Skocz do zawartości

Club MTV


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podał dziś serwis SAT KURIER od marca w Polsce ma pojawić się kolejny kanał VIACOMU, tym razem z muzyką Dance, w zastępstwie za MTV Base, które nie będzie dostępne już w Polsce.

 

Co sądzicie o takiej sytuacji? Ja uważam, że to dobrze, że do Polski wchodzi nowy kanał - sam bardzo lubię muzykę taneczną, ale nie fair jest zastępstwo za MTV Base (ponieważ są w Polsce fani dance, disco i są fani hip hopu r'n'b) dlatego ten kanał (MTV Dance) powinien pojawić się w Polsce ale nie zastępując MTV Base. Taka jest moja opinia.

 

Może ktoś już miał okazję oglądać go w Wielkiej Brytanii i przybliży ofertę stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie media2.pl można przeczytać, że kanał będzie dostępny na satelicie Astra 19.2 East, w ofercie sieci kablowych, które dotychczas miały w swojej ofercie MTV Base. Więc jeśli C+ miałaby dołączyć go do swojej oferty, to pewnie spodziewajmy się kolejnej kopii na Hot Birdzie... Ciekawe czy zakodują (na Astrze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam myślę, że któregoś dnia jakaś platforma się przełamie i zaskoczy nas kanałami muzycznymi...

Ale to tylko takie moje luźne dywagacje odnośnie jesieni 2008 (głównie myślę tutaj o N).

 

Nie wierzę, by nowy kanał który wchodzi na rynek nie miał czegoś związanego z jakąkolwiek platformą cyfrową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co że mają te kanały co wymieniłeś?Równie dobrze jak dodawali MTV Two to mogli MTV Base dodać, przecież był już wtedy w kablówkach...

Ale widać że nie zabardzo byli zainteresowani, Cyfrę+ może usprawiedliwia fakt iż MTV Base było zbędne bo mają Trace TV to chyba podobna tematyka.

Mnie wkurza to że zagraniczne platformy mają u siebie pełne pakiety MTV Networks , ale u nas to Polska tu wszystko jest inaczej :(

Być może żeby MTV Base, MTV Dance itd. aby te kanały były na transponderze Viacomu na Hot Birdzie to może ich dołączenie do ofert byłoby całkiem realne..

Jakby chcieli dodać te w/w kanały to by musieli upychać na swoje transpondery tak jak MTV TWO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten kanał ma być gdziekolwiek dołączany? Jest tak samo zachęcający do oglądania jak MTV Base - po angielsku. Przecież nie będziemy mieli polskiej wersji, a zagraniczne kanały baardzo rzadko pojawiają się w ofertach polskich platform. A już raczej żadna z nich takiego kanału nie ściągnie na swój tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jak byk...

 

Od 7 marca MTV Dance w Polsce

 

7 marca 2008 roku w Polsce zostanie uruchomiony nowy na naszym rynku kanał muzyczny - MTV Dance, produkowany przez MTV Networks. Zastąpi on stację MTV Base emitującą teledyski z muzyką R&B, hip hop i soul. MTV Dance to brytyjski kanał muzyczny dedykowany muzyce tanecznej, który rozpoczął nadawanie w 2001 roku.

Powodem zastąpienia MTV Base kanałem MTV Dance jest chęć dopasowania się do gustów nastoletniej publiczności w Polsce i rosnącego zainteresowania muzyką taneczną.

 

MTV Dance jest dostępny na satelicie Astra 2 - 28,2E (11,895 GHz, pol.V, SR 27500, FEC 3/4, kodowanie w NDS-VideoGuard). Kanał ma być dostępny w dosyle dla polskich sieci kablowych, które dotychczas miały w swojej ofercie MTV Base. Kanał MTV Dance trafi do ok. 600 tys. abonentów w Polsce.

 

Na razie nie ma informacji o dołączeniu MTV Dance do którejś z polskich platform satelitarnych, co byłoby mile przyjęte, bo oferta kanałów muzycznych takich "do posłuchania" jest marna, bo MTV Polska przestał być kanalem muzycznym - bardziej rozrywkowym, a zepsuła się także Viva Polska. Poza tym jakość audio i video kanałów muzcznych na polskim rynku jest fatalna.

 

Zostanie zastąpiony MTV Base na dosyle z Astry (platforma MTV Unlimited), zastapui go MTV Dance który był dostępny tylko na wyspach (teraz Base będzie tylko tam), głównymi odbiorcami Base i Hits są kablówki, więc tam Dance wyląduje ;p

W sumie mogli by zabrać Hits a nie Base i był by całkiem niezły układ tematyczny Two (Rock&Metal), Base (Rap&HipHop), Dance (Muzyka klubowa), zaspokoiło to by większą ilość subkultur w naszym kraju ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może żeby MTV Base, MTV Dance itd. aby te kanały były na transponderze Viacomu na Hot Birdzie to może ich dołączenie do ofert byłoby całkiem realne..

