... A tak wiele jest nagrań, artystów, także starszych... Nawet z Tiësto tylko puszczane są na zmianę Wasted i Red Lights. Zmarnowany potencjał. Ale jak im pasuje nadawać kanał mający śladową oglądalność, no to proszę bardzo, ich kasa, konkurencja się cieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita: też zauważyłem tą cenzurę i pisałem o tym w ogólnym wątku MTV Unlimited. Oprócz "Turn down for what" strasznie obcięte są też "Prayer in C" oraz "Waves" Robina Schulza (tu nie wiem jeszcze czy sama piosenka nie jest przyspieszona?) i Blonde - I loved you more. I wycinane są naprawdę jakieś bzdety - typu jazda na deskorolce za samochodem w "Prayer in C".

 

Co do piosenek, które są zamęczane w europejskim MTV Dance dodałbym jeszcze Sigma & Paloma Faith - Changing, Sigma - Somebody to love i Kiesza - Hideaway, grają je już chyba z pół roku na bardzo wysokiej rotacji. Co ciekawe pokazywali też remix "Changing", albo "No enemiesz" Kieszy, ale te kawałki zniknęły po kilkunastu dniach, a tamte dalej grają.

 

Oprócz list przebojów paranoją jest też "Flashback". Mają być starocie, a 3/4 klipów tam to normalna playlista jaka leci cały dzień.. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenzurowany jest nawet Duke Dumont - Won't Look Back (na pewno wycięty jest moment jak "celuje" do kobiety z... drążka pogo). A klip ten jest przecież oczywistym żartem (policjant na segwayu ściga złodziei na drążkach pogo). Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że sprytnie wycięto też migawki z pejczem (na początku) z Waze & Odyssey vs. R. Kelly - Bump & Grind 2014, ale to trzeba byłoby się jeszcze przyjrzeć.

 

W świetle tego jak to możliwe, że przeoczyli tak straszną rzecz jak moment zabójstwa w animowanym klipie Davida Guetty ft. Skylar Grey - Shot Me Down? No przecież tam na końcu CZŁOWIEKA ZABIJAJO! (błąd celowy - wyzłośliwiam się :> ) Oraz zbliżenia na tyłek faceta w The Magican ft. Years and Years - Sunlight.

 

Najgorsze jest to, że nawet nie wiadomo co jest ocenzurowane, a co nie, chociaż by jakoś oznaczyli, to bym poszukał na YouTube (które te same klipy nawet nie uznaje jako tylko dla pełnoletnich, może Turn Down For What powinni, tu można by dyskutować), a tak zaczyna dochodzić do tego, że trzeba każdy klip sprawdzać z osobna, gdyż nigdy nie ma pewności kiedy uaktywni się centrum moralności i cnót wszelakich MTV. Jakby tak Warsaw Shore pocięli jak te teledyski, to by chyba tylko kawałek wstępu został :>

 

Blonde faktycznie też jest przycięty i zgadzam się co do Flashback, w ogóle trudno uchwycić jakąkolwiek różnicę między pasmami (poza zmieniającym się napisem obok logo).

 

Gdzie teraz składają MTV Dance? W Polsce? Chyba nie? W Holandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dorzucić można jeszcze "Overdrive" Olivera Heldensa - tam też są jest to ich wspaniałe slow motion w kilku momentach, ale że nie jest fanem tego teledysku, to trudno mi powiedzieć co dokładnie wycięli.

Co do emisji, to ktoś na forum wspominał, że idzie z Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Dance jeszcze za czasów wersji UK słynęło z tego że, mieli dość ubogą playlistę ograniczoną do max. 50 teledysków - ale widzę że, pojechali na całość i ograniczyli się do 20. Co do cenzury klipów, to tak odkąd pamiętam na MTV Dance w dzień zawsze leciały ocenzurowane klipy, wieczorem oraz jak to nazwałem "montowanych topach" były teledyski nieocenzurowane. Ale żeby były "prawie w całości" powycinane klipy to się jeszcze nie spotkałem :) Kiedyś (nie wiem jak teraz bo już rzadko zaglądam na ten kanał - raz na jakiś czas jak zajrzę do drugiego pokoju) bardzo często można było spotkać klipy w przyspieszonej wersji. Widzę też, że namiętnie promują Calvina Harrisa - kiedyś tak namiętnie promowali Davida Guettę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle najlepiej jest z cenzurą "Take me to Church" chyba najwiekszego hitu na świecie w tej chwili na tych ogólno-europejskich stacjach viacomu. Tego klipu kompletnie nie ma na VH1 Europe, MTV Hits, MTV Rocks (na MTV Dance to i tak nie pasuje), na MTV24 Music leci wersja koncertowa, raz widzialem pozno w nocy pelna wersje na tym kanale. Trudno byloby ten klip ocenurowac bo caly scenariusz opiera sie na przemocy. Nie mniej leci w calosci cala dobe np w Vivie Germany czy VH1 Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Dance jeszcze za czasów wersji UK słynęło z tego że, mieli dość ubogą playlistę ograniczoną do max. 50 teledysków - ale widzę że, pojechali na całość i ograniczyli się do 20.

