Skocz do zawartości

Club MTV


PIOTREK 165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MTV Dance nadaje muzykę "taneczną" w szerokim tego słowa znaczeniu, dlatego Kelly Rowland, Alexandra Stan, Afrojack & Steve Aoki, Flo-Rida jest wśród Swedish House Mafia, Paul Van Dyk, Ferry Corsten czy Calvin Harris, to Brytyjski kanał muzyczny więc czego my możemy się spodziewać Scooter, czy ATB to "rodzynki" można spotkać ale tylko te utwory które były promowane na Brytyjskim rynku muzycznym. Ostatnio widziałem kawałek Wiley Ft Skepta, JME & Miss D - Can You Hear Me? (Ayayaya), moim zdaniem OKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych parę lat temu kanał był o wiele wiele lepszy. Były tematyczne dni i różne ciekawe pasma, a playlista o wiele bogatsza. Teraz to praktycznie nic. Tylko w weekend czasami jakieś specjalne notowania. Ale jak się parę razy obejrzało, to też nieciekawe,bo zawsze z tymi samymi starociami. W paśmie MTV Club X (leci w nocy) też się ciekawe rodzynki zdarzają, ale to też jest ostatnio rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dawno nie oglądałem tej stacji przez dłuższy czas i wiele się pozmieniało. To znaczy playlista bardzo zubożniala... :| W ciągu trzech godzin jedna piosenka może się pojawić trzy razy, a jeden artysta (np. Disclosure) w ciągu godziny tylko z innym utworem. :|

Wcześniej nie kojarzę aby aż tak olewali ten kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od jakichś dwóch tygodni oglądam MTV Dance przez stream w internecie bo nie mam do niego dostępu. Playlista naprawdę super, choć klipy się często powtarzają. Reklamy - tak, jest ich bardzo dużo (o teleshoppingu nawet nie wspominam) ale tak jest we wszystkich brytyjskich kanałach MTV i MTV Dance nie stanowi pod tym względem wyjątku. Choć osobiście wolę angielskie reklamy niż polskie :P

Jedno powiem - ten kanał musi pojawić się w ofercie platform cyfrowych. Oglądanie nielegalnego streamu jest bardzo niewygodne gdy łącze z internetem szwankuje i nie da się oglądać, a tak to byłoby to zdecydowane ułatwienie no i byłby to kanał najczęściej przeze mnie puszczany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam powiedzmy raz dziennie o różnych porach, ale zawszę trafię na Clean Bandit - Rather Be, Avicii - Hey Brother, Showtek - Booyah i na okropną wersję Tsunami gdzie rapuje Tinie Tempah. Disclosure też zawsze, albo F For You albo Grab Her albo Voices. Ogólnie za każdym razem trafiam na większość kawałków które są podane w playliście na stronie mtv.co.uk/music/playlists

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno powiem - ten kanał musi pojawić się w ofercie platform cyfrowych.

Dokładnie ! Aż dziwne że polskie platformy nie sa zainteresowane tym produktem.Brand + pozycja produktu jest barrrdzo dobra MTV Hits/MTV Dance mógł by być dobrym uzupełnieniem do polskich platform (Mamy tylko MTV Rock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wiemy, czemu nie ma ich w polskich platformach. Myślę że zainteresowanie brytyjskimi kanałami muzycznymi przerywanymi co 15 minut reklamami byłoby na tyle niewielkie, że platformom szkoda miejsca na własnych transponderach na te kanały. Większość abonentów zadowala się Eską TV, Polo TV, 4fun.TV i Stars TV.

Osobiście nie pogardziłbym tymi kanałami, ale z drugiej strony cieszę się że NC+ dołożyła Trace Urban. Wolę zdecydowanie ten 1 kanał bez reklam z konkretną muzyką niż zestaw MTV Hits/Dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu miałem okazję oglądać nowy "międzynarodowy" MTV Dance (kilka dni po kilka godzin).

 

Moje prywatne wnioski:

- nie ma reklam, ale nie liczyłbym, że ten stan utrzyma się na stałe. Mając jednak na uwadze, że wersje brytyjskie były reklamami wręcz zawalone, to spory postęp. Nie ma też zapowiedzi programowych, czasami tylko przeleci krótki jingiel

- mogą zmienić nazwę na MTV Calvin Harris :> W parę dni spokojnie całą jego wideografię obejrzałem, a Summer chyba z 50 razy :>

- bardzo wąska playlista, w zasadzie w stałej rotacji jest może z 30-50 klipów, do tego co jakiś czas pojawia się klasyk, ale jeśli już, to... Calvin Harris ( :lol2: ) albo jakaś totalna oczywistość (jak Motorcycle - As The Rush Comes lub Shapeshifters - Lola's Theme). Zaskoczyli mnie tylko zagraniem Breach - Jack (premiera rok temu, dziwaczny klip jak dla mnie).

- męczą listy "top coś tam" - nie dość, że katują mało nagrań, to w listach są te najbardziej zajechane, poza Calvinem Harrisem mocno promowani są: Gorgon City, Clean Bandit i Mr Probz, ale przynajmniej w przypadku Gorgon City i Clean Bandit wymieniają po dwa klipy (odpowiednio Ready For Your Love i Here For You oraz Rather Be i Extraordinary).