Jakby chcieli dodać te w/w kanały to by musieli upychać na swoje transpondery tak jak MTV TWO...

Gdyby wywalili kilak kanałów z TP Viacomu na inne pozycje, bo z tego satelity odbierają sygnał tylko odbiorcy indywidualni albo służy to jako dosył, a jak można na takiej pozycji dać coś jako dosył to nie rozumiem. Mogłoby odejść MTV Europre, MTV Portugal i Nick chyba, że będzie z tego TP brany do polskich platform. Po przejściu na Astrę tą pozycję mogą też opuścić kanały: Game One, MTV France, bo one są dla TPS'u.

 

Karol: mojej skromnej osobie akurat nie przeszkadza to, że kanał jest po angielsku a nie po polsku (jeśli chodzi o kanały muzyczne), może być po francusku, hiszpański itp itd ważne aby był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza to że zagraniczne platformy mają w siebie pełne pakiety MTV Networks , ale u nas to Polska tu wszystko jest inaczej :(

Ja też się zastanawiam już od dłuższego czasu dlaczego tak jest w tym naszym kraju? Inni mogą, a u nas po co. Rzućmy im kilka ochłapów, będzie OK. :evil: Mogliby przy tej okazji dołączyć tą nieszczęsną paczkę MTV, jak w cywilizowanym świecie. Czy to tak wiele? Ale nie będę już dłużej "płakał". W końcu niejedną podstronę napisaliśmy na tym forum o tym, że chcielibyśmy, na przykład w naszej Cyfrze+, paczkę kanałów MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja TV jakoś mogła się dogadać z MTV Networks i wszystkie kanały były wtedy dostępne w ofercie.. ale chyba z transpondera Viacom'u.

Mnie zastanawia fakt dlaczego N jak startowała to tylko dała MTV PL, VH-1 PL, i MTV TWO, przecież mogła postarać się o resztę paczki MTV..

A może są jakieś przepisy, że w Polsce na nadawanie do platform cyfrowych maja tylko pozwolenie 3 powyższe te kanały, nie znam się na tym to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisów które nie pozwalałyby na emisję innych kanałów MTV: MTV Hits, MTV Base czy VH-1 Classic w ramach platform cyfrowych - kwestią jest tylko chęć podjęcia negocjacji z MTV w sprawie dołączenia nowej stacji do danej platformy. Oczywiście w grę mogą wchodzić inne czynniki, np. brak miejsca na transponderze danej platformy czy np. cena (ale skoro sieci kablowe maja kanały z paczki MTV, to w przypadku platform też nie powinno być problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysieK ;p powód jest prosty, zestaw MTV Unlimited znajduje się na Astrze tam gdzie była Wizja ;> więc nie było problemu z retransmisją, bo odbierało się prosto z dosyłów ;p tak samo polskim kablówkom jest tak łatwo, dlatego je biorą ;> Polskie platformy po prostu uważają że nie warto zapychać już zapchanych transponderów tymi kanałami ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest źle, że taki kanał powstaje, bo obecne MTV Polska to po prostu żenua...

Ale zamiast tego mogliby przecież umożliwić nam odbiór starego dobrego MTV Europe, które było jak dla mnie najlepszą stacją muzyczną wszechczasów wtedy kiedy jeszcze można je było w Polsce oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniknie ;p na niektórych rynkach europy trudno o nowe kanały.

Puki wszędzie w europie będzie MTV Europe, to kanał będzie istnieć dalej.

Według mnie zamiana MTV Base na MTV Dance na transponderze "nie tylko brytyjskim" (bo sam MTV Base nie zniknie ;p) wynika z statystyk, badań w całej europie (bo z MTV Unlimited nie tylko polska korzysta) i strategi MTV ;p możliwe że będą na tym więcej zarabiać ;p ja się nadal trzymam że powinni MTV Hits zamienić ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest dobry krok w przyszłość, i że Polska też będzie miała swoje własne tematyczne kanały MTV. No szkoda, że MTV Dance będzie tylko oferowany w sieciach kablowych, ale myślę, że to jeszcze kwestia czasu jak zostanie dołączony do oferty którejś platformy cyfrowej (może platform). W końcu to dla nadawcy w pierwszej kolejności by zależało, by jego program docierał do jak najszerszej widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...