 

Oj nie zgodzę się. Owszem katowali sporo UK charts itd, ale co chwilę był jakiś blok tematyczny albo przygotowany przez artystę i tam był naprawdę szeroki przekrój muzyki. To samo z nocnym Club X, leciały tam rzeczy spoza regularnej playlisty i można było oglądać i oglądać.

Swoją drogą, dziś na naszym europejskim MTV Dance trafiłem na Katy B - On a mission, Nero - Promises i jeszcze kilka rzeczy, ze starych dobrych czasów własnie wersji UK : -).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle najlepiej jest z cenzurą "Take me to Church" chyba najwiekszego hitu na świecie w tej chwili na tych ogólno-europejskich stacjach viacomu. Tego klipu kompletnie nie ma na VH1 Europe, MTV Hits, MTV Rocks (na MTV Dance to i tak nie pasuje), na MTV24 Music leci wersja koncertowa, raz widzialem pozno w nocy pelna wersje na tym kanale. Trudno byloby ten klip ocenurowac bo caly scenariusz opiera sie na przemocy. Nie mniej leci w calosci cala dobe np w Vivie Germany czy VH1 Polska.

W MTV Live HD leci wersja koncertowa :P W ogóle na MTV Live HD też pełno cenzury :crazy: Także na koncertach :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Dance jeszcze za czasów wersji UK słynęło z tego że, mieli dość ubogą playlistę ograniczoną do max. 50 teledysków - ale widzę że, pojechali na całość i ograniczyli się do 20.

 

Oj nie zgodzę się. Owszem katowali sporo UK charts itd, ale co chwilę był jakiś blok tematyczny albo przygotowany przez artystę i tam był naprawdę szeroki przekrój muzyki. To samo z nocnym Club X, leciały tam rzeczy spoza regularnej playlisty i można było oglądać i oglądać.

Co z tego jak w każdym bloku leciało praktycznie to samo i każdy charts był powtarzany do obłędu przez kilka miesięcy?

 

Co do Club X to tam z reguły leciały klipy z poza ogólnej playlisty, lub te co na niej były ale w remixach :) Choć już pod koniec (jak w nocy pojawiły się telezakupy) to leciało praktycznie to samo co w dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych blokach to akurat lecą różne perełki (łącznie z teledyskami ze starymi belkami MTV z lat 90).

 

W tym tygodniu z rzeczy specjalnych na MTV Dance UK mamy:

wtorek: Avicii: 5 Big Ones, David Guetta's Global Anthems

środa: Guetta: 5 Big Ones, Afrojack's Worldwide Dance Party, 20 Biggest Breakdowns Of All Time!

czwartek: Stateside Clubber's Guide: Top 10, Calvin: 5 Big Ones, We Love Sick Drops: Top 10, It's Now Vs The 90s Baby! Top 20

piątek: Katy B's Club Warm-Up, Storming Club Bangers Top 50

sobota: Gorgon City's Party Island Jams

itd.. Zdecydowanie wołałbym to wszystko niż zapętlona playlistę wersji Europe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Faul & Wad Ad vs. Pnau - Changes też są spowolnienia obrazu - tym razem cenzorom nie spodobały się sceny gdzie dziecko siedzi w domku na drzewie obwiązane sznurem. Na szczeście "strzały" z papieru toaletowego nie były dla nich zbyt brutalne : -).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie MTV Dance... wg ramówki na ich stronie WWW w ubiegłą niedzielę miało być jakieś Top 50 z klasykami z lat 90 - a na antenie leciało Big Tunes, Biggest Tracks Right Now etc., w EPG również brak info o jakimkolwiek Top 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie na MTV Dance jest nowe pasmo - Dance Classics. Kilka klasyków było, ale oczywiście poprzeplatanych z nowościami typu Cheryl - Crazy Stupid Love z 2014 roku, albo Bakermat - Teach me. Czyli żadnych rożnic w stosunku do "Flashback" ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiś 2 miesięcy nie zauważam właściwie żadnych nowości na MTV Dance (zresztą na Hits czy Rocks też). Dla nich nadal "biggest hits right now" to kawałki pokroju Years and Years - King, a ostatni warty uwagi Robin Schluz to Prayer in C. Jakaś paranoja. Viva i 4fun Fit&Dance to skarbnice nowości przy tych kanałach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...