Skocz do zawartości

Club MTV


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Minął rok, znowu miałem okazję poobserwować ok. tydzień MTV Dance. To ma jakąkolwiek oglądalność? Chyba ja zrobiłem 0,000000000000000000001% Jedyna zaleta tego kanału to (nadal) brak reklam.

 

Playlista jeśli rok temu była uboga, to teraz jest chyba nawet gorzej. Calvin Harris jest zajeżdżany do upadłego wszystkimi singlami (nadal tylko z okresu "komercyjnego"), to samo Avicii (i to te nowsze słabe produkcje na siłę "wyintelektualizowane", ale przynajmniej nie jest to jeden singiel jak ostatnio). Do tego męczą parę nowości (no, powiedzmy, dla nich nowość może mieć równie dobrze i rok od premiery), ale grane z taką częstotliwością, że spokojnie raz na 1-2 godziny lecą i po 24h ma się dość wszystkiego (Kygo, Galantis, Valentino Khan, Zara Larsson, 99 Souls, Zhu, Axwell^Ingrosso, Justin Bieber - ten ostatni szczególnie). 

 

Cenzura klipów jest posunięta do granic rozsądku. W Zhu - Automatic klip jest tak pocięty, że nie dało się go bardziej zwolnić i aż im muzyki brakło, więc i muzykę przycięli :lol2: Nie wspominając, że w ogóle nie wiadomo o co w tym klipie chodzi, bo najpierw facet śledzi babkę, a tu nagle przeskok jak ona robi dziwne miny. Na YouTube nawet nie ma ograniczenia wiekowego. Raz na czas trafi się jakiś "klasyk" typu Wynter Gordon, ale tak ocenzurowany, że babka momentami inaczej rusza ustami niż idzie muzyka. Naprawdę jeśli ktoś to widzi, to wierzy w sens dodawania czegoś w takiej wersji do playlisty poważnego kanału muzycznego? Dla Zary Larsson też zresztą nie zgadzają się pod koniec ruchy ust ze słowami, ale nie wiem co tam wycięli - ten fragment z fałszywym numerem telefonu, czy co? Jeśli tak, to pogratulować spostrzegawczości osobie, która to cięła... Disclosure z Lorde - Magnets jest po prostu w ogóle ucięte z końca jakieś 30 sekund z muzyką wyciszoną na bezczela - skandal.

 

Z klasyków to w zasadzie przez rok zniknął tylko Deep Dish (zapewne zawstydzili się tą jakością), bo Dizzee Rascal z Bonkers i Kelis z Acapella (oraz Bounce, ale to w sumie podchodzi pod emisję wideografii Calvina Harrisa) są nadal jak były.

 

Niezmiennie uważam, że jeśli robią tą wersję celem cenzury dla krajów o ostrzejszych zasadach obyczajowych, to powinni po prostu dla nich zrobić dedykowaną wersję, a nas nie katować tym szajsem. Już nie wiem, czy nie lepiej było przy wersji UK z reklamami co parę minut, ale przynajmniej była jakaś rotacja klipów i bez cudowania z cięciem. Tyle że UK chyba też zaorali, więc nie ma do czego wracać i na co się przełączać.

 

Jeśli coś się nie zmieni, to ponownie zajrzę na MTV Dance za rok, bo nie ma sensu częściej, jeśli playlista niemal się nie zmienia. Naprawdę im pasuje jak widzowie chcą oglądać kanał raz w roku przez parę dni, żeby tylko zsynchronizować się z playlistą? Ciekawy model biznesowy... Powinni się zgłosić może do Google po nagrodę, że sami oddają miejsce YouTube-owi.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakoś nieładnie zaczęły im się skalować teledyski. Widać to np. na Jonas Blue ft. Dakota - Fast Car czy Freischwimmer - California Dreamin' - linie, które powinny być gładkie są poszarpane etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ta cenzura i cięcie teledysków w MTV Unlimited jest coraz ciekawsze - obraz w nowym Calvinie Harrisie z Rihanną jest zwolniony w kilku momentach kiedy na ekranie jest zbyt dużo świateł/laserów. Czyli chronią tez na wszelki wypadek przed epilepsją.

This Girl od Kungs vs. Cooking on three burners też ma pod koniec jakieś spowolnienie, ale jeszcze nie doszedłem do tego, co im się tam nie spodobało. Era Istrefi - Bon bon (swoją drogą plus za ten kawałek, ciekawe kiedy nasze stacje to odkryją) ma wycięty z kolei kawałek tekstu o odpalaniu fajki + gest wykonywania tego w teledysku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

W dzisiejszym BIG TUNES! na MTV DANCE INTERNATIONAL teledysk "ALMA - DYE MY HAIR" był spłaszczony do formatu 4/3, co system emisyjny Viacomu przeskalował do 14/9.

 

60a087d8d71c.png

 

a39e9ee3ec4f.png

 

Przypomnę, że to nie pierwszy przypadek "spłaszczania" panoramicznych klipów w centrum w Londynie. Gdy VIVA POLAND nadawała jeszcze stamtąd, takie kruczki zdarzały się tam często. Przykładem mogą być Katy B - Lights On czy Wet Fingers - Małgośka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak obecnie ta stacja sobie radzi pod kątem muzycznym? Pod kątem progranowym, z tego co widzę (pod niniejszym linkiem: http://api.mtvnn.com/v2/airings/program_plan.pdf?channel_id=48&language_code=pl&country_code=PL&program_week_is=38) to raczej słabo, skoro po nocach zamiast muzyki upychają telezakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że gdyby to byłaby to wersja UK, byłoby to jakoś oznaczone w tytule pliku. W internecie na czeskiej stronie znalazłem jakąś ramówkę MTV Dance, ale nie wiem, czy to jest "nasza" wersja MTV Dance. Ta ramówka jest dostępna pod tym linkiem: https://www.fdb.cz/tv/34-mtv-dance-mtv-hits-mtv-live-hd-mtv-rocks.html?cas_od=5&datum=1505761497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...