Skocz do zawartości

DVB-T we Władysławowie


torre24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym rozpocząć ten wątek raczej jako ciekawostkę. Otóż jestem u znajomego we Władysławowie. Dziś w nocy przeprowadziłem wyszukiwanie kanałów DVB-T i oprócz polskich mux-ów udało się odebrać jeden szwedzki. Były tam kanały SVT 1, 2, 24 i jeszcze kilka innych (w tym kodowane). Z polskich muxów złapałem chyba cztery nadajniki (bo było np. TVP Info Gdańsk i Olsztyn) oraz dwa razy mux 2. Na jakich kanałach nadawane były te muxy nie jestem w stanie teraz powiedzieć bo nie mam dostępu do odbiornika.

I tu pytania - jaki szwedzki nadajnik udało się złapać? Czy da się w tej lokalizacji odebrać (jeśli nadaje) kanały DVB-T z innych krajów (Dania, Rosja)? Czy użycie kierunkowej anteny pozwoli tu na bezproblemowy odbiór mux3 z kanałami TVP przez całą dobę?

Dodam, że rano odbierał tylko jeden mux 2, na reszcie brak sygnału. Nie znam modelu anteny - podobna jest do siatkowej wygiętej w kształt litery C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dokładniej skierować antenę na Chwaszczyno to powinien wskoczyć mux 3, a jeśli piszesz że odbierasz 2 razy mux 2 to znaczy że obierasz z Chwaszczyna i Lęborka jednocześnie z tego co wiem to w Lęborku częstotliwość to 666 a w Chwaszczynie coś koło 580 więc kieruj sie tą drugą.

 

Edit:

Dokładna częstotliwość to 586. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem aktualizację listy i wyszło:

- mux 2 kanał 25 i 35 (wg strony emitel.pl to nadajniki Elbląg i Gdańsk)

- mux 3 kanał 48 (Gdańsk).

Co ciekawe możliwy jest odbiór TVP INFO Gdańsk i Olsztyn.

Jednak najbardziej interesuje mnie możliwość odbioru mux-ów zagranicznych. A na nieszczęście szwedzki mux zginął, a dokładnie dwa (za wikipedią) - mux 1 i 2 (http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_te ... _in_Sweden).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...