- z nowościami nie ma szału, ale też nie ma tragedii - trzymają rękę na pulsie i nie zostają mocno w tyle. Ale oczywiście leci tylko to, co może się spodobać lub już chwyciło, bez eksperymentów. Klip do Zinc - Show Me miał premierę na YouTube 27 maja, na MTV Dance przeleciał mi w zeszłym tygodniu (w jakiejś niskiej rotacji musi być, ale jest). 2 tygodnie poślizgu to nie jest jeszcze katastrofa jak na MTV, zresztą nie wiem, czy nie grali tego wcześniej oraz przecież nie każdy śledzi YouTube 24/7 i obserwuje nowości, więc pewnie zwykłego widza są w stanie czymś zaskoczyć,

- zdarzają się dziwne podmiany klipów/wersji. DVBBS & Borgeous - Tsunami jest grany w wersji z raperem (Tinie Tempah) - słabo. Martin Garrix - Animals ma klip wymieszany - fragmenty oryginalnego oraz fragmenty występów na żywo (dzięki czemu psuje się idea oryginalnego klipu). Coś tam od Avicii też było z klipem w wersji Live zamiast studyjnej/standardowej.

 

Ogólnie MTV samo siebie dobija, bo jeśli chce się mieć oglądalność, to nie można w kółko wałkować tego samego. Powód? W jakim celu miałbym włączać w tym tygodniu MTV Dance, jeśli znam na pamięć wszystko co grają? Automatycznie wycinają sobie widzów zainteresowanych dłuższym oglądaniem licząc na tych, co zmienią kanał przez pomyłkę i zostaną na chwilę. IMHO słaba strategia... Ponieważ to może nie trafiać do przedstawicieli, to napiszę na przykładzie seriali: czy widz chętniej obejrzy następny odcinek serialu, czy woli oglądać w kółko ten sam odcinek? :> Oczywiście top-hity na takim kanale jak ten powinny być w dużej rotacji, ale powinno być więcej powietrza na playliście, z jednej strony nieco więcej eksperymentów, z drugiej poważniejsze dłubanie w klasykach. Tak, żeby trzymać widzów "krótkotrwałych", ale i nie zrażać "długodystansowców" i żeby na nich też był jakiś wabik ;)

 

Minusem rezygnacji z wersji brytyjskiej jest utrata kontaktu z tamtejszym rynkiem. Jednak UK ma pewną świeżość i pojawiały się tam nagrania, które później nie raz chwytały w reszcie Europy. No ale za to nie ma reklam, a rynek brytyjski można śledzić z kanałów FTA z 28,2°E. Generalnie zmiana raczej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita: dzięki za info.. Czyli jeśli chodzi o zróżnicowanie jest tak jak myśłałem. Jeśli jednak nie grają klimatów Eski typu "Toca Toca" czy "Inna" to i tak jest duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma nic typowo Eskowego (tzn. lokalnych wynalazków, bo taki Guetta, Sigma, czy Duke Dumont to lecą), czasami tylko pokaże się człowiek-featuring, czyli Pitbull ;) Trzymają się grania zachodnio-europejskiego i to też doceniam ;)

 

Ale dalej nie ma i nie będzie tam klipów Infernal ,Medina ,ATB ,Lasgo co do tych dwóch to mam na myśli nowsze klipy szkoda myślałem że coś się zmieni ,na szczęście jest Clubland TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita, ale reklam też nie ma np. na VH-1 Europe, więc sądzę, że w wersjach międzynarodowych MTV również ich nie będzie (ale miejsca na reklamy, które zagraniczne platformy będą mogły sobię wstawić pewnie za jakiś czas się pojawią) :) a jeśli chodzi o ubogą playlistę, to na MTV Hits i MTV Rocks niestety jest podobnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po kilku miesiącach mam znów dostęp do tematycznych MTV i mogłem je dłużej pooglądać.

 

Jeśli chodzi o MTV Dance International to bałem się, że będzie gorzej. Rzeczywiście trochę za bardzo męczą już mocno ograne piosenki w stylu Summer od Calvina Harrisa, ale jest sporo rzeczywistych nowości (np. Waze & Odyssey, Ten Walls itd) i tanecznych remiksów popowych kawałków (wczoraj widziałem np. bardzo fajny remix Don't Eda Sheerana i troszkę gorszy Boom, clap od Charlie XCX ;)).

 

Grają też trochę starszych rzeczy, ale nie zauważyłem kawałków z lat 90 czy ogólnie starszych niż 5-6 lat, a to była duża siła starego MTV Dance. Czekam na weekendowy Flashback, może tam będzie coś takiego :).

 

Brak reklam na plus, nawet jigle są bardzo sporadyczne. Szkdoa jedynie Official UK Chart i tematycznych weekendów. No i Club X w wersji UK tez miał swój klimat i ciekawą playlistę, inną od tej dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...