Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.15B5 dla 100/100E/200/120/220


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu Ferguson sprzedaje 'nowsze' dekodery Ariva.

Skutkuje to następującymi możliwościami:

1) Do starszych odbiorników Ariva można wgrywać dowolne softy.

2) Do nowszych odbiorników Ariva można wgrywać tylko softy z serii 2.*. Softy z serii 1.* nie działają poprawnie - nie działa w nich głowica.

 

Nie wiem kiedy weszły te nowsze odbiorniki, ale na pewno koniec 2010 lub początek 2011.

Nie mam pojęcia czy Hardware jest identyczne, czy też są jakieś zmiany.

Odnośnie softu - drobne zmiany były także w loaderze (HS11).

 

Akurat ja mam starszy odbiornik i mogę wgrywać dowolny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już na to zwrócił uwagę, ale nie działa auto wyszukiwanie kanałów na satelitach.

CO ciekawe, zmieniłem język na angielski i auto wyszukiwanie (blind scan) raczej działa. Raczej, ponieważ przy przeszukiwaniu Express AM22 za pierwszym razem, jako pierwszy wyszukało mi Al Hurrya (z 11522 H 2894) natomiast za drugim razem jako pierwszy wskoczył 5 Channel (5 Kanal z 10974 H 8150). Natomiast po przeszukaniu Eutelsat W3A (z 7.0 E) tuner sam z siebie zaczął skanować Hotbirda. Ten sprzęt nie przestanie mnie zaskakiwać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w końcu z nagrywaniem na tym sofcie? Jedni piszą, że są kłopoty z zegarem a inni że nagrywanie z timera wyszło OK.

Nagrywałem z timera w nocy TVN SD. Tuner to ariva 200; wyprodukowany w październiku 2009 roku. Dysk to Seagate Baracuda 7 80GB ATA w obudowie SATA/ATA. Nagrało się bez problemów. Nie testowałem na kanałach HD więc nie powiem czy jakieś problemy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jest wkurzające, ale można przerwać naciskając EXIT i po sprawie.

Na szali wszystkich plusów to jednak nic :o

Ta wersja pracuje jak dla mnie naprawdę bardzo stabilnie.

 

 

Niestety na swoim A200 nie mogę tego potwierdzić. To jest PIERWSZY soft, który powoduje restartowanie u mnie tunera! Najgorzej jest jak podłączę dysk i próbuję zmieniać w ULUBIONYCH kanały. Wtedy ZAWSZE się restartuje! Gdyby nie to... to też byłbym zadowolony. Robiłem testy na starszych softach. Nic się nie restartuje a na tym... szkoda mówić. Widać jestem wyjątkiem w towarzystwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jak podłączę dysk i próbuję zmieniać w ULUBIONYCH kanały. Wtedy ZAWSZE się restartuje...

 

W sumie to też bardzo pozytywnie oceniam tą wersję zostały naprawdę mała "ale",

które mi nie przeszkadzają w codzienne pracy.

Ale z ciekawości spróbowałem u siebie taką kombinację jak piszesz i nie ma problemu ...

Proponuję - przywróć ustawienia fabryczne, sformatuj dysk fat32 lub ntfs i sprawdź

o oczywiście nie wgrywaj jakiejś starej listy bo to moze być przyczyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... jak podłączę dysk i próbuję zmieniać w ULUBIONYCH kanały. Wtedy ZAWSZE się restartuje...

 

W sumie to też bardzo pozytywnie oceniam tą wersję zostały naprawdę mała "ale",

które mi nie przeszkadzają w codzienne pracy.

Ale z ciekawości spróbowałem u siebie taką kombinację jak piszesz i nie ma problemu ...

Proponuję - przywróć ustawienia fabryczne, sformatuj dysk fat32 lub ntfs i sprawdź

o oczywiście nie wgrywaj jakiejś starej listy bo to moze być przyczyna ;)

 

 

Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych i ustawianie partycji ale formatownia nie... bo nie mam co zrobić z 700 GB filmów nagranych. Też podejrzewam, że pomoże tylko formatowanie. Skoro tylu z was nie narzeka na ten soft to jedyna jak dla mnie możliwa przyczyna tych restartów. Co ciekawe nie ma tego u mnie na zwykłym przełączaniu kanałów czyli tak jak się ustawiają po zrobieniu Fast Scan-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz MGM HD, poczekaj jakiś czas i sprawdź czy działają kanały bez opłat (np. TVN HD).

podobny problem u mnie. generalnie ten soft o wiele gorzej (przynajmniej u mnie) współpracuje z modułem TnK HD, nie czyta uprawnień...parę razy dziennie muszę robić restart dekodera by załapał TnK. z poprzednim softem zwiechy może miałem raz na tydzień lub rzadziej.

często nie łapie też czasu - ustawia godz.02 i tyle...ale o tym pisałem już wcześniej :(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...