Skocz do zawartości

Polsat wyłudza pieniądze za rzekome uszkodzenie dekodera ?


maestro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie tutaj widzę ktoś się mija z prawdą. Cennik braków lub uszkodzeń nie jest żadną tajemnicą i jest ogólnodostepny: http://www.cyfrowypolsat.pl/01-07-2011- ... nentow.pdf

 

Każdy kto dostał wezwanie do zapłaty za braki lub uszkodzenia musiał na to zasłużyć. Notorycznie klienci do mnie przychodzą bez zasilaczy, pilotów, przewodów scart czy w Samsungu 370 bez komponentowego i audio przewodu. Potem biegaja tam i z powrotem. A w instrukcji obsługi wyraźnie są wymienione elementy zestawu. I standardowo oczywiście mówią najpierw że oni nie dostali takich kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga a powiedz mi, czy jesteś pewien że na skutek np. bałaganu ktoś koledze nie podmienił dekodera na inny? w różnych miejscach pracowałem i od tej pory "historie o wysokich i profesjonalnych standardach" puszczam mimo uszu... A były to nie firmy krzak tylko wielkie koncerny chlubiące się opinią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dekoder z enki w promocji dla lekarzy. Wszystko chyba za darmo było, bez abonamentu. Niestety kiedyś przez przypadek rozdeptałem go przy przeprowadzce. Miałem dużego stresa co będzie przy zwrocie. Po kilku latach dostałem fakturę vat na 1,22 zł I dekoder przeszedł na moją własność. Ostatni mój dekoder polsatu umarł od pioruna. Spaliło się wszystko łącznie z konwerterem.Był moją własnością. Jak

myślicie co by było gdybym musiał go oddać? Dodam, że budowa była nieporysowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, iż kwota opiewała na jedyne 12,3 zł sprawy dalej nie rozsztrząsam. Cyfrowy Polsat nie dysponuje żadnymi zdjęciami, ani informacją na czym polega owe uszkodzenie pokrywy dekodera.

 

Ku przestrodze innym: radzę robić dokładne zdjęcia przed wysyłką dekodera oraz dołączonych akcesoriów (dowód na to że wysłany został cały komplet), wówczas z takim wezwaniem (jakim ja otrzymałem, a o którym mowa w 1 poście) można iść do placówki poczty i wnieść reklamację dot. uszkodzenia przesyłki. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dekoder z enki w promocji dla lekarzy. Wszystko chyba za darmo było, bez abonamentu. Niestety kiedyś przez przypadek rozdeptałem go przy przeprowadzce. Miałem dużego stresa co będzie przy zwrocie. Po kilku latach dostałem fakturę vat na 1,22 zł I dekoder przeszedł na moją własność. Ostatni mój dekoder polsatu umarł od pioruna. Spaliło się wszystko łącznie z konwerterem.Był moją własnością. Jak

myślicie co by było gdybym musiał go oddać? Dodam, że budowa była nieporysowana.

1,22 to opłata za przejście anteny na Twoją własnośc, a nie dekodera. Jak go nie oddałeś, to spodziewaj się wizyty firmy windykacyjnej po dekoder :) sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ku przestrodze innym: radzę robić dokładne zdjęcia przed wysyłką dekodera oraz dołączonych akcesoriów (dowód na to że wysłany został cały komplet), wówczas z takim wezwaniem (jakim ja otrzymałem, a o którym mowa w 1 poście) można iść do placówki poczty i wnieść reklamację dot. uszkodzenia przesyłki. Pozdrawiam wszystkich.

 

Reklamacje możesz złożyć na uszkodzoną przesyłkę, a takie zdjęcia to sobie możesz włozyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym się wysyła sprzęt.

Jeżeli pocztą polską zwykłą paczkę, którą rzucają na samochody to się nie dziw, że teraz CP chce od Ciebie zadośćuczynienia za Twoją lekkomyślność.

Kurierem się wysyła, a gdy paczka nie jest uszkodzona (czyli nie jest spisany protokół uszkodzenia) to CP mógłby Cię cmoknąć.

Kary by nie wyegzekwowali.

Poza tym nie wyobrażam sobie oddawać sprzętu inną drogą niż APS.

Ojciec oddawał jeden dekoder w punkcie sprzedaży CP, drugi dostał za 1zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czym się wysyła. Protokół szkody trzeba spisać zawsze, jest potrzebny do reklamacji bo tę złożyć może tylko nadawca. Jesli kurierem przyjedzie poobijana paczka a nie będzie protokołu to i tak wszystko zostanie zrzucone na klienta. Chyba że klient ma zdjęcia towaru przed wysyłką na aktualnej gazecie (dzienniku). Wtedy jest nie do ruszenie w sądzie, chyba że CP udowodni że to klient celowo uszkodził. W ten sposób zarzucając że zrobił zdjęcia i uszkodził dekoder przed wysyłką. Co jest zjawiskiem tak częstym jak złodziej który sam na siebie donosi.

 

W APS oddaje się dekodery przy podmianie. Reszta musi być wysłana przez klienta do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...